Lieuwe Westra moet nu met billen bloot effeweg.nl 241 sport effeweg.nl 10529 - 46 96 67 Rabobank zakt door het ijs Van Gerner houdt hoop op Spelen Vermeld bij boeking de boekcode 8510 en maak kans op Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon, yA jgjoyo (Qui) exclusief €18,-reservedngskosten per boeking. pj|l «Sb? sgr donderdag 8 maart 2012 HOOGTEPUNTEN Stadsrondrit Brig met de Simplon Express Lötschental Treinrit Zermatt met uitzicht Matterhorn Lago Maggiore en Isola Bella Treinrit Mont Blanc Express Treinrit Glacier Express INCLUSIEF 9 hotelovernachtingen 9x ontbijt en diner Stadsrondrit Brig met de Simplon Express Treinrit Tasch - Zermat v.v. Treinreis Glacier Express nostalgiewagen Brandstoftoeslag Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar ■fort Class! Sorrento, Napels, Capri en Vesuvius 15 daagse busreis - Vertrek o.a. in maart, april, mei, juni, juli De Belgische wielrenner Gianni Meersman wint de vierde etap pe van de rittenkoers Parijs-Ni- ce. De renner van Lotto houdt na 178 kilometer in Rodez in de sprint de Sloveen Grega Bole en de Nederlander Lieuwe Westra achter zich. door Edward Swier RODEZ - Lieuwe Westra weet, zeg gen zijn teamgenoten en ploeglei ders bij Vacansoleil-DCM gere geld, niet half wat hij eigenlijk alle maal kan. De Friese hardrijder smijt nog te vaak met zijn krach ten. Niettemin ontpopt de 29-jari- ge Westra zich, ondanks een over bodige trap hier en daar, in Pa- rijs-Nice tot een serieuze concur rent van wereldtoppers als Bradley Wiggins en Alejandro Valverde. „Ik maak hier weer een stap in mijn carrière." In de etappe tussen Brive-la-Gail- larde en Rodez, waarin de geterg de Rabobank-renners in het pelo ton het merendeel van het werk opknapten, eindigde Westra als derde. Daar baalde hij opzichtig van, hoewel hij de finale niet inge gaan was met het idee mee te sprinten. Na een hectische slotfa se, waarbij enkele rotondes het pe loton in aanloop naar het finishpla- teau in Rodez uiteensloegen, greep Gianni Meersman de ritzege. De Belg van Lotto lost dit jaar, nu hij bevrijd is van zijn fysieke klachten aan linkerbeen en rug, de belofte eindelijk in. Westra kon Meersman niet bedrei gen, de Sloveen Grega Bole werd tweede. Westra: „Ik moest in de laatste rechte lijn een paar keer in houden, da's wel jammer. Want renners als ik krijgen niet zoveel kansen om eens te winnen. Maar goed, het was vooral zaak geen tijd te verliezen." Hoewel de Rabo's op kop van het peloton, in jacht op onder ande ren Vacansoleils Thomas de Gendt, duidelijk lieten blijken zich te willen revancheren, eindigde geen enkele coureur van de bank- ploeg bij de eerste tien. Luis-Leon Sanchez werd twaalfde. Westra toonde de afgelopen dagen al aan in prima vorm te verkeren. Na de proloog gaf hij te kennen „uit te kijken naar de komende rit ten. De benen zijn goed. Ik ben zelfs beter dan ooit." Westra beëin digde de proloog toch ontevreden. De Fries had de wedstrijd in de re gen moeten rijden, noteerde niet temin de negentiende tijd. „De vorm is prima, maar daar koop ik vandaag niks voor. Ik was zeker vijftien tellen sneller geweest als het droog zou zijn gebleven", foe terde Westra, die een dag later mee zat met de vluchtgroep die het klassement in deze Parijs-Nice vorm geeft. Gisteren sprokkelde hij op de streep vier bonificatietel len, waardoor hij nu - met acht tien seconden achterstand op Brad ley Wiggins - zesde staat. De lastig ste rit van Parijs-Nice dient zich vandaag aan. Op weg naar Mende wacht het peloton drie klimmen van de eerste categorie. Dat hij niet bepaald als klimmer bekend staat, deert Westra eventjes niet. „Ik zal met de billen bloot moe ten, dat is zeker. Maar van vorig jaar weet ik me nog te herinneren dat ik goed klom in Parijs-Nice. En nu voel ik me beter." DONORATICO - Het Australische GreenEdge, dit seizoen nieuwko mer in het peloton, heeft gisteren in de eerste etappe van Tirre- no-Adriatico laten zien dat het veel meer is dan een bende lukraak bij elkaar geschraapte renners. In een ploegentijdrit over bijna ze ventien kilometer langs de Italiaan se westkust was het team van de Nederlanders Sebastian Langeveld en Jens Mouris zeventien secon den sneller dan RadioShack-Nis- san. Garmin-Barracuda eindigde in de zelfde tijd als RadioShack op de derde plaats. Door de zege van GreenEdge mag Matthew Goss van daag in de leiderstrui starten in de tweede etappe. Voor de Nederlandse Rabo- bank-ploeg, vorig jaar in Tirre- no-Adriatico nog winnaar van de ploegentijdrit, viel er gisteren wei nig te lachen. Onder aanvoering van Lars Boom strandde de oranje brigade op een teleurstellende zes tiende plaats op 57 seconden van GreenEdge. Vacansoleil, met kopmannen Wout Poels en Johnny Hoogerland aan boord, presteerde naar vermogen met een dertiende plaats op 51 se conden van GreenEdge. supervoordelige busreizen Johnny Hoogerland eindigde met zijn ploeg Vacansoleil als dertiende in de ploegentijdrit van de Tirreno. EMMELOORD - Gymnastiekbond KNGU moet ook in het vrouwen- turnen wachten met het aanwij zen van de olympische kandidaat. Dat vindt Ralph van Baasbank, zaakwaarnemer van turnster Céli- ne van Gerner. De rechter bepaalde deze week dat de KNGU ten onrechte Epke Zon derland al had voorgedragen als kandidaat voor de Olympische Spelen, komende zomer in Lon den. De zaak was aangespannen door turner Jeffrey Wammes, die door de beslissing van de KNGU op een zijspoor was gezet. Nu de rechter de KNGU op de vin gers heeft getikt wil Van Baasbank dat de gymnastiekbond opnieuw naar Céline van Gerner kijkt. De 17-jarige Emmeloordse zag tijdens haar revalidatie -ze brak een mid denvoetsbeentje- dat Wyomi Ma- sela door de KNGU werd aangewe zen als de Nederlandse kandidaat voor de Olympische Spelen. Lionel Messi (links) stift de bal over Bayer Leverkusen-doelman Bernd Le- no. Het Argentijnse wonderkind was gisteravond onnavolgbaar. foto Manui Fernandez/AP Zwitserse Alpen met bus en trein 10 daagse busreis - Vertrek o.a. in april, juni, juli, augustus HOOGTEPUNTEN Bezoek Florence, Pisa, Rome Stadswandeling Napels Verblijf in Sorrento Dagtocht Capri Dagtocht Almalfikust Bezoek Pompei en de Vesuvius Bezoek Orvieto en Siena INCLUSIEF 14 hotelovernachtingen 14x ontbijt en diner Bezoek Florence, Rome, Napels, Italiaanse Boerderij, Pompei en Vesuvius o.l.v. een gids Brandstoftoeslag Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Comfort Class Touringcar Rondreis Griekenland 15 daagse busreis - Vertrek in april, juni, september, oktober HOOGTEPUNTEN Rondleiding Olympia Bezoek Epidaurus, Nafplion en Mycene Marathon en Kaap Sounion Rondleiding Delphi Meteora kloosters Eilandcruise Dagtocht Athene Kanaal van Korinthië INCLUSIEF 14 overnachtingen 14x ontbijt en diner Bootovertochten Rondleiding Olympia, Epidaurus, Mycene, Marathon, Kaap Sounion en Delphi o.l.v. een gids Brandstoftoeslag Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Ven/oer per Comfort Class touringcar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 40