'Kanaal moet open blijven' 19 2136 Bewoners klagen over toename verkeer in Dorpsstraat Capinge LAAT UW SPORTIEVE HART SNELLER KLOPPEN donderdag 8 maart 2012 VUSSINGEN In de maanden april en mei 2011 ging de Keersluisbrug bij Vlissingen open voor 2136 schepen. Er passeerden 1804 pleziervaartuigen en 332 beroepsvaartuigen. Drie bruggen over het kanaal krijgen in 2013 een opknap beurt waardoor er twee maan den lang geen scheepvaartver keer mogelijk is. „Zo ga je niet met bedrijven om." door Emile Calon enk Strijdonk van Sorteerbedrijf Vlis singen (SBV) vreest de maanden april en mei van het volgen de jaar. En niet alleen die maar ook de maanden daarna. In april en mei moet hij maar zien hoe hij zand en grint bij zijn klanten krijgt. De gebruikelijke afvoerrou- te, via het Kanaal door Walcheren, is dan niet bruikbaar omdat in op dracht van de provincie dan drie van de vier bruggen een grote on derhoudsbeurt krijgen. De draai brug bij Souburg wordt dan in z'n geheel van zijn onderstel gehaald en op de kant gezet. Daarna komt er een tijdelijke pontonbrug te lig gen zodat de verbinding tussen Oost- en West-Souburg intact blijft. Door die opknapklus is er twee maanden lang geen scheepvaart verkeer mogelijk door het zuide lijk deel van het kanaal. Strijdonk vindt dat de provincie zo niet met bedrijven om kan gaan. Zeker niet nu zijn sector, toeleverancier van de bouw, het toch al zo moeilijk heeft. Hij vreest omzetverlies, extra kosten voor het laten omva ren -'kan alleen bij goed weer'- en hij sluit niet uit dat afnemers over De brug bij Souburg wordt volgend jaar op de kant gezet en tijdelijk ver vangen door een pontonbrug zodat fietsers en voetgangers naar de over kant kunnen. foto Ruben Oreel stappen naar andere leveranciers van zand en grint. De onderne mer benadrukt dat hij vindt dat de provincie met een andere oplos sing moet komen, zodat de bedrij ven die gebruik maken van het Ka naal door Walcheren niet gecon fronteerd worden met een twee maanden durende blokkade. Schamper vraagt hij zich af wat er zou gebeuren als zoiets voorge steld zou worden voor het Kanaal van Gent naar Terneuzen. „Is toch ondenkbaar." De provincie heeft deze week de stremming al bekend gemaakt, zo dat bedrijven en organisaties ruim schoots de tijd hebben om daar op in te spelen. Ook wordt gemeld dat de provincie de komende tijd betrokken organisaties zal benade ren voor overleg. Strijdonk en zijn collega's uit Middelburg vinden dat de verkeerde benadering. Zij stellen duidelijk dat je eerst over leg moet hebben en dan pas moet bepalen wanneer het kanaal wordt afgesloten. Ze vinden dat ze nu voor een voldongen feit worden geplaatst en hebben het gevoel dat het overleg als het spreekwoordelij ke doekje voor het bloeden wordt aangeboden. Strijdonk zegt heel duidelijk dat hij verwacht dat de provincie serieus naar alternatie ven gaat zoeken zodat het kanaal bevaarbaar blijft. Wethouder Chris Simons van Mid delburg vindt ook dat er snel over leg moet komen met de provincie. Hij snapt dat er onderhoud nodig is aan de bruggen maar de nadeli ge gevolgen van een twee maan den durende stremming zijn vol gens hem wel heel erg groot. Niet alleen voor het bedrijfsleven en de waterrecreatie. Ook Middelburg zelf wordt volgens hem getroffen omdat in die periode zijn stad nau welijks nog bereikbaar is voor de riviercruiseschepen. „Terwijl we daar juist op investeren." Maikel Harte in Ons Dorpsleven Maikel Harte treedt zaterdag op in Ritthem in het kader van de Zeeuwse avonden die worden geor ganiseerd door de Dorpsraad Rit them. Veel mensen kennen Maikel Harte van zijn oudejaarsconferen ces en zijn columns in de krant Het optreden van Maikel Harte be ging om 20.00 uur in dorpshuis Ons Dorpsleven te Ritthem. Entree bedraagt 7,00 euro per persoon. Kaartverkoop is vanaf 19.30 uur aan de deur. VLISSINGEN Informatiemiddag over dementie In het ontmoetingscentrum van de SVRZ in het Palet in de wijk Mid delburg-Zuid vindt morgen een in formatiebijeenkomst plaats over de mentie en medicijnen. Een klinisch geriater van het Admi raal De Ruyter Ziekenhuis, dokter Swen, komt toelichting geven op de huidige behandeling van de ziek te. De bijeenkomst begint om 14.30 uur en eindigt rond 16.00 uur. Het ontmoetingscentrum is gevestigd in de brede school. VLISSINGEN Bingo voor de Dierenbescherming In zorgcentrum Ter Reede wordt zaterdagmiddag een bingo gehou den. Die is georganiseerd door drie basisschoolmeisjes uit Vlissingen, die graag geld wilden inzamelen voor de Dierenbescherming. Het bingorad draait van 14.00 tot onge veer 15.30 uur. Na afloop komt een vrijwilliger van de Dierenambulan ce de opbrengst in ontvangst ne men. Iedereen mag meedoen en na tuurlijk zijn er prijzen te winnen. MIDDELBURG 25+ swingen met DJ Bert van Leerdam 25-plussers kunnen morgenavond de voetjes van de vloer doen in ca fé 't Schuttershof in Middelburg. Dan staat Bert van Leerdam weer achter de draaitafel. Hoewel de DJ geen draaigarantie geeft, is hij vatbaar voor verzoek- nummertjes. Die kunnen gemaild naar fotobert@gmail.com De swingavond begint om 23.00 uur en duurt tot in de vroege uur tjes. door Annemarie Zevenbergen GAPINCE - Bewoners van de Dorps straat in Gapinge klagen over een toename van verkeer door hun straat sinds de opening van de nieuwe N57. Het gaat niet alleen om een toename, de bewoners zien ook meer zwaar verkeer in hun straat. De trillingen die dat geeft, veroorzaken ook overlast voor de aanwonenden. De klachten zijn voor de gemeen te Veere aanleiding om verkeers- metingen te houden. Dat wordt op dit moment gedaan en daarna nog eens in de zomermaanden. Volgen de dorpsraad van Gapinge, gaat het 'niet om een enkeling maar speelt dit bij een groot deel van de bewoners'. Die hebben de klachten gebundeld aan de hand van een enquête onder de straatbe woners. Het probleem speelt met name op het deel van de Dorps straat vanaf Serooskerke tot de kerk. Daar liggen ook nog klinkers. Even verderop is de straat, die dan een stuk breder is, geasfalteerd. Voorzitter Sylvia Maljers van de dorpsraad: „We kennen de klach ten, maar we willen nu weten hoe veel verkeer er door de straat komt en of dat echt veel meer is dan voor de N57. Ik heb wel de indruk dat meer dorpsbewoners door die GroenLinks: kom met lokale PGB-regeling Het kabinet is van plan om zorgbe- geleiding te decentraliseren naar gemeenten, maar GroenLinks heeft liever dat mensen daar zelf regie over voeren. Daarom roept de Vlis- singse fractie van die partij het col lege op met een lokale PGB-rege- ling te komen. Op die manier zou onzekerheid onderbudgethouders worden weggenomen. GroenLinks heeft een motie opgesteld, die mor genavond tijdens de raadsvergade ring wordt behandeld. MIDDELBURG Documentairefilms in Doopsgezinde Kerk In de Doopsgezinde Kerk aan de Lange Noordstraat in Middelburg worden zaterdag om 20.30 uur twee documentaires en een korte speelfilm getoond. Het zijn eindexa menwerken uit 2011 van de Neder landse Film en Televisie Academie. Thema in de drie films is de mens, die een beslissende keuze maakt in het leven. Vertoond worden: Geen weg terug (Gert Altena), Onze Va ders (Liseth Medema) en Transhu- man (Titus Nachbauer). WESTKAPELLE Sakkers vertelt over Molukse opstand '56 Hans Sakkers, auteur van het boek 'Ambonezenkamp Westkapelle 1956-1957', geeft morgen in Westka pelle een lezing over de opstand van de Molukkers in 1956. De le zing begint om om 19.30 uur, het Polderhuis gaat een half uur eerder al open. Eerder was het de bedoeling ook vanavond, donderdag, een lezing over dit onderwerp te houden, maar die gaat niet door. SMxc&sszxxe&smccs&sis&sssass straat rijden omdat ze niet meer via de Schellachseweg het dorp uit gaan. In het najaar gaan we met de gemeente rond de tafel zitten om te kijken wat de resultaten van de metingen zijn. Mocht er veel meer verkeer zijn, moet er gekeken wor den naar oplossingen. Dat zal niet eenvoudig zijn, want de ruimte is er beperkt. Het geasfalteerde deel van de Dorpsstraat is veel breder. Het liefst zien wij een reconstruc tie van de straat omdat er meer problemen spelen. Zo is er geen voetpad, maar liggen er een soort rabatdelen. Die lopen schuin af en zijn daardoor niet toegankelijk voor rolstoelen en rollators." BIJ NADER ïlTTfSTM— Playing out For Culture (PFC) viert vandaag de Internationale Vrou wendag in de Sint Jacobskerk in Vlissingen. In de PZC van gisteren is abusievelijk vermeld dat de vie ring gisteren al zou plaatsvinden. PFC viert de dag in samenwerking met Studio Kis. Van de deelnemen de bedrijven is de eigenaar een vrouw of een vrouw heeft er de lei ding. De bedrijven tonen hun pro ducten, geven workshop en advie zen over uiteenlopende zaken. Het programma begint om 14.00 uur en duurt tot 21.00 uur. 1.250,- EXTRA INRU1LV00RDEEL OF 500,- AAN ACCESSOIRES- z*1—* m ©automondo #LFa ROMEO MIT0 vflNSF 17-415-- Amundsenweg 35, Goes. Telefoon: 0113-275757. www.automondo.nl Beider 36a, Roosendaal. Telefoon: 0165-566744. www.automondo.nl - WITHOUT HEART WE WOULD BE MERE MACHINES MJ?/ Gecombineerd gemiddeld brandstofverbruik: 3,5 - 6,0 L/100 km (28,6 -16,7 km/L). C02-emissie: 90 -139 g/km.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 35