P 181 zeeland Zelfs oppositie in Terneuzen heeft wat Griekse trekjes open nieuw strak mooi VH 1 1 d E r EE E E Topchef Eerder aangekaart Gemeenten in de bres voor grensarbeiders Inschrijving WAK is begonnen Doel opnieuw doelwit van vandalen almanak De Walcherse kan overheerlijk ko ken. Via via is dat blijkbaar ook doorgedrongen tot in Hilversum. Af gelopen week kreeg ze namelijk een telefoontje van een medewerkster van RTL of ze zich wilde opgeven voor het tv-programma Topchef Ze werd overladen met lof en maakte volgens die medewerkster een zeer goede kans om door te dringen tot de finale. Na enig nadenken besloot ze niet in te gaan op het verzoek, 's Avonds liet ze dat haar gezinsleden weten. Die waren teleurgesteld. Voor al haar oudste zoon. Want hij weet dat chefkoks als Robert Kranenborg en Julius Jaspers van haar nog wel wat kunnen leren. „Die kunnen na melijk lang niet zulke lekkere maca roni metspek en ui maken als jij." Co van Schaik, wethouder van Terneuzen, wordt een beetje ziek van reacties als zou de verkeerssituatie op de kruising Tractaatweg-N61 -Guido Gezellestraat bij Terneuzen pas na zijn eigen ongeluk zijn aangekaart bij Rijkswaterstaat. Niets is minder waar. oostburc - De Zeeuws-Vlaamse gemeenten nemen mogelijk geza menlijk taken van het Bureau Bel gische Zaken over. Daarmee kun nen de belangen van mensen die in Nederland wonen en in Belgie werken of andersom behartigd blij ven. Het kabinet wil het Bureau, gevestigd in Breda, in 2014 vervan gen door een website. Grensge meenten maken zich daar zorgen over. Het Bureau legt binnenkort zelf een verzoek bij de 67 grensge meenten neer om taken over te ne men, laat het Sluise college aan de gemeenteraad weten. Als die ge meenten er allemaal 10.000 euro in steken, kan de dienstverlening' blijven bestaan. In Zeeuws-Vlaan- deren zouden de huidige diensten van het bureau ondergebracht kun nen worden bij het gezamenlijke Werkservicepunt van de drie ge meenten. hulst - De inschrijving voor de Week van de Amateurkunst 2012 (WAK) in Hulst is begonnen. Alle amateurkunstenaars kunnen zich opgeven om mee te doen. Het hoeft daarbij niet alleen om schil deren of beeldhouwen te gaan, maar ook mensen die muziek ma ken, dansen, aan theater doen of gedichten schrijven zijn welkom. De WAK wordt dit jaar gehouden van 2 tot en met 9 juni. Belangstel lenden kunnen zich aanmelden via wakhulst@gmail.com. De con tactpersoon is Ellen Verstraten van Stichting Welzijn Hulst. SCHOENMODE Papegaaistraat 8, Goes www.vandereepe.nl dinsdag 6 maart 2012 1 Z Opwinding heeft zich vlak voor de zomer van 2011 meester ge maakt van de Terneu- zense oppositiepartijen WD, Christenunie en D66. Michiel Groeneveld, Cees Hamelink en Charles ten Hengel trekken stevig aan de bel. Griekenland staat die dagen nog maar net symbool voor ongeken de verspilzucht en uit de hand ge lopen overheidsfinanciën, met alle gevolgen vandien voor de gewone Grieken. „Terneuzen dreigt het Griekenland aan de Westerschelde te worden", roepen Groeneveld, Hamelink en Ten Hengel in koor. Ze verwijzen naar de Terneuzense schuldenlast van ruim 170 miljoen euro, waarin nog een stijgende lijn zou zitten. Het drietal eist dat het college van B en W (samengesteld uit de loka le partij TOP/Gemeentebelangen, PvdA en CDA) orde op zaken stelt PvdA-wethouder Co van Schaik antwoordt later in de ge meenteraad. „Terneuzen kan de rente en afschrijving van de schuld nog gemakkelijk dragen en daar gaat het om." WD, Christenunie en D66 laten niet los. Ze eisen een 'stresstest' van de financiële situatie van de gemeente Terneuzen, a la de stress test voor (na de tsunami-ramp in het Japanse Fukushima) en a la de stresstest voor Europese banken. Ja, in Terneuzen wordt Grote Poli tiek bedreven. Die stresstest voor Terneuzen komt er op korte ter mijn. Dat wordt nog spannend, ho pen WD, D66 en Christenunie stiekempjes. Ondertussen tonen deze partijen zich ook niet zo streng in de leer. Neem afgelopen donderdagavond in de gemeenteraadsvergadering. D66'er Charles ten Hengel stelt voor het parkeren in Terneuzen gratis te maken, als de Westerschel- detunnel dit jaar op nog drie zater dagen tolvrij is. Kosten: negendui zend euro per zaterdag bij gratis bovengronds en ondergronds par keren. Uiteindelijk rolt eruit dat al leen bovengronds parkeren gratis wordt. Kosten: drieduizend euro per zaterdag. Op een gemeentebe groting van ruim 125 miljoen euro is dat natuurlijk niks. En gratis bo vengronds parkeren is een leuk ge baar richting bezoekers van Ter neuzen. Toch knaagt er iets. Oproepen tot financiële discipline en ver volgens zelf voorstellen een sympa thiek greep (je) uit de gemeentekas doen. En dat ook nog zonder een fatsoenlijke dekking aan te geven. Bovendien, wat heeft de Terneu zense binnenstad de bezoekers te bieden? SP-raadslid Fons van Limpt sloeg donderdagavond in de raad de spijker op de kop. Hij vroeg zich af of de Terneuzense binnenstad wel aantrekkelijk ge noeg is om veel mensen van bui ten te trekken. „Laten we eerst maar eens de verpauperde Kop van de Noordstraat zien te vernieu wen". Uiteindelijk stemde toch ook hij voor het D66-voorstel, al leen GroenLinks en PvdA bleven tegen. En nu is het aan de ondernemers van de Terneuzense binnenstad om 31 maart, de eerstvolgende tol vrije zaterdag, te laten zien dat Ter neuzen de toeristische aantrek kingskracht heeft: van een zonover- groten Grieks eiland. DOEL - Vandalen hebben afgelopen weekend weer huisgehouden in het Scheldedorp Doel. Ze gooiden ruiten in en stichtten brand bij één van de lege huizen. Actiecomi té Doel 2020 wil in het weekend en 's nachts een bemande politie post in het nog door zo'n dertig mensen bewoonde dorp. De ge meente Beveren vindt dat te kost baar, maar wil Doel 's nachts wel afsluiten met slagbomen. Tip? redactie@pzc.nl Het kan verkerenop initia tief van D66 doet de Terneu zense raad een greepje uit de gemeentekas. D66 pleitte eerder nog met WD en CU voor financiële discipline. door Harmen van der Werf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 58