Boos over paspoort 61 binnenland Nierdonatie tijdens leven Bombardement op Bezuidenhout herdacht Autistisch kind terecht Megaviaduct over A27 maandag 5 maart 2012 _L K telfort.nl 08001707 Telfort winkels DEN HAAG - Enkele honderden mensen hebben gisteren in Den Haag het bombardement op de Haagse wijk Bezuidenhout her dacht. De herdenking van de gebeurtenis op 3 maart 1945, bestond uit een kerkdienst, een kranslegging bij een monument en een herden kingsconcert in het Koninklijk Conservatorium. Zaterdag was het 67 jaar geleden dat de Engelse luchtmacht per ver gissing bommen op Bezuidenhout liet vallen, waardoor ruim vijfhon derd mensen omkwamen. Duizen den Hagenaars raakten dakloos. Het was de bedoeling van de En gelsen de lanceerinstallaties van de Duitsers voor V2-raketten in het Haagse Bos te bombarderen. De herdenking vindt elk jaar plaats op de eerste zondag na 3 maart. In de kerk waren zo'n vier honderd tot vijfhonderd mensen aanwezig, bij de kranslegging en het concert driehonderd tot vier honderd. Onder anderen de burge meesters van Den Haag, Leid- schendam-Voorburg en Wasse naar en vertegenwoordigers van de strijdkrachten legden een krans. De herdenking werd bezocht door nabestaanden uit het hele land. Verder waren er ook veel belang stellenden - jong en oud - uit de wijk zelf, aldus de organisatie. 21.000 Handtekeningen expats tegen verbod dubbele nationaliteit Expats, in het buitenland wer kende Nederlanders, zijn in actie gekomen tegen het kabinetsbe sluit geen dubbele nationaliteit meer toe te staan. Zij stellen dat de maatregel is bedoeld tegen immigratie en nu de verkeerde groep mensen treft. DEN HAAG - In het buitenland wer kende Nederlanders zijn furieus over het kabinetsbesluit geen dub bele nationaliteit meer toe te staan. Jan Joosten (44), advocaat in New York, is een van de initiatiefne mers achter een al 21.000 handte keningen tellende internetpetitie tegen het kabinetsbesluit. Doel is de politiek te laten inzien dat de uit Nederland afkomstige expats een heel andere groep vormen dan de groep op wie het voorstel zich richt: de immigranten. Joosten heeft zelf alleen nog een Amerikaans paspoort. En zelfs als hij wél twee paspoorten zou heb ben, dan nog geldt het besluit al leen voor nieuwe gevallen. De maatregel maakt het de men sen die er door getroffen worden moeilijker terug te keren naar hun vaderland, betoogt hij. Het gevolg zal zijn dat vaak hoogopgeleide kenniswerkers verloren gaan voor de Nederlandse arbeidsmarkt. Ook grote multinationals als Shell en Unilever, bij wie het gebruike lijk is dat werknemers na vele ja ren buitenland weer terugkeren, waarschuwen daarvoor. Maar net zo belangrijk vindt Joos ten dat de banden met Nederland zo worden doorgesneden. „Het is het land waar je bent opgegroeid, waar je familie nog woont, waar je wortels liggen, waar je graag naar terug wilt kunnen keren. Histo risch gezien keert vijftig procent na verloop van tijd terug naar Ne derland." Dat geldt ook voor hemzelf. Hij koos voor de Amerikaanse nationa liteit om het zo de vrouw van zijn dromen ook mogelijk te maken daarnaar toe te komen, door met hem te trouwen. Hierdoor verloor hij zijn Nederlanderschap. Als hij terug wil naar Nederland moet hij een verblijfsvergunning aanvra gen. „Dit is afgesproken in het regeerak koord. Wie Nederlander wil wor den, moet zijn andere nationaliteit opgeven. Maar bij veel landen kan dat niet eens. Het rare is dat het voorstel is ingegeven door proble men met integratie. Maar ilc zie niet in hoe dit daar een oplossing voor biedt." OSS - De verdwijning van een tien jarige jongen uit een instelling in Oss heeft gisteren tot een grote zoekactie geleid. Het autistische ventje, met een ver standelijk vermogen van een kind van anderhalfjaar oud, was 's och tends rond half elf aan de aan dacht van zijn verzorgers ont snapt. Hij ging met een fiets op pad en werd even na twee uur 's middags gevonden. De politie zocht met twintig man en zette een helikopter in. Via sociale me dia werd het publiek gevraagd naar hem uit te kijken. De politie vond de jongen langs de snelweg A59 en ontfermde zich over de jongen die op blote voeten en zonder jas rondliep. Zijn kle ding en fiets werden later terugge vonden. telfort, r 08001707 Telfort winkels BUSSUM - De Nierstichting wil meer aandacht vragen voor dona tie van nieren door levende dono ren, zoals familie en vrienden. De groep mensen die een nier do neert aan bijvoorbeeld een familie lid of vriend, groeit flink maar kan nog veel groter. Dat zegt directeur Tom Oostrom. Komende donderdag is het World Kidney Day (Wereld Nierendag). De Nierstichting grijpt dat mo ment aan om aandacht te vragen voor donatie. „Nog altijd staan er zo'n 900 patiënten gemiddeld vier jaar op een wachtlijst voor een do nornier. Jaarlijks gaan er zo'n 100 tot 200 van die patiënten dood. En bovendien, dialyse is echt een heel nare behandeling. Het heeft verve lende bijwerkingen, stopt mensen in een sociaal isolement en zuivert het bloed slechts gedeeltelijk. De levensverwachting van iemand van 20 die gedialyseerd wordt, is hetzelfde als die van iemand van 75", zegt Oostrom. Als blijkt dat iemand nierschade heeft, zou donatie bij leven veel eerder besproken moeten worden met familie of vrienden. „Ga maar eens rond de tafel zitten en be spreek wat de opties zijn. Een ge zond iemand kan prima leven met één nier. Wij hopen dat we winst kunnen pakken door deze vorm van donatie bespreekbaar te ma ken. Vaak moet zich eerst een ge val voordoen in de directe omge ving, voordat mensen daarover na denken", aldus Oostrom. Een sys teem waarbij levende donatie be loond zou worden, ziet hij echter niet zitten. „Dan kunnen mensen denken dat je het voor het geld doet en dat zou kunnen afschrik ken. Het is gewoon heel bijzonder als je bij leven een nier doneert en dat moeten we stimuleren." Ook zou de Nierstichting graag zien dat het donorsysteem in Ne derland wordt omgedraaid, zodat iedereen donor is, tenzij anders aangegeven. „Maar hiermee lossen we de volledige wachtlijst niet op", zegt Oostrom. Graag ziet hij dat jongeren er al voor hun acht tiende jaar over nadenken, zodat zij op die leeftijd direct kunnen be slissen of ze donor willen worden. UTRECHT - Een meisje kijkt toe terwijl een megaviaduct derd buurtbewoners kwamen kijken. De weg was daar- wordt geplaatst over de snelweg A27 bij Utrecht Lunet- door telkens uren gedeeltelijk afgesloten. Vanaf van ten. Het gevaarte van 140 bij 6,2 meter is afgelopen daag wordt het viaduct afgebouwd en aangesloten op weekeinde in twee nachten gemonteerd. Een paar hon- andere wegen. foto Robin Utrecht/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 6