Kanaal twee maanden dicht voor schepen WALCHEREN 9-10 MAART WOONLAND.NU Willem-Alexander in Yerseke bij fusie instituten Terechte boete almanak Zuunug DONDERDAG 8 maart 2012 17 PZC Goes moet het hebben Ode aan 'miljonair in van import 20 teleurstelling' 20 en 21 Onderhoud bruggen Kanaal door Walcheren Zip YoUf Lip Vei 11 Stél ft door Emile Calon MIDDELBURG - Watersportvereni gingen en bedrijven met vestigin gen langs het Kanaal door Walche ren zijn zeer onaangenaam ver rast. Ze kregen deze week te horen dat het zuidelijk deel van het ka naal in april en mei volgend jaar gestremd is voor scheepvaart. In opdracht van de provincie wordt in die periode groot onder houd gepleegd aan de Keersluis brug in Vlissingen, de Draaibrug Souburg en de Stationsbrug in Middelburg. Dat is dan weer gun stig voor het wegverkeer. Directeur Henk Strijdonk van Sor- teerbedrijf Vlissingen (SBV) vreest dat een dergelijk lange stremming wel eens heel negatief kan uitpak ken voor zijn bedrijf Het levert zand en grint door heel Nederland en hij ziet dat zijn handelsroute met zijn afnemers twee maanden lang wordt afgesloten. Omvaren via Hansweert is volgens hem al leen mogelijk bij echt rustig weer omdat hij vooral gebruik maakt van kleine en open vrachtscheep jes. „Daar komt nog eens bij dat ik die extra kosten niet kan doorbere kenen aan mijn klanten." De watersportverenigingen Arne uit Middelburg en De Schelde (Vlissingen) snappen niet dat een provincie die de Zeeuwse water sport zo promoot een belangrijke water(sport)verbinding twee maanden afsluit. Zeker de mei maand is volgens de beide voorzit ters een heel belangrijke maand omdat dan veel watersporters er weer op uit trekken. De beide vere nigingen zijn voor hun inkomsten deels afhankelijk van het geld dat ze verdienen door ligplaatsen aan te bieden aan passanten. „Dat valt dus weg", aldus Piet Castenmiller van de Arne. Een woordvoerder van Herstaco in Middelburg, een bedrijf dat han delt in stalen buizen, vreest dat door het blokkeren van het ka naal, hij vele duizenden euro's aan extra kosten moet ophoesten, om dat de buizen dan geladen en ge lost moeten worden in Vlissin- gen-Oost. Directeur Krijn Lucasse van zand- en grinthandel Van Ou- werkerk heeft al contact opgeno men met de Middelburgse bedrij- venclub en met Schuttevaer om op die manier samen in actie ge weer te komen tegen de geplande stremming. Hij noemde het zeer verwonderlijk dat de provincie een belangrijke vaarweg zo lang durft af te sluiten. „Als er onder houd plaatsvindt aan een snelweg worden toch ook maatregelen ge nomen zodat het verkeer er toch gebruik van kan blijven maken." Woordvoerder Robert-Jan Swiers van de provincie stelt dat een stremming van twee maanden on vermijdelijk is omdat de brug bij Souburg van zijn plaats wordt ge tild en tijdelijk vervangen door een pontonbrug. De andere twee bruggen worden, aldus Swiers, tij dens de onderhoudswerkzaamhe den ingepakt en kunnen dan niet bewegen. „Onderhoud is noodza kelijk omdat er anders op termijn problemen ontstaan. Het is niet mogelijk de stremming in te kor ten of eerder uit te voeren." pagina 18 en 19: kanaal moet open blijven Grote Kerk te Goes vrijdag 13.00-18.00 uur zaterdag 10.00-16.00 uur In één keer op de hoogte van alles! YERSEKE - Prins Willem-Alexander woont woensdag 4 april in Yerseke de viering bij van het samengaan van het Centrum voor Estuariene en Mariene Ecologie (Ceme) in Yerseke en het Koninklijk Neder lands Instituut voor Zeeonderzoek (Nioz) op Texel. Deze twee onder zoeksinstituten zijn op 1 januari 2012 samengegaan onder de naam Nioz. De fusie heeft tot doel de krachten van de twee belangrijkste Neder landse instellingen op het gebied van fundamenteel kust- en zeeon derzoek te bundelen en de strategi sche positie van Nederland op dit terrein te versterken. MIDDELBURG - De leerlingen van CSW Van de Perre in Middelburg hebben gistermiddag het startschot gege ven voor de actie Zip Your Lip. De kick-off werd offici eel verricht door wethouder Chris Simons. 99 leerlin gen van CSW hielden borden omhoog met aan de ene zijde grafkruisjes en aan de andere kant een grote af beelding van de actie. Het is voor de zeventiende maal dat de CSW meedoet aan Zip Your Lip, bedoeld om geld in te zamelen ten bate van de slachtoffers van aids en armoede in Afrika en om de scholieren bewust te maken van de problematiek. foto's Ruben Oreel zie ook video op www.pzc.nl/video Tip? redactie@pzc.nl KUITAART - Een klein aannemersbe drijf uit Kuitaart, in de gemeente Hulst, heeft terecht een boete van 24.000 euro gekregen, omdat op een bouwlocatie in Goes in 2009 drie Bulgaren zijn aangetroffen die geen werkvergunning hadden. De Raad van State heeft dit giste ren bepaald in hoger beroep. Het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid spande de zaak aan, nadat de rechtbank in Middel burg een boete had geschrapt. Het was druk op de afdeling cardio logie in Goes. Bijna gelijktijdig betra den twee mannen van middelbare leeftijd de ECG-ruimte. De één, dui delijk gepokt en gemazeld, wist wat hem te doen stond. De ander, kenne lijk voor de eerste keer, zat vol met vragen zo was duidelijk te horen door de dunne wandjes van de onder zoeksruimte. Het volume deed hard horendheid deed vermoeden. De ver pleegkundige werd regelmatig onder broken met„wah seijie". Tactisch vroeg ze de man op een ge geven moment of het geen tijd werd voor een gehoorapparaat. „tÈk a lank a!" Maar doordeweeks lag het thuis in de kast. „Wah kiek jie noe, aoltied da kost vee te diere! De an dere man schoot in de lach. Zuunug! WONINGBEURS ZEELAND VOUR World Vistor),

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 33