Middelburg en Vlissingen niet in Sabewa 181 zeeland vandi r open nieuw strak m o o Parken Domburg zonder ondergrondse containers Henk Strijdonk Amber Hietkamp leest beste voor Kuitaarts bedrijf beboet voor inzet illegalen donderdag 8 maart 2012 Gemeenten hebben al samen belastingafdeling Henk Strijdonk van Sorteerbedrijf Vlissingen (SBV) vreest dat hij door de maanden durende stremming van het Kanaal door Walcheren zijn bedrijf klanten en werkgelegenheid zal verliezen. „Door de crisis in de bouw hebben we het al moeilijk." door Theo Giele en Harmen van der Werf middelburg - De gemeenten Mid delburg en Vlissingen zullen zich niet aansluiten bij het gemeen schappelijke belastingkantoor Sabe wa (Samewerking Belastingen en Waardebepaling) De twee Walcherse gemeenten hebben juist hun afdelingen voor belastinginning samengevoegd. Deze week werd bekend dat de drie gemeenten in Zeeuws-Vlaan- deren zich aansluiten bij Sabewa, dat al de belastinginning voor de gemeenten Goes, Kapelle, Borsele, Tholen en waterschap Scheldestro- men verzorgt. De voorzitter van Sabewa, de Kapelse wethouder Jon Herselman, sprak de hoop uit dat alle Zeeuwse gemeenten zich bij Sabewa zullen aansluiten. Vol gens de Middelburgse wethouder Chris Simons (samenwerking) gaat dit niet gebeuren. „We heb ben in het verleden al eens met Sa bewa gesproken. Maar voor ons is de samenwerking op Walcheren ef ficiënter." Middelburg en Vlissingen praten met Veere en Schouwen-Duive- land over samenwerking op een groot aantal gebieden. Soms zijn er twee gemeenten bij betrokken, zoals bij de belastinginning, soms drie en soms vier. Omdat het waterschap wel in Sabe wa deelneemt werken de belasting- inners vanuit het kantoor van Scheldestromen in Middelburg. Sabewa trekt per januari 2013 in het waterschapskantoor in Terneu- zen, is de bedoeling. Om ruimte te maken verhuist waterschap Schel destromen afdelingen uit Temeu- zen naar het hoofdkantoor in Mid delburg. Sabewa is daar nog maar sinds half december gevestigd, na dat het eerder in het Goese stads kantoor zat. Op de vraag of twee verhuizingen in korte tijd niet onhandig en duur zijn, antwoordt Sabewa-voor- zitter en wethouder van Kapelle Jon Herselman: „Dat valt reuze mee. Bureaus blijven staan. Alleen mensen verkassen. Onze huur in Terneuzen is bovendien lager dan in Middelburg." De verhuizing van Sabewa naar Terneuzen was een harde eis van de drie Zeeuws-Vlaamse gemeen ten voor deelname aan het ge meentelijke belastingkantoor. Er komen zo'n 45 banen, terwijl de huidige Sabewa-deelnemers en de Zeeuws-Vlaamse gemeenten nog 65 voltijdse arbeidsplaatsen heb ben voor onder meer belastinghef fing. Het verlies van twintig volledige banen wordt eerlijk verdeeld over de verschillende partners in het nieuwe Sabewa, aldus voorzitter Herselman. Hij schat de efficiency winst uiteindelijk op ruim één mil joen euro. ■g.«B6S6(BS!X6eaZ£S, 5U5&S5&!SSSSSSi door Annemarie Zevenbergen middelburg - Amber Hietkamp van de Wilgenhof in Middelburg heeft gistermiddag de halve finale van de Nationale Voorleeswed- strijd gewonnen. Zij las voor uit Vermist, van Elle van den Boo- gaart. De organisatie van de halve finale was in handen van de jeugd afdeling van de Zeeuwse Biblio theek en de Walcherse bibliobus sen. Amber gaat door naar de pro vinciale finale, op zaterdag 14 april in de Zeeuwse Bibluiotheek. De winnaar van die finale vertegen woordigt Zeeland op 23 mei bij de landelijke finale in Utrecht. De deelnemers lazen in de aula stukjes voor uit een door hen zelf gekozen kinderboek. Dit jaar de den zestien scholen mee met hun kampioen. Die kwamen eind vo rig jaar bij de voorleesronden als beste uit de bus. De halve finale werd gepresenteerd door Alice Speckmann. De juryleden waren kinderboekenschrijver Ben Slin- genberg, Marga Baan en Ine Wendt. SCHOENMODE Papegaaistraat 8, Goes www.vandereepe.nl kuitaart - Een klein aannemersbe drijf uit Kuitaart heeft terecht een boete van 24.000 euro gekregen, omdat op een bouwlocatie in Goes in 2009 drie Bulgaren zijn aangetroffen die geen werkvergun ning hadden. De Raad van State heeft dit giste ren bepaald in hoger beroep. De Middelburgse rechter vond eer der dat de Arbeidsinspectie één van de drie betrapte Bulgaren niet in het Engels had mogen verho ren, omdat dat zijn moederstaai niet is. De Raad van State oordeelde dat niet bewezen is dat de Bulgaar geen Engels begreep. door Annemarie Zevenbergen domburg - Het Prinsepark en het Zuiderpark in Domburg krijgen geen ondergrondse afvalcontai ners. Die moeten de huidige duo- bakken vervangen. In beide par ken zou één verzamelcontainer voor huishoudelijk afval geplaatst worden, waardoor de scheiding van GFT-afval verdwijnt. Dat plan stuitte echter op grote be zwaren van het merendeel van de bewoners van beide parken. De ge meente Veere is van plan fasege wijs alle duobakken in vakantie parken, bij appartementencom plexen en bij bejaardenwoningen te vervangen door ondergrondse afvalcontainers. De bewonersverenigingen van de beide Domburgse parken voerden in hun bezwaren aan dat er op de twee locaties ook permanent ge woond wordt en het daarom geen vakantieparken zijn. Bovendien hadden zij grote moeite met het verdwijnen van de scheiding van het GFT-afval. Ook uitten zij hun zorgen over de verwachte vervui ling rondom de ondergrondse con tainers. De Prinseparkbewoners hadden ook moeite met de af stand tussen hun woningen en de afvalcontainer. Aantal brugopeningen Recreatievaart Beroepsvaart

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 34