Van Rompuy: bezuinigen is geen drama TURKIJE voordelig! binnenland 15 'Het is het opgeven van de Europese gedachte, waaraan wij zoveel te danken hebben' KRAS.NL BOEK ONLINE of bel 0900-9697 ,5cP maandag 5 maart 2012 Moeder na vastlopen computer mishandeld Een 19-jarige jongen uit Otterlo heeft vrijdag zijn 48-jarige moeder mishandeld nadat zijn computer was vastgelopen. Dat meldde de po litie gisteren. Na het computerpro bleem werd hij boos en kreeg hij ruzie met zijn moeder. Hij zou haar hebben geslagen en bij de keel hebben gegrepen. Ook wordt hij er van verdacht dat hij een deur in de ouderlijke woning heeft vernield. ERM Rijbewijsloze zatlap ramt politieauto's Een 48-jarige dronken bestuurder heeft zaterdagavond in Drenthe tij dens een achtervolging twee poli tieauto's geramd. De wilde rit van de man zonder vaste woon- of ver blijfplaats eindigde in een sloot. Hij bleek geen rijbewijs te hebben. De man slingerde met een lekke band over de weg. Tijdens de ach tervolging reed hij over een fiets pad en tegen het verkeer in. ROTTERDAM Rus overleeft val van 15 meter op schip Een 33-jarige Rus heeft zaterdag middag op een schip in de haven van Rotterdam een val van 15 me ter overleefd. De man viel in de tank in het ruim van het schip waarop hij werkte. Hij hield er slechts een wond aan zijn been aan over. Het is niet be kend waardoor hij viel. Een speciaal brandweerteam be vrijdde hem uit zijn benarde posi tie. EDE Mannen vast voor diefstal winkelwagens Twee mannen hebben in de nacht van zaterdag op zondag gepro beerd in Ede een groot aantal win kelwagens te stelen. Agenten be trapten de twee toen ze al zestien karretjes op een aanhanger hadden gereden. De dieven zijn broers van 22 en 28 jaar uit Renswoude. Wat ze met de buit wilden gaan doen, is niet be kend. mmwWIIIIIIIUlii" OTTERLO Herman van Rompuy over de terugkeer naar de gulden, dit weekeinde bepleit door de PW Voorzitter van Europese Raad houdt Nederland aan afspraak. Verlagen van het begrotingste kort van 4,5 naar 3 procent maakt economie volgens Van Rompuy niet kapot. Hij hekelt pleidooi Wilders voor terugkeer naar gulden. AMSTERDAM - Nederland moet het effect van het verlagen van het be grotingstekort van 4,5 naar 3 pro cent niet dramatiseren. „Met 1,5 procent bezuinigen maak je geen economie kapot", zei voorzitter van de Europese Raad Herman van Rompuy gisteren in het televi sieprogramma Buitenhof. Hij wees erop dat België zijn begro tingstekort in 2010 met 1,7 procent heeft teruggedrongen en Grieken land met 5 procent. „En dit jaar moet België terug van 4,1 naar 2,8 procent. Als andere landen hun be grotingstekort terug kunnen drin gen, moet dat voor Nederland ook geen probleem zijn. Ik denk dat het mogelijk is om op een sociaal aanvaardbare manier 1,5 procent van de begroting af te knijpen. Hoe dat moet gebeuren is aan Ne derland." Dat heeft volgens de 'pre sident van Europa' niets met cijfer- fetisjisme te maken. „Als we de za ken op zijn beloop laten, zitten we met een heel groot risico voor het sociaal model op de langere ter mijn. Eigenlijk heeft men Europa niet nodig om dit belangrijk te vin den. Dit is op termijn van belang voor iedereen." Van Rompuy wees erop dat een verdrag is goedge keurd waarin is afgesproken dat EU-landen uiteindelijk geen of slechts nog een zeer klein begro tingstekort hebben. Als de econo mische crisis voorbij is, zal de pijn volgens hem snel vergeten zijn. Van Rompuy liet zich kritisch uit over het idee van de PW om te rug te keren naar de gulden. PW-leider Geert Wilders zei zater dag dat uit een onderzoek dat de partij heeft laten uitvoeren blijkt dat het verlaten van de eurozone binnen twee jaar is terug te verdie nen. Als Nederland terugkeert naar de gulden, valt volgens Van Rompuy de eurozone uit elkaar. „Dan valt ook de Europese Unie uit elkaar. Het eiland van vrede, so ciale democratie en welvaart wordt dan op de helling gezet. Het is het opgeven van de Europese ge dachte, waaraan wij zoveel te dan ken hebben." Het belang van de instandhouding van de eurozone kan volgens Van Rompuy niet worden onderschat. „De rentetarieven zijn de laatste tien jaar overal in de eurozone spectaculair gedaald." Als de euro er niet was geweest, waren de verschillende munten volgens hem door de crisis overal flink gedevalueerd. Van Rompuy heeft de studie niet gezien. „Maar ik weet dat er altijd een bureau kan worden gevonden om een stel ling te onderbouwen." 'President van Europa' Herman Van Rompuy. foto Virginia Mayo/AP Hotel Desire Resort* 8 f/m 22 dagen o.b.v. all inclusive Vertrek: van 10/3 t/m 31/10 In 2011 uitgebreid en voorzien van vele faciliteiten, zoals een zwembad, een massagesalon en een miniclub perfecte uitvalsbasis door ideale ligging dicht bij het strand en het centrum w.kras.nl/72142 Hotel IC Green Palace***** 8 t/m 22 dagen o.b.v. ultra all inclusive Vertrek: van 1/4 t/m 31/10 één van de tophotels aan de Turkse Rivièra! een waar paleis in Balinese stijl, alles is tot in de details verzorgd gelegen direct aan het privé-strand w.kras.nl/72054 Hotel Kusadasi Golf Resort* 8 t/m 22 dagen o.b.v. all inclusive Vertrek: van 1/5 t/m 23/10 splinternieuw, geopend vanaf mei 2012! kom tot rust in dit luxe 5-sterren resort gelegen op ca. 250 m van het Kusadasi International Golf Course (18 holes) beschikt over zeer ruime kamers Zie www.kras.nl/77853 Hotel Voyage Torba* 8 t/m 22 dagen o.b.v. ultra all inclusive Vertrek: van 21/4 t/m 22/10 prachtig aangelegd in een baai en in het centrum van Torba voorzien van alle nodige faciliteiten voor een complete en luxe vakantie! geheel gerenoveerde, trendy kamers S waarom zou je meer betalen SITTARD Kabinet zet Holland Casino in de verkoop Het kabinet wil Holland Casino verkopen. Momenteel wordt ge werkt aan een privatiseringsvoor- stel, zegt een woordvoerder van staatssecretaris van Financiën Frans Weekers. De laatste jaren zijn de inkomsten uit de casino's fors gedaald. In 2004 vloeide er 122 miljoen euro aan winst in de staats kas. In 2010 werd een verlies van bijna tien miljoen euro geleden. UTRECHT Duizenden turen naar planeten en sterren De Landelijke Sterrenkijkdagen hebben naar schatting 7.500 belang stellenden getrokken, evenveel als vorig jaar. Dat maakte directeur Edwin Mathlener van de organise rende stichting De Koepel gisteren bekend. Afgelopen weekeinde stel den zo'n zeventig sterrenwachten en verenigingen telescopen ter be schikking.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5