am Snel fit en slank met harde legertraining L 2ol zeeland Piet Vogelaar Portugese delicatessen in Vlissingen Digitaal gastenboek Chauffeurs te huur rente Talent S(up)port Doel opnieuw het doelwit van vandalen fe W$m- F www.kinderopvangwalcheren.nl dinsdag 6 maart 2012 Ondernemersplein Naast hun werk bij Optisport begeleiden Ivo van den Broeke en Eelco van Gemert sporters met training, voeding, rust en herstel. Ook mentale begeleiding hoort daarbij. „Als die ele menten in balans zijn, lever je de beste prestaties", zegt Van den Broeke. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Wat zou het toch han dig zijn om een Portugese winkel in Vlissingen te hebben, verzucht te Margitta en haar man Carlos tel kens als ze weer voor die speciale chorizo, olijven en kaas naar Ant werpen waren geweest. En toen was er eindelijk een, maar toen sloot die al gauw. En de vol gende ook. Intussen was het stel al gevraagd of zij het zaakje in de Kerkstraat niet wilden doorzetten. Ja, dat wilden ze wel. Zo kwam het dat het echtpaar Ro- drigues das Chagas nu naast hun gewone baan ook nog een winkel tje met Portugese producten lei den, Bem-vindo. Ze verkopen krui denierswaren, maar ook delicates sen. Zeeduivel, zoute gedroogde ka beljauw, slakkenkroketten, garna- lenhapjes en wijnen die de regulie re slijter niet in huis haalt. „Het begint te lopen," concludeert Margitta voorzichtig na de eerste weken. „In Zeeland wonen tegen woordig best veel Portugezen: in Yerseke voor de vishandel, in Vlis singen voor scheepsreparaties, en steeds vaker met hun hele gezin. Die weten de weg naar onze win kel aardig te vinden. Maar dat geldt ook voor nieuwsgierige Vlis- singers en toeristen die voorbij lo pen. Het is een heerlijk straatje." Op www.bemvindovlissingen.nl staan openingstijden, maar ook recepten. Talent S(up)port begeleidt ta lentvolle Zeeuwse topsporters, maar helpt nu ook amateurs met training, voeding, rust, her stel en mentale weerbaarheid. Zondag was het eerste 'boot- camp': simpele maar zware Ame rikaanse legeroefeningen. door Maurits Sep Opdrukken. Squat- ten. Touwtrekken. Hardlopen. Bur- pies. Crunches. Sit ups. Sprinten. Inter vals. Amerikaanse legertraining bij de Kanovijver in Vlissingen. Talent S (up) port is er afgelopen zondag mee begonnen. „Lekker buiten. Omdat mensen tegenwoor dig liever naar buiten gaan om te trainen en sporten dan binnen in sportscholen. En bij de Kanovijver heb je een heel afwisselend ter rein. Je kunt het bos in en het strand op. Dat is een ideale plek voor een gevarieerde training", ver telt Ivo van den Broeke. Hij richtte eind 2010 Talent S(up)port op met zijn collega Eel co van Gemert. Beiden werken full time bij Optisport in het Vrij- burgbad. Naast hun werk begelei den ze sporters met training, voe ding, rust en herstel. Ook mentale begeleiding hoort daarbij. „Als die elementen in balans zijn, lever je de beste prestaties", zegt Van den Broeke. Talent S(up)port richtte zich aan vankelijk puur op de begeleiding van talentvolle topsporters. Spor ters die bijvoorbeeld zijn aangeslo ten bij het olympisch netwerk van Sport Zeeland. Maar gebleken is dat die doelgroep nog wat klein is. Op dit moment worden zes spor ters begeleid, onder wie de Zeeuw se surfer Davy Scheffers. „Daarom zijn we ons aan het ver breden en bieden we nu ook een 'bootcamp' aan voor iedereen die fit wil worden of wil afvallen", ver klaart Van den Broeke. „Het zijn eenvoudige maar wel loodzware oefeningen." Het bootcamp is een wekelijkse trainig van pakweg een uur. Deel nemers kunnen zich een half jaar tot een jaar persoonlijk laten bege- 'We zullen best een beet je 'drillen', maar we hou den de sfeer ook ont spannen hoor.' leiden. Ze krijgen een soort strip penkaart, waarmee ze per les kun nen meedoen. Een of meer lessen overslaan, kan dus. Hoewel, merkt Van den Broeke op: „Er zit niet echt een opbouw in zwaarte in het programma. Maar zomaar halverwege aanha ken, zal niet meevallen. Want het is wel een zwaar programma. En aan het einde hebben we wel een supercontest gepland, waarbij de deelnemers echt 'in het rood' moe ten gaan. Het zijn Amerikaanse le geroefeningen, en we zullen best een beetje 'drillen', maar we hou den de sfeer ook ontspannen hoor." Voor het bootcamp hebben zich vooralsnog 41 deelnemers aange meld. Die komen voornamelijk uit Vlissingen, en een paar van elders op Walcheren. Talent S(üp)port is nu nog een bedrijf dat de twee oprichters alleen in de avonduren en de weekeinden bezighoudt. Hun ba nen bij Optisport hebben voor rang. Behalve individuele sporters begeleiden en een cursus als boot camp, helpen Van den Broeke en Van Gemert ook sportverenigin gen met looptrainingen, stabili- teitstrainingen en krachttrainin gen. MIDDELBURG - Het bedrijf Feestvi- deo introduceert videozuilen waar mee digitale videoboodschappen kunnen worden ingesproken en opgeslagen op dvd of blu-ray. Het bedrijf verhuurt de zuilen voor bruiloften, feesten, jubilea, openin gen en recepties. Het digitale ge sproken gastenboek vervangt het handgeschreven gastenboek. Met een druk op de knop begint de camera, bovenop de videozuil, beeld op te nemen en wordt de ge sproken boodschap vastgelegd. Al le gelukwensen worden door de zuil verwerkt en opgeslagen. Feest- video zet naderhand vervolgens al les op dvd. Zakelijke gebruikers kunnen de videozuilen ook gebrui ken voor bijvoorbeeld video-cv en productpresentaties. www.feestvideo.com VLISSINGEN - Promopolitan in Vlis singen is begonnen met chauffeurs diensten. Zo is het mogelijk om een chauffeur te huren die je naar Schiphol brengt als je met het vliegtuig op vakantie gaat. Promo politan speelt daarmee in op de aanpassing van de dienstregeling door de NS. De chauffeur brengt de reiziger weg met diens eigen au to en komt de reiziger ook weer met de eigen auto ophalen. Ande re chauffeursdiensten zijn de BOB-chauffeur, voor mensen die gaan stappen maar ook willen drinken, en de autoservice (als je zelf geen tijd hebt de auto naar de garage te brengen). Met de student chauffeur is het mogelijk om reis tijd om te zetten in werktijd, door achterin te zitten en te werken. www.promopolitan.nl bij financiering van uw nieuwe auto of occasion Opel 5+5 Deal: 5 jaar 0% financiering S 5 jaar gratis onderhoud Chevrolet High five: 0% financiering extra inruilbonus tot 2.500,- Occasions: 0% financiering op alle G2 occasions CHEVROLET Let op! Geld lenen kost geld DOEL - Vandalen hebben afgelopen weekend weer huisgehouden in het Scheldedorp Doel. Ze gooiden ruiten in en stichtten brand bij één van de lege huizen. Voor het comité Doel 2020 is de maat meer dan vol. Het eist dat de dertig achtergebleven bewoners van het bijna verlaten dorp beter worden beschermd. Eind februari richtten twintig Ne derlandse jongeren al vernielingen aan in Doel. Bewoners eisen dat er 's nachts en in het weekend een po litiepost in Doel komt. De gemeen te Beveren vindt dat echter te kost baar, maar wil Doel 's nachts wel afsluiten met slagbomen. "Door coaching op de werkvloer stimuleren we pedagogisch medewerkers om te blijven ontwikkelen. Hierdoor zijn ze niet alleen uw partner in groei, maar ook van elkaar." Buitenhove 161 4337 HG Middelburg T 0118 61 45 32 E info@skow.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 20