6l T Bribei Beeütig 230 Prmvümt dinsdag 6 maart 2012 Milieuvriendelijkheid en comfort. Dat zijn de sleutelwoorden bij nieuwe modellen caravans. Ook dit jaar brengen verschil lende fabrikanten nieuwe, lichte en luxe modellen op de markt. Het gebruik van de nieuwste technieken zorgt ervoor dat caravans steeds minder zwaar zijn. En dat is gunstig voor het brandstofverbruik en het milieu. Maar de milieubewuste caravanbezitter wil er wel wat voor terug: luxe. Dus zie je com fortabelere bedden, luxe led-verlichting en het gebruik van mooie, duurzame materialen in het interieur. Ga je voor licht, klein en makkelijk, dan is de Eriba Feeling 230 een goede keuze. Deze caravan is één van de kleinste hefdakcaravans op de markt. Hij is compact, licht en smal. Met een opbouwlengte van minder dan vier meter en een breedte van twee meter een ideale cara van voor kleine trekauto's. Toch tref je binnen een grote zitgroep aan met een neerlaatbare tafel die in een bed veranderd kan worden. De caravan heeft een basic keukenblok met eenvoudige koelkast, kooktoestel, spoelbak en kachel. Een toilet heeft de Eriba Feeling 230 niet. Deze compacte caravan kost 13.500 euro. Meer is te lezen op: www.eriba.nl Caravan van het Jaar 2012 is de Premium van Hobby. Dit model wordt geleverd in negen verschillende modellen, van een kleine reisca- ravan tot een royale tandemasser. De caravan heeft een vernieuwend uiterlijk. Handgrepen, ramen en koordrails zijn bijvoorbeeld in de wanden geïntegreerd, maar echt opvallend zijn de mooi vormgegeven, getinte ruiten. Binnen zorgen led-verlichting, vitrines van glas en watervalkranen in de badkamer voor een exclusieve uitrusting. Ondanks alle design details is de Hobby Premium goed betaalbaar. Hij is er namelijk al vanaf 18.850 euro. Meer informatie: www.hobby-caravan.de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 42