Brandweer vindt aanwas 201 zeeland Nieuw: brood van Oosterscheldewater Rentevrije weken rente Jongerencentrum de Kelder opent In Wemeldinge Piet Vogelaar .....als je 'm nodig hebt! I Hans Everse bij financiering van uw nieuwe auto of occasion Let op! Geld lenen kost geld dinsdag 6 maart 2012 1 B mSSmrXK^^miS^^5SfXSSBSB6E(SSSSSmm6SS&)m WEMELDINGE - De kelder van dorpshuis De Wemel in Wemel dinge, helemaal verbouwd als jon gerencentrum, gaat vrijdag 9 maart officieel open. De opening wordt groots gevierd met demonstraties, muziek en ex posities omdat ook de eerste echte jongerenwebsitie van Kapelle de lucht in gaat. Het feest begint al om 15.30 uur, waarna wethouder Leo Kosten om 16.00 uur de kelder opent, de web site de lucht in stuurt en het pano rama van Henk Bisschop opent. Henk Bisschop maakte bij het be zoek van Koningin Beatrix in 2010 aquarellen van heel Wemeldinge. Van 19.00 tot 22 uur is er een jon gerenprogramma met onder meer een rodeostier, een DJ en alcohol vrije consumpties. De Wemelding- se rapper Bira doet ook een duit in het zakje. Sint-Maartensdijk kan probleem worden door Claudia Sondervan GOES - De Bruinisser bakker Mar cel Spelt introduceert een nieuw Zeeuws product op de Horeca- beurs die nu de Zeelandhallen be volkt: brood gemaakt met Ooster- scheldewater. Het 'Brood van de Zee' is een nieu we productenlijn die Marcel Spelt ontwikkelde met gezuiverd zeewa ter uit de Oosterschelde. De organi satie van graantelers, molenaars en bakkers 'Vol Zeeuws' levert de bloem en de desem is van de stam die Spelt in zijn bakkerij al twaalf jaar kweekt. „Het is een brood dat niet zout smaakt maar ziltig", zegt hij. „Er zit zelfs dertig procent minder zout in dat in een gewoon, gezou ten brood." Bij de eerste beet is de lichte jodiumsmaak en een hint van alg herkenbaar. Het brood geeft ook een lichte nasmaak, maar meer als van zilte lucht dan van zeewater. Spelt ontwikkelde allerlei soorten broden met het zeewater: donker en wit, gevuld en ongevuld. Hij presenteert het Oosterscheldewa- ter wel als 'zeesap' in de nieuwe lijn 'Pain de Mer', 'Brood van de zee'. Restaurants reageren enthou siast, meldt Spelt, de Kromme Wa tergang heeft het brood al geser veerd. Deze week gaat Spelt met het zee waterbrood het land in: hij is on der meer uitgenodigd voor een pre sentatie in Nieuwspoort in Den Haag en televisieoptredens. Opel 5+5 Deal: 5 jaar 0% financiering 5 jaar gratis onderhoud Chevrolet High five: 0% financiering extra inruilbonus tot 2.500,- Occasions: 0% financiering op alle G2 occasions door Rob Paardekam THOLEN - Een wervingscampagne van de Thoolse brandweer levert waarschijnlijk vijf nieuwe vrijwilli gers op. Gemeentelijk comman dant Koos de Feijter is daar tevre den mee. „We hadden ingezet op twee tot vier nieuwe mensen." Enkele weken geleden deed de ge meente een oproep voor nieuwe vrijwilligers in Tholen-stad, Stave- nisse, Sint-Maartensdijk en Sint Philipsland. De termijn om te rea geren verstreek gisteren. In Tho- len-stad reageerden drie mensen. Daarmee kan de blusgroep weer vooruit. Uit Sint Philipsland en Stavenisse kwam één reactie. On danks dat De Feijter blij is met de ze interesse, maakt hij nog een klein voorbehoud. „We moeten na tuurlijk nog wel bekijken of deze mensen geschikt zijn." De commandant vindt het jam mer dat uit Sint-Maartensdijk geen enkele reactie is gekomen. „Met zestien vrijwilligers zitten we daar nu nog goed, maar er zijn wel een aantal mensen van boven de 55. We moeten er nu al reke ning mee houden dat zij over een tijd afzwaaien. Nieuwe vrijwilli gers moeten tenslotte eerst een op leiding volgen. Voor ze echt inge zet kunnen worden, ben je twee jaar verder." De Feijter hoopt dat inwoners van Sint-Maartensdijk alsnog willen overwegen om zich aan te melden als vrijwilliger. Ook mensen die buiten de Smalstad wonen, maar er wel werken, kunnen een zinvol le bijdrage leveren. Het zijn im mers de daguren die vaak moeilijk kunnen worden ingevuld. Ondanks de zoektocht naar nieu we brandweerlieden, die in feite continu doorgaat, zit de Thoolse brandweer volgens de comman dant redelijk goed in z'n mensen. Ook de blusgroep in Stavenisse, die een paar jaar gelden nog pro blemen had, is met zestien vrijwil ligers weer op sterkte. „Als ik hoor hoe moeilijk ze het in andere ge meenten hebben, zou je kunnen zeggen dat wij op rozen zitten." Toch is het volgens De Feijter zaak om alert te blijven. Zo let hij er heel goed op dat er in de toekomst genoeg bevelvoerders zijn. „Twee jaar gelden hebben we daar drie mensen toe opgeleid en nu volgen weer een paar mensen dat traject. Daarna raken we onder de bestaan de vrijwilligers een beetje uitge put. Hopelijk zitten er bij de nieu we mensen ook een paar die uit eindelijk leiding willen geven." GOES Romy Goedegebuure kampioen bellydance De 14-jarige Romy Goedegebuure uit Goes is afgelopen weekeinde bellydancekampioen bij de junio ren geworden tijdens het kam pioenschap voor de Benelux in het Brabantse Deurne. Romy werd vo rig jaar op 13-jarige leeftijd al Ne derlands kampioen. Romy Goedegebuure geldt als een groot danstalent. Ze danst bij Jan vier Dancemasters in Goes en krijgt op school speciale begelei ding zodat ze kan deelnemen aan alle wedstrijden. Als teamleider van Cleijenborch CulinR verqntwoorde- lijk voor de maaltijden van het zorgcentrum en Tafel tje Dekje op Noord-Beveland, voorzitter van het Koks- gilde Zeeland en de man achter de kookwebsite www.kookookeens.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 54