Wandelen in het weekeinde en 's avonds 15 Wandel mee izsmsmmssb* ■M donderdag 8 maart 2012 pad www.pzc.nl/uit Wilt u ook een \\K.- ommetje maken ~~VV s met een verslaggever van dePZC? 'V Geef dan uw favoriete wandeling door aan de redactie. E-mail: j.vandamme@pzc.nl Postadres: PZC t.a.v. Jan van Damme, Postbus 91, 4330 AB Middelburg door Edith Ramakers Het was een sombere, kille winterdag in de cember. Echt zo'n dag om alleen maar even buiten te ko men omdat het moet, of omdat de hond moet worden uitgelaten. Het was stil in de bossen bij Veere, tot er ineens een eenzame wandelaar aankwam, die nog een bekende bleek te zijn ook. Toine Poppe- laars, dijkgraaf van Waterschap Scheldestromen, loopt regelmatig zijn rondje om de Veerse vesten en kreken. Hij kent het gebied op zijn duimpje. Een paar weken daar na belde hij naar de krant, om de wandeling nog eens te doen. Maar dan samen en dat gebeurde vorige week toen de lente zich warempel aankondigde. Het vertrekpunt is zijn woonhuis, vlak bij De Kaai in Veere, waar overdag altijd levendigheid heerst. Mensen maken een praatje met el kaar en Toine Poppelaars is duide lijk een bekende Zeeuw. „Tsja, ik ga expres niet overdag lopen, want dan krijg ik meteen de vraag of ik niets beters te doen heb. Dat ge beurde laatst ook weer in Middel burg, toen ik even een luchtje ging scheppen. Nee, ik loop 's avonds en in het weekeinde." Poppelaars stapt flink door. „Ik doe het nog maar twee jaar. Het is begonnen als therapie voor mijn rug. Mijn chiropractor in Malde- gem, waar half Zeeland naartoe gaat, raadde me aan te bewegen. Ik heb voor wandelen gekozen, om dat je dat kunt doen wanneer je wilt en je kan je eigen programma samenstellen. Zwemmen is ook goed voor je rug, maar lastiger in te plannen. Wandelen is een hobby geworden. Hij bereidt zich zelfs voor op de kustwandelmarathon. „Vorig jaar werd aan me gevraagd of ik mee wilde doen. Dan ga je er toch over nadenken en heb me aangemeld." We lopen onder de donkere, voch tige Stenen Beer door, waar de oudheid voelbaar is. Als we terug komen in het licht buigen we naar rechts en lopen een tijdje evenwij dig aan het Veerse Meer. Het on verharde pad leidt naar een klein bos. „Het doet misschien wat rom melig aan, maar de dode bomen worden expres niet opgeruimd om de biotoop divers te houden." We hebben de pas erin en steken de Polredijk over bij Veere. Daarna gaan we weer een ander bosje in, waar de sporen van rigoureuze houtkap zichtbaar zijn. Het kre ken- en vestegebied wordt heringe richt. „Er is nu alleen nog maar ge kapt. We hebben de plannen be sproken met De Tuin van Walche ren. Binnenkort beginnen we met de opbouw. Er komt vlak langs de kreek een laarzenpad, daarnaast een wandelpad, ruiterpad en nog een pad voor mountainbikers", zegt Poppelaars. Het Waterschap, is opdrachtgever, maar het werkt samen met onder meer de ge meente Veere en Staatsbosbeheer. De ingreep is veelbelovend. Het pad was tot voor kort, erg drassig en donker. Bomen en struiken stonden met de voeten in het wa ter. De bomenkap geeft lucht. We komen aan bij een verharde doorgaande weg. Het is een 'zake lijk' tussenstuk, dat wat tegenvalt na de mooie natuurpaden. „We zijn precies over dit onderdeel van de wandeling nog in gesprek met een particulier. Aan de buitenrand van zijn terrein willen de route ver der laten lopen, langs een water loop. Het is grond van het water schap, maar de man zegt: ik zit nu vrij en straks krijg ik last van veel geloop. Het kost soms erg veel moeite om mensen ervan te over tuigen dat het algemeen belang be langrijker is dan dat van een parti culier. Ik heb moeite met deze op- stellling, zeker omdat het zijn tweede woning is." Bij een van de gloednieuwe trek- schuitjes over de Veste, komen we bij een wandelpad bovenop de wallen en bereiken na zo'n vier ki lometer weer het centrum van Veere, het einde. „Zo'n afwisselende wandeling gun je iedereen in Zeeland. In een mooie omgeving lijkt het lopen ge makkelijker te gaan. Vorige week ben ik nog voor de training van de wandelmarathon naar Middelburg en terug gelopen. Dit van vandaag is een loopje voor mijn rug en om mijn conditie te onderhouden." Op weg naar het bos- en krekengebied bij Veere. Toine Poppelaars, wandelen als heilzame therapie voor zijn rug. foto's Marcelle Davids Met de trekschuit naar de wallen van Veere. Afstand 5,4 km Veere

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 31