BUutmêi 3 Bu^tm dinsdag 6 maart 2012 Schouwen Duiveland Kapelle strakke lijnen in een verder grillige delta zijn, of minuscule mensen in een overweldigend weids landschap. Bij vrijwel elke gemeente is -er een dubbele fotopagina, waar bewust gepro beerd wordt de ontwikkeling in het landschap in beeld te brengen. Het Goese Meer in 1993 en 2011, Fort Hendrik bij Breskens in 1997 en nu, het helemaal ingebouwde dorp Othene bij Terneuzen, en Kruiningen voor en na het opheffen van de veerdienst. De meeste gehuchten en dorpen komen aan bod. Er is ook gevlogen op de dagen van grote Zeeuwse evenementen. Zo zien we de kustma- rathon vanuit de lucht, het Bevrijdingsfestival in Vlissingen, Klomppop. Verder industrie, havengebieden, natuur, scheepvaart op de Westerschelde, platen in de Oosterschelde. De fotograaf nam ook gebieden op de korrel, die de komende jaren vrijwel zeker op de schop gaan. Hij laat de kuststrook zien, waar Water- dunen gepland is. En natuurlijk de Hedwige- polder, daar mag je de komende jaren toch ook wel met forse ingrepen rekening houden. Van Maldegem loopt al enkele jaren rond met zijn plannen voor een fotoboek. Toen vorig jaar Over Zeeland van Karei Tomeï verscheen, moest hij wel even slikken. Een prachtig boek, van een hele goede collega, zegt hij. Toch hoopt hij met zijn boek het verschil te maken, met foto's van een echte Zeeuwse fotograaf Jan van Damme Vlissingen Izak van Maldegem: Zeeland vanuit de lucht - Uitgave Sky Pictures Fotografie, 264-pagina's, 35,- euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 39