likt haar wonden buitenland 19 Verdwenen vondelin< Babyklappe in kwaac ;en zetten daglicht Brand in Brazzaville bedreigt tweede munitiedepot dinsdag 6 maart 2012 i uitgehaald ren terwijl zijn vriendin hem probeert te bevrijden. foto Dmitry Lovetsky/AP bij. Vorige week probeerde zijn or ganisatie al tenten uit te delen om te gaan bivakkeren in het centrum van Moskou. Ze hebben als voor beeld de Oranjerevolutie van 2004 toen tienduizenden in de Oek raïense hoofdstad Kiev kampeer den. De politie hield Navalny's ac tie tegen. Volgens Sazjin, eigenaar van een iet-bedrijf, zijn er drie op ties: revolutie, vreedzame acties zo als de afgelopen maanden of bivak keren op een plein. Sazjin geeft de voorkeur aan vreedzame protes ten. De 53-jarige economie-analyti cus Michail Mensjikov richt de blik op 2018, als er weer presidents verkiezingen worden gehouden. „We moeten een nieuwe partij op richten. Een eigen presidentskandi daat krijgen, zodat Poetin niet om ons heen kan." door onze correspondent Oene van der Wal BERLIJN - Duitsland is op zoek naar tweehonderd baby's. De kinderen lijken spoorloos verdwenen nadat ze werden achtergelaten in een zo genoemde Babyklappe, een luik in de muur van een ziekenhuis of kerk waar moeders hun pasgebo ren kind anoniem in kunnen ach terlaten als zij er niet voor willen of kunnen zorgen. Volgens het Deutsche Jugendinsti- tut (DJI) zijn er sinds 1999 bijna duizend kinderen in een babyluik achtergelaten. Van één op de vijf zuigelingen is volkomen onduide lijk wat er verder mee gebeurd is. Diverse politici eisen nu de slui- ting van de luiken. Gabriele Stangl, geestelijk verzorg ster in het Waldfriede-ziekenhuis in Berlijn dat ook een babyluik heeft, weigert te geloven dat er zo veel baby's zijn 'verdwenen'. Vol gens haar gaat het om telfouten. „Bij ons zijn in elk geval nooit kin deren zoekgeraakt. Maar voor de andere babyluiken kan ik mijn hand niet in het vuur steken." Stangl kreeg de afgelopen tien jaar twintig zuigelingen in haar baby luik. Het eerste babyluik werd ruim tien jaar geleden in Ham burg geopend. Inmiddels zijn er naar schatting honderd in het hele land, meest bij ziekenhuizen en kerken. Stangl: „De minister staat op het punt een wettelijke regeling te tref fen voor de babyluiken en prompt komen de tegenstanders hiermee. Ze willen ons kapot maken." Baby luiken zijn bedoeld om kinderle vens te redden. Jaarlijks 'dumpen' enkele tientallen moeders hun ba by, bijvoorbeeld in een vuilcontai ner, of brengen het kind om het le ven. Het voordeel van de babyluiken is dat vrouwen anoniem van hun kind afkunnen en de toorn van man of familie ontlopen. Veel vrouwen geven hun kind af vanwe ge geldnood of psychische proble men. „Een babyluik doet nog het mees te denken aan een ingebouwde magnetron", zegt Stangl. Je doet de klep open, legt de pasgeborene op een dekbedje in de verwarmde Wat betekent de terugkeer van Poetin? Vladimir Poetin keert terug als pre sident, maar het leek er de afgelo pen vier jaar soms op alsof hij nooit was vertrokken. Als premier bleef hij het meest dominante poli tieke figuur in Rusland. Zijn ambi tie en arrogantie overschaduwden zijn innemende doch zwakke op volger Dmitri Medvedev. Toch gaat er mogelijk wel wat veranderen. BUITENLAND - Terwijl Medvedev open leek te staan voor een 'reset' van de betrekkingen met de VS is Poetin een stuk wantrouwiger ten opzichte het Westen. Hij kan de Russische bezwaren tegen het ra- ketschild in Europa opvoeren. Ook' is feller verzet tegen internationale interventies in conflictgebieden, zoals Syrië, mogelijk. Wellicht zal Rusland meer druk uitoefenen op voormalige Sovjet-republieken. HERVORMINGEN - Tijdens zijn vori ge presidentschappen draaide Poe tin de democratische hervormin gen die na de val van de Sovjet- Unie werden doorgevoerd deels te rug. Ook de persvrijheid werd aan banden gelegd. Hij heeft er geen blijk van gegeven tegenwoordig be ter om te kunnen gaan met opposi tie of kritische berichtgeving. ZAKEN - Rusland wil meer buiten landse investeerders. Poetin zal hen tegelijkertijd tevreden stellen en doen huiveren. Omdat hij de touwtjes stevig in handen houdt, kunnen dat investeerders rekenen op een zekere stabiliteit Maar hij is ook een van de oorzaken van de wijdverspreide corruptie, die ertoe leidt dat zakendoen in Rusland duur, inefficiënt en vuil is. ruimte en even later gaat er een alarm af voor het ziekenhuisperso neel. Voor de moeder ligt er een brief die ze mag meenemen. Daar in bedankt het ziekenhuis voor het brengen van de vondeling en belooft zij het kind een goede start in het leven te geven. Minister Kristina Schroder (fami liezaken, CDU) wil de luiken niet sluiten, maar wel eenheid brengen in de chaotische praktijk waarin kinderen blijken te kunnen ver dwijnen. „We zijn blij met elk ge red kind", liet ze weten. Maar vooral binnen haar partij stuiten de babyluiken op heftige weerstand. Critici stellen dat er nog evenveel kindermoorden zijn als vroeger. Bovendien botst de anonimiteit van de babyklappe met het recht van het kind om zijn afkomst te kennen, zo heet het. Zij pleiten voor sluiting dan wel inperking van de luiken. Vrou wen die hun kind terug willen zouden een DNA-test moeten on dergaan. Ter discussie staan ook de bestaan de regels voor adoptie en voor ano niem bevallen in het ziekenhuis. BRAZZAVILLE - Internationale des kundigen zetten gisteren alles op alles om te voorkomen dat een brand in de hoofdstad van Con go-Brazzaville overslaat naar een tweede wapendepot. Zondag leid de brand in een munitiedepot tot explosies die zo krachtig waren dat gebouwen instortten. Daarbij kwa men ruim tweehonderd mensen om het leven. Gisteren bleven zich explosies voordoen in Brazzaville. Die wa ren echter niet zo krachtig als de ontploffingen van zondag. „Op het moment zijn er Russische, Franse en Congolese experts aan het werk die proberen de branden te blussen. Hun doel is te voorko men dat de branden een tweede wapendepot bereiken waar nog zwaardere wapens liggen opgesla gen", aldus Delphin Kibakidi van het Rode Kruis. Onder het puin van de gebouwen die zondag ineen zegen ligt nog een onbekend aantal mensen. Bo vendien zijn veel huizen ingestort. Het Rode Kruis schat dat tiendui zenden mensen dakloos zijn ge worden. De hulporganisatie heeft twee kampen ingericht en heeft in middels al meer dan zeshonderd mensen opgevangen. De gezondheidszorg in Congo- Brazzaville kan de toestroom van gewonden niet aan. Jan Diplo van Artsen zonder Grenzen zei dat er bij de drie grote ziekenhuizen in de hoofdstad 936 mensen zijn be handeld. Anderen zijn naar privé- ziekenhuizen gegaan. Volgens het Rode Kruis behoeven naar schat ting vijftienhonderd mensen medi sche zorg. „Het meeste letsel is ver oorzaakt door instortende hui zen", aldus Diplo. Buitenlandse ambassadeurs hebben overleg ge voerd met de regering over hulp bij de reddingsoperatie. Een ploeg deskundigen van de Mi ne Advisory Group helpt bij het ruimen van explosieven in het ge troffen gebied. „We vrezen dat er meer levens in gevaar zijn, omdat niet-ontplofte munitie door de ex plosie uit het wapendepot is geslin gerd", aldus de organisatie. De oorzaak van de brand van zon dag is volgens regeringswoordvoer der Bienvenu Okyemi waarschijn lijk kortsluiting. In een verklaring sprak president Denis Sassou Nguesso van een 'tra gisch ongeluk'. De minister van Defensie benadrukte dat de brand niet duidde op een coup of muite rij. zie onze website:buitenland Grote ravage in hoofdstad Congo na reeks explosies BELEEF HET VOORJAAR OP TERSCHELLING 3 DAGEN GENIETEN IN EEN LUXE HOTEL Geniet van de zon, de duinen, het wad, lekker geurende dennenbossen, natuurgebied de Boschplaat en de gezonde zilte zeelucht. Dankzij de centrale ligging van WcstCord Hotel Schylge bent u zo in het dorp met z'n gezellige cafeetjes, terrassen en vele winkels. Kom prachtig Terschelling ontdekken tijdens het vooijaar en laat u aangenaam verrassen. WestCord Hotel Schylge is direct gelegen aan de enige natuurlijke baai van Nederland met een uniek uitzicht over de Waddenzee. Het hotel biedt luxe hotelkamers met uitzicht over het wad of over de bossen, restaurant 'Op West' waar u culinair kunt genieten, wellness faciliteiten, een zwembad en bowlingbanen. TERSCHELLING ARRANGEMENT f 2x overnachting in een landzijde kamer 2x uitgebreid 'eilander' ontbijtbuffet 1 dag fietshuur wandel/fietsroute 1x glas wijn met amuses 1x sauna bezoek gebruik zwembad 1x voordeelbonnenboekje 0 gratis toegang Cranberry lekkemijmakerij 1 20% korting op bootticket VAN €159,-VOOR €H9, PER PERSOON' Totsloa aankomst vnidfla/lataiag 20,- p p. Aankomst r/m 15juli met botkbaar rijdtns Ocrol (15 t/m 24JU1112012) West' rel Boeken of informatie: www.westcordhotels.nl/ Wegener of tel: 0562 442111

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9