100jaar Vrouwendag 'Als vrouw doe je het al heel goed als je 2,5 dag per week werkt. donderdags maan 2012 Terwijl de maatschappij wel in jou heeft geïnvesteerd' 11 Het is vandaag precies honderd jaar geleden dat in Nederland de eerste Vrouwendag werd gevierd. De aanleiding voor de internatio nale vrouwenbeweging was een massale staking in de Verenigde Staten op 8 maart 1908 van vrou wen in de textielindustrie. Zij eis ten een achturige werkdag, hete re arbeidsomstandigheden en kiesrecht. Vooral dat laatste werd een centraal thema van de eerste internationale Vrouwendagen, die vanaf 1911 in veel landen werd gehouden. In veel socialis tische landen is het zelfs een offi ciële feestdag. In Rusland werd op 8 maart 1917 het jaar van de revolutie) een grote vrouwensta king en -demonstratie gehouden in Sint Petersburg. De Verenigde Naties hebben in 1978 de achtste maart tot feestdag uitgeroepen. De bedoeling van de dag is om ge meenschappelijke strijdpunten van de vrouwenbeweging naar vo ren te brengen. zie onze website:binnenland Vrouwendag gevierd in Maarssen: 'Vrouwen zorgen vooral goéd voor anderen' Marianne Zwagerman, ondernemer en schrijfster mutsenparadij s Naam: Gabriëlle Driessen Leeftijd: 49 Kinderen: 2 (19 en 17) Werk: 50 uur per week als begeleider voor star tende ondernemers j,,Sinds de kinderen groot zijn - de oudste is het huis al uit - werk ik weer fulltime. Meer dan dat, want als zelfstandige blijft het niet bij 40 uur per week. Toen de kinderen kleiner waren werkte ik jzo'n 20 uur in de zaak van mijn man, maar ik ;kon mijn eigen werktijd bepalen. Ik wilde er na- Imelijk altijd zijn voor de kinderen. Alles draaide om hen. En ik moet zeggen, ik had het makke lijk, er werd financieel voor mijn gezin gezorgd. Door mijn man. Nu heb ik het ook makkelijk, mijn dochter doet heel veel in het huishouden." Naam: Jeanne Winter Leeftijd: 34 Kinderen: 2 (4 jaar en 10 maanden) Werk: 24 uur begeleider verstandelijk gehandi capten „Het is wel lastig te combineren, werk en kinde ren, vooral omdat ik ook onregelmatige diensten draai. Maar het moet wel, financieel gezien. Mijn man werkt fulltime als kraanmachinist, maar kan geen dag minder werken. Hij zou dat wel graag willen, maar zijn baas wil het niet. Ik heb het ge luk dat mijn schoonouders altijd kunnen oppas sen als ik aan het werk ben, de kinderen hoeven dus niet naar een crèche. Dat scheelt financieel ook veel. En het is bovendien heel leuk voor de kinderen, opa en oma in huis."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 11