Bedankt voor begrip ümI' bij werk aan de weg 201 zeeland Piet Vogelaar als je 'm nodig hebt! SSB3 De PZC brengt in de serie Vrijbuiters portretten van mensen die kiezen voor een leven in de buitenlucht. Vandaag: de toezichthouder. regioagenda Provincie draagt financiële risico's van Waterdunen Acht klachten over Den Ds laert in Hulst over periode van drie jaar Mantelzorgers leren opkomen voor zichzelf dinsdag 6 maart 2012 door Hans Tabbers Meer agendanieuws staat op de website van deze krant. DINSDAG 6 MAART 2012 AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Joke ren, biljarten; Halle, 13.30 uur; Kaarten, biljarten, aerobics; 14.45 uur: Koersbal; Het Trefpunt, 13.00 uur: Biljarten, sjoelen; BRESKENS - Goedertijt, 13.00 uur: Biljar ten; De Uitkomst, 13.30 uur: Koersbal, sjoelen; De Ontmoeting, 19.00 uur: Qi gong; 20.00 uur: Taiji; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO volksdansen, zingèn en biljarten; Café de Troubadour, 13.30 uun Kaarten; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.00 uur: <BO kaarten jokeren- HEIKANT - 't Heike, 14.00 uur. Ouderen- zangkoor; HOEK - De bovenhoek, 9.30 uur: Biljarten, gymnastiek; 13.30 uur: Kaarten bieden en jokeren; l HULST - Blaauwe Hoeve, 9.00 uur: Hand werken; 10.00 uur: Geheugentraining; Den Dullaert, 13.30 uur: Bridge; De Lieve, 9.00 uur: Vrij biljarten, computeren, vluch telingenwerk; 10.00 uur: Volksdansen; 13.00 uur: biljarten, computeren; 13.30 uun Prijskaarten; 19.30 uur: Un Reve Ac quis, bridge; KLOOSTERZANDE - WZC Antonius, 10.00 uur: Bibliotheek; 14.00 uur; biljar ten, sjoelen, welfare; KOEWACHT - De Lange Akkers, 10.30 uur: H. Misviering;12.00 uur: Thema maal tijd; NIEUWVLIET - Dorpshuis, 10.30 uur: Taiji 50+; OOSTBURG - Theatercafé Ledeltheater, 19.30 uur: Lezing 'Kijken hoe doe je dat'; SAS VAN GENT - De Regenboog, 13.00 uur: Biljarten; SCHOONDIJKE - Zaal de Maoneblusser, 19.30 uur: Bridge; SINT-JANSTEEN - De Warande, 9.30 uur: Bloemschikken, computeren; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Ouderenkoor, sjoe len; 20.45 uur: Gregoriuskoor; SLUISKIL - Het Meulengat, 13.30 uur: KBO kaarten, biljarten; TERNEUZEN - De Veste, 9.00 uur: Biljar ten; 10.00 uur: Gymnastiek; 13.30 uur: Handwerken, soos, bridge; 19.00 uur: Lijn- dansen; Buurthuis de Hoeve, 13.30 uur: Bil jarten; De Kameleon, 14.00 uur: Dames hobbyclub; 15.00 - 18.00 uur: Jeugdcen trum Meetpoint; De Vliegende Vaart, 15.15 uur: Bewegen op niveau; VOGELWAARDE - 't Gelaag, 13.30 uur: Kaarten; WESTDORPE - Zaal Concordia, 13.30 uur: KBO koersbal; WZC Het Verlaet, 10.15 uur: Gymnastiek; IJZENDIJKE - Equilibre, 14.00 uur: Taiji 50 voor gevorderden; 15.15 uur: Qigong 50+; 16.30 uur: Taiji beginners; ZUIDDORPE - SOKA PLUS, 14.00 uur: Kof- fiemiddag. Bedankt voor uw begrip. Een inmiddels ingebur gerd bord aan het eind van een traject met werkzaamheden. Me nig weggebruiker bekruipt een tweeslachtig gevoel bij het passe ren daarvan. Hoezo begrijpen? Mij is toch niets gevraagd? En moet dat echt allemaal zo lang duren? Aan de andere kant is er tegelijk iets van dankbaarheid voor de per soonlijke aandacht. Een erkenning van het ongemak dat de verkeers deelnemer ervaart en makkelijk tot irritaties kan leiden. Wederzijds begrip is het sleutel woord, waarmee wegwerkers hun taak zo efficiënt mogelijk proberen te volbrengen. Publieksvriendelijk, zo moet de uitstraling zijn. Dick Varkevisser (25), toezichthouder en werkvoorbereider bij water schap Scheldestromen, is de ver persoonlijking daarvan. Dat valt niet altijd mee, want be grip is soms ver te zoeken. Het ei gen ongemak van de weggebruiker overheerst vaak. Erg belangrijk is volgens Varkevisser het overleg met betrokken bewoners, die soms langdurig zijn afgesloten van de buitenwereld of van elementai re voorzieningen zoals gas of stroom, omdat gelijktijdig allerlei kabels moeten worden vernieuwd en zij in de blubber hun huis of be drijf moeten bereiken. Voortdurend wordt geprobeerd die overlast zoveel mogelijk te be perken. Tijdens de kerstdagen is de aanleg van het fietspad tussen Groede en Oostburg bij de Scherp- bierseweg mede daarom enige tijd stilgelegd en zijn de afsluitingsbor den toen verwijderd. Eén van de problemen bij weg werkzaamheden is, dat mensen de afzettingen negeren en er toch door proberen té komen. Daar- MIDDELBURG - Mocht er een finan cieel tekort ontstaan bij de aanleg van natuur- en recreatieproject Waterdunen bij Groede, dan is de provincie verantwoordelijk voor het dichten van dat gat. Wel zal Provinciale Staten eerst gevraagd worden het geld beschikbaar te stellen. Dat antwoorden Gedeputeerde Staten op vragen van statenlid Francois Babijn (Partij voor Zee land). Bij een dreigend tekort zal eerst ge keken worden of er bezuinigd kan worden en of er subsidies kunnen worden aangevraagd. Overigens zit in het totale budget voor Waterdunen al 2,4 miljoen euro om tegenvallers op te vangen. door ontstaan soms gevaarlijke si tuaties, die men het liefst wil ver mijden, ook al is het tot nog toe steeds goed afgelopen. De schrik slaat je om het hart. Dick Varkevis ser vertelt hoe hij dat zelf eens voor zijn ogen zag gebeuren. Een meisje op de fiets wilde langs een trekker, verloor het evenwicht en viel voor het voertuig. De bestuur der keek op dat moment achterom en had niets in de gaten. Hij was met zijn aandacht bij het werk en niet bij eventueel verkeer op een afgesloten weg. Gelukkig zagen an deren het voorval, waardoor ze tij dig konden waarschuwen. „Fietsers proberen er toch altijd door te komen", verzucht Dick Varkevisser. „In de veronderstel ling dat het hen altijd wel lukt. Maar laatst waren we bezig bij de Nieuwkerkse kreek, waar twee nieuwe duikers moesten worden aangelegd. Daar lag de weg hele maal open en moesten veel fiet sers weer een heel eind terug. Alle maal mopperen en schelden na tuurlijk." Andere problemen bij het werk? Nou ja, Dick heeft niet veel op met archeologen. Niets persoon lijks hoor. Het zijn de voorschrif ten, die de werkzaamheden be hoorlijk kunnen vertragen. Wan neer vondsten van historische waarde worden vermoed (en dat is allemaal vastgelegd) mag niet diep worden gegraven. Is dat toch vereist, dan moet een archeoloog daarbij aanwezig zijn. Dat bleek op enkele plaatsen van het traject no dig. Daarbij werd echter niets ge vonden. „Gelukkig", verzucht hij. Waarom voor dit leven gekozen? „Tijdens mijn studie mbo civiele techniek aan het ROC in Terneu- zen liep ik mijn laatste stage bij het waterschap. Ik heb vooral veel tekeningen gemaakt en ben ook met de landmeter op stap geweest. Dat was leuk. Daarom dacht ik ver volgens aan de hbo in Vlissingen. Maar dat bleek na een jaartje toch de verkeerde richting voor mij. Het was te veel biologie en te wei nig techniek. Bij het waterschap was toen, september 2008, een va cature als opzichter voor het water beheer. Zo begon ik vooral met de technische beoordeling van ver gunningaanvragen en bestekken schrijven voor kleinere projecten." Als gevolg van de fusie van de wa terschappen in 2010 en de combi natie van weg- en waterbeheer kreeg hij er dus ook het 'asfalt' bij, zoals hij dat zelf noemt. Het werk gebied werd eveneens groter. „Dat vind ik wel leuker. Je komt op meer plaatsen, soms op Tho- len, dan weer. in Vlissingen, zoals vorig jaar voor het voegwerk in de keermuur aan de boulevard bij Michiel de Ruyter. Het werk is ook veel afwisselender geworden. Voor mij was dat wel een vooruitgang." Varkevisser maakt een ritje in zijn rijdend kantoor, zoals hij zijn bedrijfsauto noemt, langs de Scherpbierseweg, waarop de asfalt- ploeg dampend meter voor meter vordert. Een druilerige regen hangt als een natte lap over het polderlandschap, alles doorwe kend. De scheiding tussen lucht en land vervaagt in deze grauw sluier. Zwermen ganzen zijn neer gestreken in het grasland rond de kreek. „Kijk, een reiger." Wel eens spijt gehad van zijn keuze? Voorlopig zeker niet. „Ik heb vol doende groeimogelijkheden bij het waterschap. Het buitenleven is één van de aantrekkelijke aspecten van mijn baan." Varkevisser ver richt ongeveer de helft van zijn door Eugène Verstraeten HULST - Bij de gemeente Hulst zijn in de periode vanaf 2009 tot nu acht klachten binnengekomen over het cultureel centrum Den Dullaert in Hulst. Dat blijkt uit het lijstje dat het stichtingsbestuur op eigen verzoek van de gemeente heeft gekregen. „Eén klacht gaat over de toiletten, twee over de ver warming, twee over de technische ondersteuning en drie gebruikers waren het niet eens met de fac tuur", zegt directeur Jan van Puy- velde. „We krijgen hier jaarlijks 80.000 bezoekers over de vloer en dan valt acht klachten in de afgelo pen drie jaar nogal mee. Trou wens, we hebben jaarlijks gesprek ken met de gemeente en daarbij is nog nooit een klacht op tafel geko men. Wij hebben het liefst dat ze die meteen naar ons doorsturen." In de periode 2005-2009 zijn er overigens helemaal geen klachten bij de gemeente genoteerd. Van Puyvelde: „Iedere klacht is er na tuur één te veel. En uiteraard kij ken we wat we er aan kunnen doen." Volgens Van Puyvelde ko men er rechtstreeks bij Den Dul laert ook weinig klachten binnen en beperken opmerkingen zich met name tot de verwarming en de toiletten. „We zijn zeven dagen per week van 's morgens tot 's avonds open. De toiletten worden dagelijks gecontroleerd, maar als ie mand niet doortrekt staat de vol gende natuurlijk voor een vies toi let. Maar dat is niet alleen in Den Dullaert zo. Je kunt er moeilijk heel de dag iemand bij zetten, maar we wijzen mensen er wel op via bordjes." werkzaamheden binnen, op kan toor in Middelburg. Dat zijn de re gelmatige werktijden. Buiten weet je het nooit, geheel afhankelijk van de vorderingen en andere om standigheden. De civiele technicus noemt zich ook een echt natuur mens. Dat kan blijkbaar goed sa men. Hij is trots op het vakman schap waarmee de oevers van de kreek scherp zijn afgekant, als een messcherpe snede in een taart. „Kijk, helemaal strak." HULST - Het steunpunt Mantelzorg Hulst houdt een ééndaagse asserti- viteitscursus voor mantelzorgers. Volgen coördinator Petra Vinlce van het steunpunt hebben veel mantelzorgers moeite om iets voor zichzelf te vragen, te zeggen of te vinden. Ze zijn bang dat ze onaardig gevonden worden of een ander tekort doen. Om mantelzor gers te leren ook aandacht voor zichzelf te vragen is de cursus 'Mag ik er ook bij zijn' ontwik keld. De cursus is 22 maart van 9.30 tot 16.00 uur in het diensten centrum De Lieve aan de Brood- markt in Hulst. Deelname kost vijf euro. Opgeven vóór 9 maart bij Pe tra Vinke, 0114-684700 of pvinke@ welzijnhulst.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 60