zeeland i 23 Subsidiepot om huizen energiezuinig te maken 8 T/M 10 MAART f halen brieven Marco Borsato verzorgt concert in Zeelandhallen BEDRIJFSWAGENSHOW donderdag 8 maart 2012 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Europese wil De voorzitter van de Europese Raad, Herman Van Rompuy slaat de spijker op zijn kop: „Ik weet dat er altijd een bureau kan worden ge vonden om een stelling te onder bouwen." Deze uitspraak is te le zen in 'bezuinigen is geen drama'. Ik denk dat Van Rompuy ervarings deskundige is en dat zijn medewer kers veel gebruik van dit soort bu reaus maken om de Eurolanden de Europese wil op te leggen. A.R. Mohr Van Karnebeekstraat 13, Goes Taxus of buxus Dat de Goese gemeenteraad zich daar zo druk over maakt begrijp ik niet. Maar ik wil ze wel uit de droom helpen. De besjes van de taxus zijn niet giftig en worden in het najaar en in de winter massaal door de merels opgegeten. De tak ken zijn wél giftig. Daar gaan zelfs de koeien van dood als ze er teveel van eten. Vier leilinden, goed ver takt, kosten 65 euro per stuk en taxus van 50-60 cm haag kost 2,20 euro per stuk. Dus vier leilinden is 260 euro. 13000 taxus komt neer op 28600 euro. J. Koeman Polderweg 5, Kruiningen Nfltura 2 ooo-gebied Rond de verdronken Zwarte Pol der bij Nieuwvliet-Bad komen em bryonale wandelende duintjes voor die bescherming verdienen heeft de overheid geconstateerd. Dan mag ik toch aannemen dat die bescherming nog steeds dezelfde in het Kalootgebied voorkomende duintjes geldt? Deze zijn ook opge nomen in het MER-rapport dat Zeeland Seaports heeft laten uit voeren en waren een van de rede nen dat de WCT is afgeblazen. Hans Rentmeester Bosdijklaan 7, Goes Westkapelle Ja, ze wisten ervan, de inwoners van Westkapelle, en ze waarschuw den hun kinderen op het dorp er ook voor. Nu willen ze graag het slechte imago herstellen, want zo staat er in de krant 'Velen bena drukten dat de verdachte vooral ac tief was buiten Westkapelle'. Ja, en deze kinderen werden niet gewaar schuwd, omdat ze niet op het dorp woonden, en dus omdat al die dor pelingen hun mond hielden, wel slachtoffer voor de rest van hun le ven zijn geworden van die vieze rik. Imago herstellen? Nee, ga je maar diep schamen! Xandra Francke Vloedstraat 2, Kerkwerve Wanbeleid Met grote verwondering heb ik uit de krant vernomen dat het schan dalig is met de uitkeringen van on ze directeuren. Ze leveren wanbe leid en krijgen er nog 3,5 miljoen er boven op als ze vertekken. De huren gaan met negen procent naar boven door dit wanbeleid. Ze moesten juist 3,5 miljoen schade vergoeding aan deze meneer vra gen. Dan kunnen de huren op het zelfde niveau blijven. Ben Misilje Nieuwleusenerstraat 11, Cadzand Waterschap Waterschap Scheldestromen heeft besloten grond te onteigenen van de familie Kluijfhout. Extra natuur wordt aangelegd door mooie dui nen en helmgras aan te leggen en dan beweren dat dit geen natuur is. Het lijkt de Hedwige wel waar ze goede landbouwgrond onder water willen zetten. Landbouw grond is geen natuur en water wel. Door zulke mensen die deze onzin bedenken zijn al miljoenen vervlo gen. Als dit je werk is moet je je ka pot schamen. Nokken daarmee. R. Brasser Steengrachtstraat 39, Vlissingen Herdenken Ik las over de onthulling van een plaquette voor de wielrenner Wou ter Weylandt. Dat zij de nabestaan den gegund. Tevens krijg ik een naar gevoel omdat er naar de slachtoffers door geweld zo weinig wordt omgekeken. Ik wil dé samen leving erop wijzen dat herdenken een middel is tot verwerking voor de nabestaanden. Zelfben ik echt genoot van een vrouw die door ge weld om het leven is gebracht. J. J. Crucq Binnendijk 10, Nieuw- en Sint Joosland Ears uit de informatie van de poli tie. Drugs. Tegen dageraad is het gehele terrein twee keer uitge kamd. De vermeende verdovende middelen zijn nog niet gevonden. Van Leeuwen besluit zijn mannen een hint te geven. „Laat ze achter af zelf maar aangeven waar het fout is gegaan." Het tonnetje blijkt ingegraven bij een boom bovenop de bunker. Volgende keer prikstok ken mee en alerter zijn op de be roerde grond, is de conclusie. De luitenant is mild. Het was donker en koud. Tegen half acht keert het team te rug in de sportzaal van de Vlissing- se marinekazerne, waar ze in de oefenweek slapen. Het slik wordt van de schoenen gepoetst en een boterham gegeten. Tijd voor een hazenslaapje. Rond het middag uur wacht een bomveiliginspectie van de basisschool in Aagtekerke. Als wisselgeld voor het gebruik van de basisschool als oefenlocatie, moch ten de leerlingen met de voertuigen mee. Meer op www.pzc.nl/video De basisschool in Aagtekerke werd binnenstebuiten gekeerd voor een oefening van een speciale zoekeenheid van de Koninklijke Landmacht. De militairen wilden de aanwezigheid van explosieven uitsluiten, foto's Marcelle Davidse GOES - Marco Borsato treedt don derdag 14 juni op in de Zeelandhal len in Goes. Het concert is onder deel van zijn 'Dichtbij On Tour', met ook optredens in Groningen (Martiniplaza), Kerkrade (Roda- hal) en Amsterdam (Ziggo Dome). De voorverkoop begint morgen om 11.00 uur. „Aan het verzoek van de fans in Zeeland hebben we gehoor gege ven, want we komen naar Goes", meldt Borsato op zijn website. „Het is lang geleden dat ik in Zee land heb gespeeld en ik heb er dan ook heel veel zin in." Marco Borsato trad in 2009 op tij dens Concert at Sea. door Frank Balkenende MIDDELBURG - De Meer Met Min- der-regeling in Zeeland krijgt een vervolg. De subsidieregeling is be doeld om huizen van particulieren energiezuiniger te maken. Als eigenaren investeren in de ver betering van hun woning kan de premie oplopen tot maximaal 1400 euro. In totaal is voor 2012 on geveer 1 miljoen euro beschikbaar. De provincie legt daarvan de helft in, de rest is voor rekening van de dertien Zeeuwse gemeenten, die samen 436.000 euro op tafel leg gen. Gisteren ondertekenden de provincie, gemeenten en de Stich ting Meer met Minder een nieuwe samenwerkingsovereenkomst. Door woningen naar een beter energielabel te tillen ondersteunen de partners de kwakkelende bouw sector, wordt energie bespaard en het klimaat ontzien. Gezamenlijk trokken de provincie en de gemeenten in 2010 al 2 mil joen euro uit voor de regeling. Tot nu toe zijn duizend woningen in Zeeland verbeterd en daarmee is volgens de provincie de doelstel ling gehaald. De gemeente Hulst kreeg gisteren een pluim omdat daar alle woningverbeteringen op één na zijn afgerond. www.energieloket.nl/zeeland OP ONZE PEUGEOT BEDRIJFSWAGENS PTA Goes B.V. 7 p pTA T. Pearyweg 11, 4462 GT Goes, Tel. (0113) 22 06 20 C 'ALEN www.bedrijfswagenshow.nl IKYÖ3Ï9

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 39