zeeland3 commentaar Onbaatzuchtig Zeeuws succes op horecabeurs in Goes KRA5.NL donderdag 8 maart 2012 'Mensen steken liever één keer per jaar de handen uit de mouwen, dan elke week ergens te moeten opdraven' Rosanne Wink, Oranjefonds Het belang van vrijwil ligers is niet te on derschatten. In veel opzichten is hun werk de lijm die de samenle ving bijeenhoudt. Mensen vin den elkaar in organisaties die op vrijwilligers draaien. Sport clubs, kerken, culturele vereni gingen, noem maar op. Daarom is NL Doet een goed initiatief. Honderden Zeeuwen zullen on baatzuchtig de handen uit de mouwen steken. Als het een beetje wil, wordt 16 en 17 maart al het werk uitgevoerd dat bij NL Doet is aangemeld. En daar hoeft het niet bij te blijven. Ook wie zich niet inschrijft bij NL Doet, kan best een nuttig werkje voor een ander beden ken en doen. Heel veel Nederlanders zijn te genwoordig druk, druk, druk. Met hun baan, met zichzelf met familie en met vrienden. Daardoor schiet het vrijwilli gerswerk erbij in. Dat is geen kwade wil. De groeiende be langstelling voor de acties van NL Doet bewijst dat het met de intenties wel goed zit. Nu nog even de tijd nemen. LEWEDORP - Melanie Roose, eigenares van de Hosvazze in Lewedorp hoopt dat zich voor 16 maart nog enkele vrijwilligers aandienen om het dak van de paardenstal waterdicht te maken. De Hosvazze verzorgt dagbestedingen voor ver standelijk gehandicapten en ook kunnen kinde ren met bijvoorbeeld ADHD meedoen aan allerlei activiteiten. Alle kinderen zijn gek op de dieren. Naast de 'shetter' hebben ze nog varkens, konijnen, geiten en schapen. „Maar Mientje, onze Shetlandpony, kan nu niet in de stal staan. Het dak is lek en het tocht er vreselijk. Ze staat in een tijdelijke stal. We zijn ook al een tijdje van plan om een ander paardje te kopen, een vriendje of vriendinnetje als gezelschap voor Mientje. Maar dat kunnen we niet doen, omdat we te weinig droge binnenruim te hebben." Op het dak liggen nu golfplaten, die barsten heb ben. „Ik denk dat we er nieuwe platen op gaan leggen." De Hosvazze heeft vorig jaar een rom melmarkt gehouden en de opbrengst is bestemd voor de paardenstal. „We hebben niet genoeg geld om een aannemer te betalen." Vandaar dat Hosvazze het via NL Doet probeert te regelen. „Met drie of vier sterke vrijwilligers zijn we al geholpen." foto Lex de Meester De Rabobank Oosterschelde doet voor de tweede keer mee met NL Doet. „Wij bieden medewerkers aan voor vrijwilligerswerk", zegt coöperatieadviseur Hanneke Punt. „Twee jaar geleden, toen we voor het eerst meededen, reageerden zo'n 35 medewerkers. Ik heb toen een heel clubgebouw geschilderd. Hartstikke leuk! Dit jaar doen we met tien klussen mee, met 75 colle ga's die er vrije tijd in steken." Punt nam twee jaar geleden het initiatief „Ik vond het echt iets voor de Rabobank, omdat die maatschappelijke betrokkenheid hoog in het vaandel heeft staan. Het is leuk als je kunt laten zien dat je ook buiten het commerciële om iets voor mensen wil beteke nen. Wij hebben gekozen voor clubs waarvan wij vinden dat ze heel goede dingen doen, en dan vooral met mensen. Op de eerste dag gaan we bijvoorbeeld tuinban ken schilderen bij een verpleeg huis en we maken een uitstapje naar een museum met oudere mensen die normaal nooit de deur uitkomen. Zaterdag verzor gen we een feestelijke maaltijd in een zorgcentrum, we helpen met het opknappen van een clubhuis van de scouting en verrichten werkzaamheden op een tennis veld. Ook knappen we speelgoed op bij speél-o-theken. Wat ik zelf heel bijzonder vind is het uitstapje naar Rotterdam Blijdorp met de Best Buddies uit Goes." Best Bud dies koppelt mensen met een licht verstandelijke beperking aan een maatje voor een 'buddyvriend schap'. „Deze keer zijn wij begelei der. We brengen ze naar Rotter dam, ze kunnen bij ons terecht als ze vragen hebben of hulp willen." Via de website www.nldoet.nl kan ie dereen zich tot de dag van de vrijwilli- gersactie aanmelden om mee te wer ken aan een klus. Wie een klus in de aanbieding heeft, kan die ook opgeven via de site. NL Doet NL Doet vindt plaats op vrijdag 16 en zaterdag 17 maart Naar ver wachting werken landelijk 350.000 vrijwilligers mee aan 8000 klussen. Vrijwilligers hoeven niet twee da gen aan de slag, maar kunnen zich aan melden voor een dag(deei). Je kunt je individueel aanmelden, maar ook met collega's, vrienden, familie of sportteams. Net als vorige jaren gaan ook be kende Nederlanders aan de slag. leden van de koninklijke familie, mi nisters, staatssecretarissen en bur gemeesters gaan op pad. Meer informatie: wwrw.nldoet.nl GOES - Freek Dekker en Kevin Man van restaurant Ciel Bleu in Amsterdam hebben de Zilveren Oester 2012 gewonnen. Dat werd bekendgemaakt op de Horeca beurs in Goes. De tweede plaats was voor Randy Bouwer en Ollie Schuiling van Ivy in Rotterdam. Bij diezelfde beurs zijn studenten van de Zeeuwse horeca-opleidin- gen goed voor de dag gekomen. De Zilveren Mossel werd gewon nen door het team van ROC Zee land, dat bestond uit Jordan Ellen, Davey Bril, Sinedu de Graaf en Jeroen de Buck. De jury was en thousiast over de kwaliteit in de keuken en de samenwerking. Het Zeeuwse succes werd compleet toen de Culinaire Academie Zee land de persprijs won met Renske Verstraeten, Sven Brokling, Rikie van der Male en Joyce van Unen. ga een dagie ontspannen in het beken wellnesscenter de Zwaluwhoeve, aan de rand van het Veluwemeer mcl. sauna-entree tot de Zwaluwhoeve, lunch- buffet, sweetbreak en 3-gangendinerbuffet Aankomst: van 15/3 t/m 31/10 2/3/4 dgn BRUSSEL - THERMAE GRIMBERGEN 2 dgn VALKENBURG - THERMAE 2000 combineer een aantal dagen stad mèf wellness in Thermae Grimbergen in Boetfort, op ca. 30 min. njden van Brussel incl. verblijf in een 4-sterren hotel, ontbijt en 1 dag toegang tot Thermae Gnmbergen Aankomst van 16/3 t/m 28/10 I e www.kras.nl/51419 geniet van 1200 m2 aan ontspannings mogelijkheden incl. verblijf in het naastgelegen 4-sterren hotel, ontbijt en 2 dagen entree tot Thermae 2000 Aankomst van 18/3 i/m 30/10 I 3 dgn MECHELEN - THERMEN MINERAAL 3/4 dgn LIPPSTADT - THERMALS0LE BAD SAUNA 5 dgn KARLOVY VARY - KURH0TEL THERMAL geniet van wellness in België! incl. verblijf in een 3-sterren hotel in Mechelen, ontbijt, 2-gangen welkomst diner en 1 x entree tot Thermen Mineraal in Rijmenam I Aankomst: van 16/3 t/m 31/10 Zie www.kras.nl/51216 waarom zou je meer betalen puur genieten in het Thermalsolebadl Sauna in Bad Waldliesborn in het Sauerland incl, verblijf in een 4-sterren hotel in Lippstadt, ontbijt, 2 x 3-gangenmenu en 3 heerlijk ontspannen in het kuuroord Karlovy Vary in Tsjechië incl. verblijf in een 4-sterren hoiel, in Karlovy Vary, ontbijt, diner en 4 wellness- behandelingen in het kuurhotel BOEK ONLINE of bel 0900-9697 iscpm Prijzen zijn per persoon, tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusieI reserverwgskosten eri Calamileitenlonds. 1- t/m 5-daagse wellness arrangementen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 3