Op barricade voor passend onderwijs De mooiste busreizen binnenland 7 School moet draaien Mijn grens is bereikt Onze voordelen ■"Nederland! maandag 5 maart 2012 Het is de eerste keer in mijn 37-jarige loopbaan als le raar dat ik een hele dag ga staken. Ik vind het nu ook echt no dig, de bezuinigingen op het pas send onderwijs zijn erg confronte rend. In mijn schooltijd heb ik wel eerder bezuinigingen meege maakt, maar de problemen waren nog nooit zo groot. Voor mij is nu echt de grens bereikt. Het gaat me om de kinderen, zij zijn de dupe van de huidige kabinetsplannen. Ik schrijf tegenwoordig voor iedere leerling een individueel plan. De klassen worden bovendien steeds groter en meer leerlingen hebben extra zorg nodig. Dat kost veel tijd, die ik dan niet aan anderen kan be steden. Maar als leraren willen we nu een signaal afgeven door te staken. Tienduizenden leraren staken morgen tegen de bezuinigingen op het pas send onderwijs. Bij de Algemene Onderwijsbond hebben zich stakers gemeld van ruim 2700 scholen, ruim de helft van de scho len gaat zelfs helemaal dicht. Twee portretten van onderwijzers over het doel van de staking. Bezuinigingen Leraren staken morgen tegen de bezuiniging van 300 miljoen euro op het passend onderwijs. De docenten vinden het vooral zor gelijk dat de minister veel minder geld beschikbaar stelt. Zij komen op voor deze manier van onderwijs, waarbij leerlingen met een beperking toch lessen vol gen op een reguliere basisschool. Om hun ongenoegen te uiten ko men de stakers bijeen in de Arena. De acties worden gesteund door tienduizenden leraren en door de grote onderwijsbonden. De leraren op mijn scholen gaan niet staken, de leer lingen kunnen gewoon naar school. Wij denken niet dat staken het juiste middel is om druk uit te oefenen op de minis ter. De school moet gewoon draaien. Ook wij willen een krach tig signaal geven, namelijk dat we goed onderwijs geven. Dat lukt al leen als we gewoon lesgeven. We willen de kinderen hierin niet meeslepen door het werk neer te leggen. Daar komt bij dat ouders ons zoiets niet in dank af zullen nemen, want ze moeten extra op vang regelen. Wij hopen dat ande re scholen dit besluit respecteren. Het is niet zo dat wij de bezuini gingen steunen. Met minder geld zouden wij het zeker niet afkun nen. Truus Ernestus leerkracht groep 1/2 van de Boekmanschool in Amsterdam. Arjan van der Leest directeur van basisscholen De Enk en De Triangel in Eerbeek. Berlijn, Brandenburg Len Potsdam i 7dgn-ontbijt&5xdiner .tot wel korting! géén (lange) aan- en afvoerschema's GRATIS voorovernachting in goed hotel GRATIS parkeren bij voorovernachting altijd Comfort Class touringcar allerlaagste prijsgarantie altijd bijzondere bestemmingen stiprelzen.nl/tsbpb Zie stipreizen.nl/ltbt stipreizen.nl/frbr stipreizen.nl/gbbt sliprelzen.nl/t per kamer exd. Calamiteitenfonds/reserveringskosten. De kortingen zijn reeds verwerkt in de prijs. Drukfouten en pnjswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 7