Riddersma gaat voor de wereldtop 12 Raul ook bij Schalke de publiekslieveling 20 PSV-directeur Tiny Sanders voert druk op Fred Rutten nog verder op Sf iff donderdag 8 maart 2012 >vg SBSSSSS VS, door Leon ten Voorde GELSENKIRCHEN - De Grolsch Veste heeft al de nodige grote heren op bezoek gehad. Wat te denken van de allerbeste, Lionel Messi. Of de sterrenparade van Internazionale vorig seizoen. Vanavond mag de rode loper uit voor de topscorer al ler tijden van de Champions Lea gue. Een koninklijke speler bij de Königsblauen: Raül Gonzalez Blan co, beter bekend onder de voetbal- naam Raül. Schitterende club, dat Schalke 04. Niets mis mee. Maar toch blijft het een beetje onwennig dat een kind van het monumentale Madrid op z'n oude voetbaldag nog terecht is gekomen in het grauwe Ruhrge- biet. Een groter contrast tussen goud en kolen is immers niet denk baar. Aan de andere kant had hij als speler van Real Madrid uiter aard al blauw bloed. Dat is weer een voordeel. Zie hem daar sjokken. Met de han den in de zakken loopt hij naar het trainingsveld waar hij even in zijn eentje een balletje gaat hoog houden. De inmiddels 34-jarige aanvaller is gelukkig bij de club, die hem an derhalf jaar geleden transfervrij wegplukte bij Real. Uit respect voor zijn staat van dienst betaalt Real overigens nog altijd een deel van zijn miljoenensalaris. Zijn start in de Bundesliga verliep wat stroefjes, maar wat wil je ook als je meer dan tien jaar bent bediend door sjieke aangevers als Redondo en Zidane, om maar eens twee na men te noemen. Dan is het toch even behelpen als je in de wereld van het Laufpensum je weg moet zien te vinden. Maar Raül hoorde je niet klagen en dat typeert hem ook. In zijn prachtige loopbaan is hij nooit bij schandalen betrokken geweest Hij is gentleman en killer ineen. Raül was net zo smetteloos als dat mooie wit van Real, dat hij altijd als een maatpak heeft gedragen, ook al begon hij ooit te voetballen bij de plaatselijke aartsrivaal Atléti- co. Maar omdat de toenmalige om streden voorzitter Jesus Gil y Gil Sjors Riddersma traint twaalf uur in de week. de jeugdopleiding zo nodig moest opheffen, kwam hij per toeval bij Real terecht. Net als bij Real is Raül ook bij Schalke de absolute publiekslieve ling. Samen met Klaas-Jan Huntel aar vormt hij voorin de tandem, die verantwoordelijk is voor 70 procent van de goals. Logisch dat de club dolgraag met hem verder wil, al vindt iedereen het wel vreemd dat Schalke hem via de on persoonlijke weg van een mail een nieuwe aanbieding heeft gedaan. Natuurlijk is het glanslaagje van de ster Raül wat afgebladderd. Maar dan nog blijft de kleine een absoluut fenomeen. In zijn lange loopbaan deed Raül nog nooit En schede aan. Maar vanavond is de bühne in De Veste gereserveerd voor Raül Gonzalez Blanco. Huntelaar ontbreekt tegen FC Twente GELSENKIRCHEN - Klaas-Jan Huntel aar mist de uitwedstrijd van Schal ke 04 in de Europa League bij FC Twente. De topschutter hervatte gisteren voorzichtig de looptrai ning. Na overleg met de medische staf stapte hij echter niet met zijn ploeggenoten in de spelersbus. De 28-jarige Huntelaar kwam vori ge week tijdens de oefeninterland tussen Engeland en het Nederlands elftal hard in botsing met Chris Smalling. Hij verliet duizelig het speelveld van Wembley en miste zaterdag ook de door zijn ploeg ver loren uitwedstrijd bij Freiburg (2-1). Schalke 04 verloor de laatste drie competitiewedstrijden op vreemde bodem in de Bundesliga. Trainer Huub Stevens mist tegen Twente niet alleen Huntelaar. De geblesseerde verdedigers Benedikt Höwedes en Christoph Metzelder en de geschorste Jefferson Farfan zijn ook niet inzetbaar. Stevens be seft dat zijn ploeg voor een lastige opgave staat „Maar het is wel lek ker dat we niet ver hoeven te rei zen", doelde hij op de 109 kilome ter tussen Enschede en Gelsenkir- chen. door Robin Hamelink MIDDELBURG - Sjors Riddersma uit Middelburg is een groot judota lent. De zeventienjarige judoka traint al enkele jaren bij Budokan in Rotterdam. Zijn trainers Mark van der Ham en Chris de Korte zien een grote toekomst voor hem weggelegd. Toen Riddersma vier jaar was begon hij met judo. „De sport leek me heel leuk en dat bleek zo, want ik doe het nog steeds met heel veel plezier en in zet. Ik trainde eerst in Middelburg, maar een trainingsmaatje vroeg of ik meeging naar de talentendagen van Budokan. Daar kwam ik in contact met Mark van der Ham en die vroeg of ik meteen bij Budo kan wilde komen judoën. In Mid delburg ontsteeg ik het niveau al snel, dus voor mij de ideale stap", zegt Riddersma. Naast zijn volledige toewijding voor judo zit Riddersma op de Ho geschool Zeeland. Daar studeert hij commerciële economie. „De HZ houdt goed rekening met mij. Ik heft daar een sporterstatus. Zo heb ik geen aanwezigheidsverplich ting en kan gaan trainen wanneer ik wil. Als ik een les mis kan ik die bij een andere klas inhalen. Bij mijn klasgenoten kan ik terecht voor als ik iets belangrijks gemist heb. De leraren werken goed mee. School gaat gewoon door. Ik doe niet zoveel voor school, omdat het niet hoeft. Ik pik alles relatief mak kelijk op dus dat werkt in mijn voordeel", vertelt hij. Riddersma heeft een druk leven, want vijf maal in de week gaat hij per trein of auto naar Rotterdam om daar te trainen. Voordat hij gaat trainen, moet Rid dersma eerst naar school. „Ik train twaalf uur in de week. Ik ga vier keer in de week naar school, maar dat is soms maar een lesuur. Op maandag, woensdag en vrijdag rij den we met dé auto naar Rotter dam. De ene keer rijdt mijn moe der, de andere keer Sam van 't Westende of Tess van 't Westende uit Vlissingen. Zij trainen ook bij Budokan. Op dinsdag en donder dag reis ik met een hele groep met de trein. Studeren doe ik dan in de trein of in de auto, want dat mag ik niet laten versloffen. Ze hadden bij Budokan liever gehad dat ik in Rotterdam ging studeren, maar dat mocht niet van mijn moeder. Gelukkig heb ik mijn rijbewijs net gehaald", zegt hij met een glim lach. Afgelopen weekend had de Middel burger een trainingsstage op sport centrum Papendal. Komend week einde heeft hij een toernooi in Tsjechië. Daarna volgen nog toer nooien in Portugal en Duitsland. „Het is een drukke periode, maar dat hoort er eenmaal bij. Je moet er wat voor over-hebben om de top te halen. Die buitenlandse toer nooien zijn een mooie ervaring, want dan weet ik waar ik sta. Op woensdag is er een training van de judobond onder leiding van Maar Sjors Riddersma gaat vijf keer in de week r ten Arens. Dan train ik met de top uit Nederland en dat is heel leer zaam. Voormalig Olympisch kam pioen Mark Huizinga geeft regel matig tips en adviezen. Mijn sterke punten zijn de heupworp en het 'vegen' van een tegenstander. Het door Rik Elfrink Raül mist vanavond zijn maatje Klaas-Jan Huntelaar (foto) in de spits bij Schalke. foto Patrick Seeger/EPA EINDHOVEN - Algemeen directeur Tiny Sanders van PSV heeft giste ren de druk op coach Fred Rutten nog verder opgevoerd. Alleen een serie met goede resultaten kan vol gens hem de sportieve crisis bij de club bezweren. Voor het vertrek van de ploeg naar Valencia gaf de topman aan dat supporters niet gek zijn. Daarmee refereerde hij aan de pijnlijke spreekkoren van af gelopen zondag aan het adres van Rutten in het Philips Stadion. De PSV-aanhang schreeuwde om het vertrek van de oefenmeester. „Ik vond het nogal wat, het was niet een enkeling die stond te roepen. We hebben met geluk van Feye- noord gewonnen, in Groningen was het slecht en ook zondag. Ik begrijp de frustratie wel, we heb ben geen serie neergezet." Sanders weigerde opnieuw ver trouwen uit te spreken in Rutten, maar gaf wel aan dat zijn aanblij ven op dit moment de beste optie is. „Er is geen andere oplossing voor de korte termijn. Dat kan na een aantal wedstrijden anders zijn. Je kunt vertrouwen uitspreken, maar als dat niet zo is, prikken mensen daar doorheen." Rutten geniet de steun van de vol ledige spelersgroep, mede daarom kan hij aanblijven. Sanders wil on danks zijn kritiek niets weten van een ultimatum. De problemen zit ten dieper dan een paar duels, vindt de topman. De club kwam eerder deze week al met een ver klaring dat een fundamentele her bezinning nodig is. „Als wij nu twee keer winnen, zijn de proble men niet opgelost. Dat zou ik op portunistisch vinden. Daarvoor is het eerst nodig dat we die serie neerzetten. Dat hebben we tot nu toe niet gedaan." Sanders lichtte ook toe waarom PSV zal moeten bezuinigen als de Champions League niet gehaald wordt. „Als we het wel halen, zul len we al zuinig moeten blijven. Lukt het niet, dan moeten we scherper aan de wind varen. Dan zitten we niet ruim in de mogelijk heden. Enorm ingrijpen hoeft niet, we hebben eerder al de basis gelegd voor een stabielere finan ciële basis." PSV speelt vanavond in Valencia het eerste duel in het tweeluik om de achtste finales in de Europa League. Kevin Strootman is met PSV mee gereisd naar Spanje. De internatio nal ontbrak zondag wegens ziekte nog in de met 6-2 verloren thuis wedstrijd van PSV tegen FC Twen te. Ook Orlando Engelaar maakt deel uit van de selectie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 42