25% EXTRA korting op alles w zeeland j 21 Aagjes muts was ansch espat Professor over einde Wellnessresort met 'stenen winkeltijdperk' sportcentrum in Goes GGD houdt soa-spreekuur voor jongeren KORTING donderdag 8 maart 2012 zisar^X'iissssiswsafss^wasssssssxixwessBisswssxsosaseaosag^eassceaseoassses-sxiSjesaasaiKis^ssi door Henk Postma De oprichting van de fon tein ter nagedachtenis aan Betje Wolff en Aagje De ken was voor gansch Nederland zulk een belangrijke letterkundige ge beurtenis dat Vlissingers er de vlag voor uitstaken. Maar niet iedereen was ingenomen met dat eerbe toon aan een vrouw die zich had bewogen in het hart van den gods dienststrijd. Als vrijzinnig gelovige gebruikte Betje Wolff veelvuldig haar dichterlijk vernuft om de recht- zinnigen in de leer geestig, spotziek en hekelend de les te lezen. Het was dan ook wachten op de ingezonden brief die op 1 augustus 1884, een week na de onthulling van de fontein, werd afgedrukt in de Middelburgsche Courant. „Hoe sprekend", schreef de lezer, „is het gelaat van Betje Wolft; maar hoe schets ik u mijne verbazing, toen ik het gelaat der tweelingschrijftster on herkenbaar vond, bedekt met een dik ke laag modder en slijk? Aagjes muts was gansch bespat en van het por tret droop een nattig vuil." Het was gissen naar de oorzaak. Js dit een stille wraak van dwaze geestverwanten der vromen, die in de bekende romans het mikpunt wa ren van der dames klaren en punti- gen geest? Of staan we hier voor een kwajongensstreek, waartegen alleen streng politietoezicht kan waken?" Het gemeentebestuur hield het op het laatste, en trok een jaar later 120 gulden uit voor een hekje om het monument te beschermen tegen straatjongens. Vijf raadsleden stem den tegen. Ze vonden de afraste ring ondoelmatig en ontsierend. De huidige stadsarchivaris Ad Tramper kent nog wel ernstiger te kortkomingen. „Het gedenkteken stond vaak droog, tussen 1909 en 1947 in een bloemperk, zonder wa ter. Raar voor een fontein." GOES - Jongeren die de afgelopen tijd onveilige seks hebben gehad, kunnen zich vandaag gratis en ano niem laten testen op een seksueel overdraagbare aandoening (SOA). De GGD houdt daarvoor een in loopspreekuur. Carnaval en de wintersport zijn de aanleiding om het spreekuur nu te houden. Volgens de GGD zijn dat gelegenheden waarbij jongeren sneller grenzen verleggen. Het spreekuur is van 14.00 tot 10.00 uur in het gebouw van de GGD aan de Westwal in Goes. Jongens moeten voor de test een potje (ochtend) urine meenemen, meis jes kunnen een zelftest doen. door Theo Giele KOUDEKERE - 'Het einde van het stenen winkeltijdperk' is de titel van een bijeenkomst voor onder nemers die op 26 maart in Koude- kerke wordt gehouden. Gemeenten, ondernemersvereni gingen en de Rabobank nodigen ondernemers uit om in Huys ter Schelde te praten over winkelen in de tijd van het internet. Een van de sprekers is professor Cor Mole naar, bijzonder hoogleraar e-Mar- keting Distance Selling en schrij ver van het boek 'Het einde van winkels'. Zijn leerstoel is onder deel van de Rotterdam School of Management, RSM ErasmusUni- versiteit in Rotterdam. Molenaar geeft zijn visie op de re gio en de kansen die er liggen voor Walcheren en Noord-Beve land. Vragen die aan de orde komen: Zijn ondernemers wel genoeg inge richt op de nieuwe verkoopkana len? Wat betekent deze ontwikke ling voor de toch al grote leeg stand in de winkelkernen? Heb ben stenen winkels nog toekomst? Een teken aan de wand is de leeg stand van winkelpanden. Profes sor Molenaar noemt Vlissingen aan als een van de voorbeelden van een stad die te maken heeft met grote leegstand. „De winkelge bieden in Dordrecht, Vlissingen of Barendrecht verpauperen ziender ogen. Winkels trekken weg of leg gen het loodje, panden blijven leegstaan, omwonenden pakken hun boeltje op en verhuizen naar elders", aldus Molenaar op de web site van Managementteam. In de Telegraaf voorspelde hij dat er bin nen acht jaar een volledig nieuwe detailhandelstructuur wordt neer gelegd in ons land. Ondernemers kunnen zich tot uiterlijk 9 maart inschrijven via www.rabo- bank.nl/wnb door Luc Oggel GOES - Het voormalig bowlingcen trum en Fitland Sportpark in Goes worden komend halfjaar omge vormd tot een luxueus, multifunc tioneel wellnessresort. Een keur aan sauna's, een binnen- en buitenzwembad, jacuzzi, stoom bad, kruidentempel, rasul, ham mam, restaurant, diverse rustruim tes, een belevingstuin met ligwei- de en buitenterras, beautysalons én een kinderdagverblijf. Het is straks allemaal te vinden aan het Geldeloozepad in Goes, waar Fit land het eigen sportcomplex en het voormalige bowlingcentrum samenvoegt tot één multifunctio neel wellnessresort. Het werk is inmiddels begonnen. Fitland, dat vestigingen in Zee land, Brabant en Limburg heeft, liep al lang rond met de plannen voor een wellnessresort in Goes. Aanvankelijk was het plan om dat in de Zeelandhallen te doen, waar ook een Fitland-sportschool is. „Die locatie was qua ligging uniek geweest", zegt regiomanager Mar co Bobeldijk. „We wilden bijvoor beeld het dak op met de belevings tuin. Maar we hebben een jaar ge wacht op antwoord van de ge meente op onze vergunningaan vraag. Inmiddels hadden we de ex ploitatie van Carambowl en Capi tal Sports overgenomen." Hoewel Fitland ook actiefis in on der meer hotellerie en zorg, blijft sport de hoofdmoot. De mogelijk heid om te sporten blijft dan ook zeker bestaan op de locatie Gelde loozepad, wat naast de wellness- voorzieningen ook een sport- en gezondheidscentrum zal herber gen. Bobeldijk: „Qua luxe en uitstraling zal het Goese wellnessresort verge lijkbaar zijn met de wellnessboot van Fitland in Mill, met dat ver schil dat het geen boot is." op showroom- keukens en showroom- sanitair Brugman GL Jalio Eén van de keukens uit de greeploze collectie. Brugman actieprijs 7.995,- Prijs zoals afgebeeld. Brugman actieprijs 6.825,- Prijs zoals afgebeeld exclusief tegels. Brugman Caprera Deze badkamer staat in het teken van pure wellness. Donderdagen vrijdag geopend tot 21.00 uur. Goes, Marconistraat 34, Telefoon 0113-246080 Sanitair Keukens - Badkamers www.brugman.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 37