ledereen handen uit de mouwen 1167 21 zeeland Grens aan terugdringen babysterfte Vrolijke Frans De krant 6 weken voor 18 euro! PZC donderdag 8 maart 2012 Een vrolijke Frans, zegt het woordenboek, is een opge wekt en zorgeloos type. In deze provincie loopt ook zo'n vrolijke Frans rond. Hij woont in Hulst en is er zelfs bur gemeester. Deze notabele houdt wel van een geintje. Een paar dagen geleden verzond hij een twitterbericht over een aantal overvallen op Chinese res taurants. En daar onze vrolijke Frans graag gebbetjes maakt, stoei de hij wat met de toetsjes. Waar wij 'r' zeggen, zeggen Chinezen vaak '1', bedacht hij. En dus tikte vrolijke Frans uit Hulst opgewekt: „Al die overvallen op Slinese les- taulants. Hoop dat die lale overval ler snel in z'n klaag geglepen wordt...niet sambalb(l)ij!". Humor! Schaterlachend zond de Hulster burgemeester zijn boodschap de wereld in. Beledigend? Racistisch? Plotsklaps werd onze vrolijke Frans landelijk nieuws. De commissaris van de koningin kondigde aan hem op de vingers te zullen tikken, omdat zij 'niet COLOFON PZC Park Velda'gt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118-43 4000 Uitgever Charles van den Oosterkamp Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118-43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162,4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145,4530 AC Temeuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland Merken en Diensten, Business-to-Business/ de Ondernemer, Zorg, Onderwijs, Onroerend Goed T: 0118-434070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088-0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088-013 99 10 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda Abonnementsprijzen Maand 27,50 (acceptgiro €30,75) Kwartaal 77,65 (acceptgiro €80,85) Jaar €296,50 (acceptgiro €299,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een-uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 77,65 per kwartaal <na28> een doorlopend abonnement met betaling per accept van 80,85 per kwartaal (nws) ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P6) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088-0139910 Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaal zorgvuldig om mei persoonsgegeven» In hel colofon treil u nadere inlormalieaan. 'Ik heb toen een heel clubgebouw geschilderd. Hartstikke leuk!' Hanneke Punt, Rabobank Oosterschelderegio Zeeuwse vrijwilligers hebben zich al aangemeld voor één van de 150 projecten in Zeeland. blij' is met de wijze waarop de ge zagsdrager de spot dreef met zijn Chinese ingezetenen. De notabele zelf schaamt zichzelf echter geenszins. „Het is zijn stijl van twitteren, hij gebruikt heel veel kwinkslagen of woordspelin gen", liet hij zijn woordvoerder te genover de Volkskrant verklaren. „Een woordspeling, meer niet. Mensen die mij volgen op Twitter, weten dat ik vaker zo uit de hoek kom", zei vrolijke Frans zelf in de PZC. Hulster humor. Ik weet niet hoe lang het nog duurt, voordat de burgemeesters post in Hulst weer vrij komt, maar als ik ooit gevraagd word (hetgeen natuurlijk volstrekt is uitgesloten) plaats te nemen in de commissie die de sollicitanten moet beoordelen, is mijn eerste eis: géén vrolijke Frans meer. En de eigenaren van alle Chinese restaurants in deze provincie wil ik adviseren: mocht u onverhoopt burgemeester Jan-Frans Mulder van Hulst over de vloer krijgen, roer dan een compleet potje sam bal door zijn bordje bami. Dat wordt pas echt lachen. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns GROEDE - We laten de ouderen toch niet in de kou zit ten, is de ijzersterke leus zijn van het bestuur van de ouderensociëteit in Groede (Sarie Scheele, Lena van Quekelberghe én Piet Brakman). „We verstoken nu te veel gas. We zitten in een pand uit 1900 en dat heeft onderhoud nodig", zegt Ben Sanders (r), bestuurslid van de sociëteit. Inmiddels hebben zich voldoende vrij willigers aangemeld om de wanden van de sociëteit te isoleren. Ook wethouder Fraanje van de gemeente Sluis is daarbij. foto Peter Nicolai Duizenden mensen zetten vol gende week vrijdag en zaterdag (16 en 17 maart) hun beste beentje voor tijdens de grootste vrijwilligersactie van het land: NL Doet. „Een leuke dag waarop je ook nog iets kunt betekenen voor een ander." Aan klussen geen ge brek. Wie tijdens NL Doet in actie wil ko men, kan in Zeeland kiezen uit een lijst van ongeveer 150 projecten. Mee helpen aan de voorjaarsschoon maak van het dierenasiel Walche ren bijvoorbeeld, een opknap beurt van het knuffelpad van de dorpsraad Lamswaarde, een collec te voor het Reumafonds of het schilderwerk van de voetbalkanti ne van de Hansweertse Boys. Inmiddels hebben zich in Zeeland bijna 1200 vrijwilligers aangemeld. Voor sommige projecten zijn zelfs al geen vrijwilligers meer nodig, terwijl andere organisaties nog goed hulp kunnen gebruiken. In totaal zijn in nog 750 nodig. NL Doet is populair. Vorig jaar de den 250.000 vrijwilligers mee, weet Rosanne Wink van het Oran jefonds, de organisator van de ac tie. „De bekendheid is toegeno men, dus we verwachten dit jaar nog meer vrijwilligers. Voor bedrij ven en families is het een uitgele zen kans om een leuke dag te heb ben, waarop je ook nog iets kunt betekenen voor een ander. Men sen steken liever één keer per jaar de handen uit de mouwen, dan el ke week ergens te moeten opdra ven." Toch is NL Doet voor vrijwil ligersorganisaties ook een manier om structureel vrijwilligers te wer ven, meent Wink. „Het zorgt ook voor nieuwe contacten. Bedrijven schuiven computers door, als ze tij dens het klussen ergens oude com puters zien staan." door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - Ziekenhuizen in Zee land komen nog meer onder druk te staan als strengere eisen worden ingevoerd om babysterfte terug te dringen. Minister Edith Schippers (Volksgezondheid): „Dat neem ik niet voor mijn rekening." Ze zei dat gisteren tijdens een de bat in de Tweede Kamer. In 2008 bleek uit een rapport dat de baby sterfte in Nederland bijna de hoog ste van Europa was. Door aange scherpte regelgeving bleek eind vo rig jaar dat de babysterfte inmid dels flink is gedaald. Een kwart van de ziekenhuizen heeft 24 uur per dag bevallingszorg beschik baar. Tot verbazing van een deel van de Kamer zijn operatiekamers in veel ziekenhuizen 's avonds, 's nachts en in het weekeinde te vaak gesloten voor bevallingen. De sector heeft de minister voorge steld de lat nog hoger te leggen om babysterfte verder terug te dringen. Maar Schippers wil daar niet aan. „Onverkort invoeren van hogere normen is onhaalbaar. Er zijn te weinig mensen op de ar beidsmarkt beschikbaar om eraan te voldoen. Ook is er te weinig geld. Voer ik de normen toch in, dan zullen ziekenhuizen in dunbe volkte gebieden er niet aan kun nen voldoen. Ze zullen dan moe ten concentreren. Dat wil ik niet. Ik vind dat ook vrouwen in Zeeuws-Vlaanderen moeten kun nen bevallen. Als we alles concen treren kan dat niet meer."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 2