Raad baalt van bouwer Mortiere WALCHEREN Van krant naar Kenniswerf almanak Topchef DINSDAG 6 maart 2012 17 Overvalgolf horeca Snel fit en slank met Walcheren 18en19 legertraining 20en21 Gemeente Middelburg kan Consortium niet dwingen tot aanleg voorzieningen door Theo Ciele MIDDELBURG - De gemeenteraad van Middelburg heeft zijn buik vol van het Consortium (Heijmans Bouw en AM) dat verantwoorde lijk is voor de ontwikkeling van de woonwijk Mortiere. De commissie Ruimte besprak gisteravond een voorstel om de kosten van een aan tal voorzieningen in de wijk voor te schieten. Daarbij gaat het onder meer om de aanleg van een ontsluitingsweg MBMMBMBHnilWinilllllBljMji|p)WlilMIMWlMBMMMWMMÉ naar de N57, het afmaken van het centrale park en het aanleggen van vier stuwen en een gemaal. Eind jaren negentig sloot de ge meente het contract voor de ont wikkeling van de de wijk. Daarbij zou het Consortium niet alleen de woningen bouwen, maar ook zor gen voor bouwrijp maken, wegen en andere infrastructuur. Waarom wordt het contract niet opgezegd, nu deze onderneming niet aan zijn verplichtingen vol doet, was de vraag van de commis sie. „Hoeveel risico's van Heijmans moeten wij nog overnemen", vroeg WD'er Wilfried Boonman zich af Volgens wethouder Albert de Vries kan de gemeente het Consor tium niet dwingen om de werk zaamheden uit te voeren. In het contract staan allerlei ontsnap pingsclausules. „Daar doen zij een beroep op. We hebben ze op alle manieren geprobeerd dat zij de voorzieningen zouden aanleggen. Maar als dat niet lukt moet je scha kelen", zei De Vries die op een vraag van Ad van der Kreeke (D66) beaamde dat de gemeente juridisch vast zit. Niets doen betekent dus dat de be woners nog langer moeten wach ten op de noodzakelijke voorzie ningen, hield De Vries de raads commissie. „Dat is ook hét argu ment om dit te doen", aldus De Vries. „Wij hebben echt niet de drijfveer om Heijmans te helpen, zoals sommigen suggereren." De fi nanciële risico's vallen overigens mee, aldus De Vries, omdat bij ver koop van woningen het geld terug naar de gemeente vloeit. „Het gaat pas fout als de laatste vierkante meters niet verkocht worden. Maar zo zwart zien wij het niet." Stoppen met de samenwerking heeft grote financiële nadelen voor de gemeente. Op zoek naar een an dere partij heeft volgens De Vries geen zin. De meerderheid van de commissie vroeg de wethouder om het be sluit met een maand uit te stellen. VLISSINGEN - Met de sloop van de voormalige genaar, Orionis Walcheren. Die verhuist de rij. Het hele nieuwe gebouwencomplex van de parkje met waterpartijen, langs de Prins Hen- drukpershal, wordt het laatste restje PZC in productie- en magazijnruimten aan de Greve- gefuseerde sociale dienst, sociale werkplaats drikweg, wordt later in dit jaar afgerond. De Vlissingen weggehaald. De rest van het ge- lingenstraat in Middelburg en de Mercurius- en kredietbank moet eind 2013 klaar zijn. Her- bomen worden begin volgend jaar geplant, bouw is al flink verbouwd voor de nieuwe ei- weg in Vlissingen naar de voormalige drukke- inrichting van het gebied is dat al eerder. Het foto Lex de Meester VLISSINGEN Gerestaureerde fontein keert terug Vanochtend wordt de fontein te ruggeplaatst op het Bellamypark in Vlissingen. De fontein werd bijna een jaar geleden naar een bedrijf in Vorden gebracht om te worden ge restaureerd. Daar heeft de fontein nieuwe spuitmonden, verlichting en intern kabel- en leidingwerk ge kregen. Na de plaatsing zal de fon tein volgens de gemeente binnen enkele weken in werking zijn. GOES Politie betrapt man met vogelvangkooi De politie heeft afgelopen vrijdag samen met medewerkers van de provincie een vogelvangkooi in be slag genomen bij een woning in de Golda Meirstraat in Goes. Dat is gisteren door de politie be kendgemaakt. In de vogelvangkooi zat een puttertje die als lokvogel diende. Tegen de veertigjarige be zitter van de vogel is proces ver baal opgemaakt. ANTWERPEN Pleidooi voor fusie van Vlaamse havens Belgisch minister van Economie Jo- han Vande Lanotte vindt dat de Vlaamse havens zich meèr moeten profileren als één geheel. Hij sluit op termijn zelfs een fusie niet uit tussen Antwerpen, Zeebrugge, Oos tende en Gent. Het pleidooi van de in Oostende wonende Vande Lanot te is goed ontvangen in Zeebrugge, Oostende en Gent, maar niet bij de grootste van de vier, Antwerpen. Tip? redactie@pzc.nl DéWalcherse kan overheerlijk ko ken. Via via is dat blijkbaar ook doorgedrongen tot in Hilversum. Af gelopen. week kreeg zé namelijk een telefoontje van een medewerkster van RTL of ze zich wilde opgeven voor het tv-programma Topchef. Ze werd overladen met lof en maakte volgens die medewerkster een zeer goede kans om door te dringen tot de finale. Na enig nadenken besloot ze niet in te gaan op het verzoek, 's Avonds liet ze dat haar gezinsleden weten. Die waren teleurgesteld. Voor al haar oudste zoon. Want hij weet dat chef-koks als Robert Kranenborg en Julius Jaspers van haar nog wel wat kunnen leren. „Die kunnen na melijk lang niet zulke lekkere maca roni met spek en ui maken als jij."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 17