Duindorpje als belegging 0% rente 201 zeeland Buurt vreest overlast horeca bij tuin Vlake Auto's Vlissingseweg weer doelwit vandalen Rentevrije weken Wedstrijden afgelast vanwege paardenziekte Piet Vogelaar Margriet Eshuijs .als je 'm nodig hebt! dinsdag 6 maart 2012 DEN HAAG - Omwonenden vrezen dat Jos de Koeier toch een party centrum van zijn Sequoiahof in Vlake gaat maken. De Koeier ont kende dat gisteren tijdens een spoedprocedure bij de Raad van State met klem. „Ik wil wat langere openingstijden zodat de mensen niet al om half elf aan het laatste drankje hoeven te beginnen. En ik wil de horeca loskoppelen van de siertuin, zodat mensen niet pas wat mogen eten en drinken als ze de tuin bezocht hebben", zei De Koeier na afloop van de zitting. Omwonenden, waaronder een paardenhouder, vrezen dat een wij ziging van het bestemmingsplan voor De Koeier de deur open zet voor het uitbreiden van zijn hore- ca-activiteiten. „Wij hebben geen enkel probleem met een tearoom of bistro, maar een partycentrum dat tot half een 's nachts open is zien we niet zit ten," aldus een omwonende. De paardenhouder vreest dat men sen pver vliegen gaan klagen. „Ik zie het al gebeuren dat mensen op het terras zitten en bij mij gaan kla gen als er drie vliegen om hun sa- teetje zweven," merkte de Vlaker paardenhouder op. Staatsraad J. Scholten probeerde helder te krijgen welke veranderin gen de bestemmingsplanwijziging mogelijk maakt. Volgens de ge meente kan De Koeier langer open blijven en hoeft hij zijn res taurant niet al om elf uur 's avonds te sluiten maar pas om half een 's nachts. Ook kan hij kleinere feesten en partijen organiseren van tussen de twintig a tachtig feestgangers zonder dat die eerst de siertuin hoeven te bezoeken. „Het enige verschil is dat ik langer open blijf 's avonds," aldus De Koeier. „Het gaat er niet om wat De Koeier van plan is, maar wat er mag. Het bestemmingsplan laat zwaardere horeca toe. Zelfs een ho tel. Als dat allemaal mag, staan we met lege handen als we de ge meente vragen om tegen de over last op te treden", zei een omwo nende. De Raad van State beslist binnen twee weken of De Koeier voorlopig zijn gang kan gaan. MIDDELBURG - Opnieuw zijn tien tallen auto's beschadigd op de Nieuwe Vlissingseweg in Middel burg. In de straat worden met de regelmaat van de klok auto's be schadigd. Vooral in de nachtelijke uren in het weekeinde is het raak als uitgaanspubliek op weg naar huis fietst. In de nacht van zaterdag op zon dag was het opnieuw raak. Vol gens de politie werd rond half drie van een tiental auto's de buiten spiegel vernield. Eén gedupeerde autobezitter achtervolgde het groepje fietsers dat de vernielingen had aangericht. De vandalen ont kwamen echter via een sloot. Tij dens hun vlucht lieten zij daarbij /7\ AutoTeam II.A voel je v r i j bij financiering van uw nieuwe auto of occasion Opel 5+5 Deal: 5 jaar 0% financiering 5 5 jaar gratis onderhoud Chevrolet High five: 0% financiering extra inruilbonus tot 2.500,- Occasions: 0% financiering op alle G2 occasions CHEVROLET Let op! Geld lenen kost geld o-fi door Joeri Wisse wel twee van hun fietsen achter, al dus de Politie Zeeland. Het gaat om een zwarte Ranger opoefiets met een blauw ket- tingslot en een in redelijk goede staat verkerende matzwarte Bata- vus Kayenta herenfiets. De Bata- vus had in het fietsslot een rode sleutelhanger van de percussie groep Mayumana. De politie vraagt de eigenaars van deze fietsen zich te melden. Ook mensen die weten van wie deze fietsen zijn, of andere informatie hebben, worden verzocht contact op te nemen met de politie: tele foon: 0900-8844. Foto's van de fietsen zijn te zien op: www.politie.nl www.outoteam.nl Terwijl bouwvakkers druk bezig zijn om er voor te zorgen dat Grand Hotel Ter Duin Burgh-Haamstede in juni de deuren kan openen, zijn de initiatiefnemers van het hotel al weer volop bezig met een ander bouwproject. Enkele kilometers verderop begint dit najaar onder de naam Duin- licht de bouw van zestien 'duinsui tes' en twaalf'duinvilla's'. De hou ten, op Zeeuwse boeren huizen geïnspireerde woningen, verrijzen achter hotel de Zeeuwse Stromen in Renesse en worden gebouwd in een groene omgeving. Op het eerste gezicht twee heel verschillende plannen, maar toch zijn er veel overeenkomsten. In beide plannen werken Marco Bij de Vaate van DPP Vastgoedgroep bv, Leo van Vliet van hotel-con grescentrum de Zeeuwse Stromen en Peter Kodde van Delta Make laardij samen. Een tweede overeenkomst is de fi nanciering van het project. Net als bij Grand Hotel Ter Duin kopen particulieren de suites en villa's in eerste instantie als een belegging. Doordat kopers delen in de ver huuropbrengst, levert hun investe ring meer op dan wanneer ze hun geld op een spaarrekening zouden zetten. „Mensen nemen in feite een aandeel in het hotel. Er is ook de mogelijkheid om, in overleg met het hotel, het huis vier week enden en twee weken zelf te ge bruiken, maar kopers zien het pro ject vooral als een investeringsob ject." In tijden van crisis is het las tig om zo'n project op de markt te zetten, beaamt Kodde. „Daarom hebben we het plan wat aange past. In de binnenste ring komen acht woningen die elk bestaan uit twee suites. Deze zijn te koop van af 119.000 euro vrij op naam.." De aanpassingen slaan aan. Na de ver koopdag die afgelopen weekend is gehouden, kon Kodde naast de ze ven reeds verkochte woningen ook een behoorlijk aantal kooptoe zeggingen noteren. „Als die alle maal definitief worden, kunnen we in oktober bouwen en worden de eerste suites en villa's volgend jaar rond deze tijd verhuurd." De woningen vervangen verouder de huisjes die nu ook al bij het ho tel horen. Groot voordeel is vol gens Kodde dat de huurders, in te genstelling tot de gewone parkjes, gratis beschikking hebben over ho telfaciliteiten als de sauna, de fit nessruimte en het zwembad. De duinvilla's en duinsuites (mid den) worden zoveel mogelijk in het bestaande groen achter hotel de Zeeuwse Stromen gebouwd. ROTTERDAM NuFormer opent vestiging Rotterdam Het Zeeuwse multimediabedrijf NuFormer heeft naast de hoofd vestiging in Zierikzee nu ook een afdeling in Rotterdam geopend. Op de nieuwe locatie in de havenstad werken zes medewerkers aan de ontwikkeling van projectie-techno logie. De keuze is op Rotterdam ge vallen omdat daar makkelijker ge specialiseerd personeel is te vin den. NuFormer verzorgt wereld wijd driedimensionale projectie op gebouwen. door Annemarie Zevenbergen VROUWENPOLDER - De westernwed- strijd op manege De Eendracht in Vrouwenpolder gaat zondag niet door. De organisatie vindt het risi co te groot na de uitbraak van het dodelijke Rhinovirus elders in het land. De wedstrijd in Vrouwenpol der trekt gewoonlijk ook deelne mers uit andere provincies. Woordvoerster Ilona Janse van het Western For Pleasure Team dat de wedstrijd organiseert: „We vinden het risico te groot. Zeker omdat er ook deelnemers uit de rest van het land komen. Een stal uit Alphen aan de Rijn zou bijvoorbeeld ook komen. Het virus heeft in een an dere stal daar in de buurt al voor de dood van een paard gezorgd. Bovendien is het virus in twee stal len tegelijk uitgebroken. Wij wil len het risico op besmetting niet lopen. Er is namelijk niets te doen tegen het virus. Het paard krijgt koorts, raakt verlamd en gaat dood. Ieder jaar is er wel een uit barsting, maar de variant van dit jaar is dodelijk. Het is trouwens niet gevaarlijk voor mensen. Je kunt een paard wel inenten, maar dat kan alleen tegen de minst ge vaarlijke variant." Het westernteam organiseert drie westernwedstrijden per jaar in Vrouwenpolder. De volgende wed strijd is op 20 mei en de laatste op 25 augustus. Het is de bedoeling dat de afgelaste wedstrijd van aan staande zondag nog wordt inge haald. Er waren zondag zo'n 25 tot 30 deelnemers verwacht. Ilona Jan- se: „We hebben volgende week overleg over een nieuwe datum." Ingrid Verburg van de Eendracht: „Het is jammer, maar er is niets aan te doen. Ik begrijp het wel." OOSTERLAND Sieraden zoeken voor zomer bij inloopparty NelMar in Oosterland is in zomer se sferen. Op woensdag 14 en don derdag 15 maart houden Nel Ma- chielse en Marian Verkaart inloop- party's waar ze advies geven over welke sieraden of tassen goed com bineren met de nieuwe zomerjas- sen en zomerkleding. De inlooppar ty aan de Dr. Schuttestraat 11 is woensdag van 10.00 tot 12.00, van 13.30 tot 16.30 en van 19.00 tot 21.30. Donderdag in twee delen van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.30. SOUBURG - Zangeres Margriet Es huijs geeft op donderdag 15 maart om 20.00 uur een concert in de historische kerk van Souburg. Gast is singer-songwriter Maarten Pe ters. Eshuijs zingt liedjes van haar nieuwe cd The Shadows of your heart en luisterliedjes van Peters. wss8£>aseass0BxxG&

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 48