Schouwse zorgbanen snel ingevuld SCHOUWEN-DUIVELAND Rooien voor de weg verdwijnt almanak Topchef DINSDAG 6 maart 2012 17 S '-s -r.-J Arbeidsmonitor 2011 signaleert groei werkgelegenheid ondanks recessie door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Schouwen-Duiveland is de regio waar de vacatures in welzijn en zorg het snelst worden ingevuld. Dat blijkt uit de Zeeuw se Arbeidsmonitor Zorg en Wel zijn over 2011. Vorig jaar waren er op Schou wen-Duiveland 215 vacatures in de ze sectoren. Daartegenover ston den 155 sollicitanten. Zestig vacatu res (bijna 28 procent) bleven onver vuld. In de andere Zeeuwse regio's bleven hogere percentages onver vuld. Zo stonden op Walcheren en de Bevelanden 37,5 procent van de banen eind vorig jaar nog open. In Zeeuws-Vlaand eren bleef 35 procent van de vacatures onver vuld. Alleen op Tholen overtreft het aantal werkzoekenden (130) het aantal vacatures (116). Op het Zuid-Hollandse Goe- ree-Overflakkee is het aantal ba nen het best in balans met het aan tal werkzoekenden in de zorg. Hier blijft slechts 20 procent van het aantal zorgvacatures open staan. De Arbeidsmonitor is het initiatief van uitzendbureau ViaZorg. De cij fers komen uit de dossiers van de ze Goese onderneming en geven daarom niet meer dan een indica tie van de Zeeuwse arbeidsmarkt. Het ligt voor de hand het snel in vullen van vacatures op Schouwen te verklaren uit het feit dat de Vic- toriakliniek en het buurtzorgpen sion er zich hebben gevestigd. Maar die conclusie valt volgens een woordvoerster van ViaZorg niet te trekken. „Het is zeer on waarschijnlijk dat die teneur door één organisatie wordt veroorzaakt. De vacatures van het ADRZ wor den bij ons aangemeld. We weten niet of daar de vacatures van de Victoriakliniek tussen zitten", zegt een woordvoerster van ViaZorg. Ondanks de recessie blijft de werk gelegenheid in de Zeeuwse zorg groeien. Ongeveer 16 procent van de werkzame beroepsbevolking in Zeeland verdient de kost in zorg en welzijn. Dat zijn 26.871 mensen. In de provincie werken minder jongeren in deze sector dan lande lijk. Het aandeel 50-plussers is ge stegen tot ruim 31 procent. Van de werknemers in zorg en welzijn is 89 procent vrouw. Met 97 procent telt de thuiszorg de meeste vrou wen en de geestelijke gezondheids zorg (75 procent) de minste. Het aantal parttimers is de laatste acht jaar verdubbeld. Er komen steeds minder fulltimers. ZIERIKZEE - Er wordt volop gesnoeid in Zee land, maar het kapwerk langs de Gasthuis- dreef tussen Zierikzee en Kerkwerve is van een bijzonder soort. De beplanting wordt met kluit en al uitgetrokken. Vooruitlopend op de inrichting van deelgebied 12 van plan Ture luur wordt stomweg alles langs de Gasthuis- dreef gerooid. De weg verdwijnt, in het kader van de natuurinrichting van de zuidkust van Schouwen. Meer informatie over het werk dat de komende tijd uitgevoerd gaat worden voor de landinrichting rondom Zierikzee (ook deel gebieden 10 en 11) wordt donderdag gege ven in het gemeentehuis in Zierikzee, vanaf 19.00 uur. foto Dirk-Jan Gjeltema Politie betrapt man met vogelvangkooi De politie heeft afgelopen vrijdag samen met medewerkers van de provincie een vogelvangkooi in be slag genomen bij een woning in de Golda Meirstraat in Goes. Dat is gisteren door de politie be kend gemaakt. In de vogelvangkooi zat een puttertje die als lokvogel diende. Tegen de veertigjarige be woner van de vogel is proces-ver baal opgemaakt. VLISSINGEN Verdachte steekpartij meldt zich bij politie De verdachte van het steekinci- dent, zondagavond in een woning in de Verkuijl Quakkelaarstraat in Vlissingen, heeft zich gistermor gen gemeld bij het politiebureau. Bij het incident raakte een 19-jarige Vlissinger gewond. Volgens de poli tie is de verdachte een 26-jarige man uit Vlissingen. Vandaag wor den slachtoffer en verdachte ge hoord over de zaak. ANTWERPEN Pleidooi voor fusie van Vlaamse havens Belgisch minister van Economie, Jo- han Vande Lanotte, vindt dat de Vlaamse havens zich meer moeten profileren als één geheel. Hij sluit op termijn zelfs een fusie niet uit tussen Antwerpen, Zeebrugge, Oos tende en Gent. Het pleidooi van de in Oostende wonende Vande Lanot te is goed ontvangen in Zeebrugge, Oostende en Gent, maar niet bij de grootste van de vier, Antwerpen. Tip? redactie@pzc.nl Üe Walcherse kan overheerlijk ko ken. Via via is dat blijkbaar ook doorgedrongen tot in Hilversum. Af gelopen week kreeg ze namelijk een telefoontje van een medewerkster van RTL of ze zich wilde opgeven voor het tv-programma Topchef. Ze werd overladen met lof en maakte volgens die medewerkster een zeer goede kans om door te dringen tot de finale. Na enig nadenken besloot ze niet in te gaan op het verzoek, 's Avonds liet ze dat haar gezinsleden weten. Die waren teleurgesteld. Voor al haar oudste zoon. Want hij weet dat chefkoks als Robert Kranenborg en Julius Jaspers van haar nog wel wat kunnen leren. „Die kunnen na melijk lang niet zulke lekkere maca roni metspek en ui maken als jij."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 45