4\ Aqumntesse Brimvme Beekwuut Watersport Qoes dinsdag 6 maart 2012 Aquavitesse is een veel- Azijdig bedrijf dat boten verkoopt, een zeilschool exploiteert en boten ver huurt. Het bedrijf levert vooral kleine zwaardzeil boten van het merk RS. Het gaat om boten variërend in lengte van 2,4 meter tot 6 meter. Aquavitesse is al langer op de watersportbeurs Hiswa te vinden, deze keer met een stand van 120 vierkante meter. Een nieuwigheid is de Engelse RS 900, een demonstratiemodel, waarvan RS hoopt dat het de dames olym pische skiffboot wordt. Er zijn nog maar twee van deze modellen gebouwd, waarmee momenteel wordt proefgevaren. Richard Rot van Aquavitesse vindt het jammer dat er geen grotere Zeeuwse vertegenwoordi ging aanwezig is op de Hiswa. Wat hem betreft kan de promotie van Zeeland beter georgani seerd worden. Hij is niet ontevreden over het afgelopen seizoen, al kan het beter. Het feit dat de jachthaven van Bruinisse is vernieuwd en vergroot is in ieder geval een stap vooruit, zegt hij. Dat trekt meer mensen en is goed voor de continuïteit Beekman watersport uit Goes heeft gekozen voor een gezamenlijke stand van zes bedrijven. Het bedrijf maakt al meer dan 50 jaar boten, importeert boten en verkoopt ze. Het gaat vooral om motorboten, sloepen, visboten en rubberbo ten in verschillende soorten en maten. Het bedrijf is dan ook een vaste gast op de Visma beurs die vooral voor de sportvissers bedoeld is en over een aantal weken wordt gehouden. Het merendeel van de boten wordt buiten Zeeland verkocht, legt Jack Beekman uit. Zijn bedrijf moet het hebben van mond-op-mond reclame en internet. Beekman had graag een wat actievere rol van bijvoorbeeld de provincie Zeeland gezien als het gaat om promotie van de watersport. Als voorbeeld noemt hij een magazine dat nu wordt uitgegeven door een aantal bedrijven en in een oplage van 12.000 wordt verspreid. Hij klopte tevergeefs aan bij de provincie voor steun aan dit magazine. Béekman: „Je hoeft het natuurlijk niet al lemaal alleen te doen. Kijk maar naar de stand van ons op de Hiswa. Met een paar bedrijven samen kun je ook wat bereiken." Zeeland stuurt dit jaar geen stevige afvaardiging naar de Hiswa, ookwel de Amsterdam Boat Show genoemd die van daag begint. Op het gebied van de promotie is er geen enkele Zeeuwse stand te vinden, laat staan een Zeeuws paviljoen. En ook de vertegenwoordiging vanuit het bedrijfsleven is mager. Slechts vier bedrijven uit deze regio zijn er aanwezig. De His wa duurt nog tot en met zondag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 40