deur begin oktober zeeland15 'Chemievrij groen' te duur voor gemeente Ruim tachtig honden en baasjes wandelen voor asiel Veel belangstelling voor nieuw onderkomen schutters en muziek maandag 5 maart 2012 komen te zien. foto Peter Nicolai voegd tot één accommodatie. Er komt ook een lift. Volgens Rietbergen wil de organi satie van de HeadCandy feesten ook gebruik maken van het nieu we vermaakscentrum en worden er gesprekken gevoerd met mogelij ke andere gebruikers. Op dit mo ment worden de tekeningen in or de gemaakt voor de aanvraag van de bouwvergunning. Het pand van de kapper aan de Houtmarkt wordt gesloopt. Op de begane grond komen een ruimte die tot en exploitatie van de Ko ning van Engeland gaat behoren. Daarboven komen drie koopappar tementen. In het naastgelegen he renhuis, behorend bij het voorma lige bankgebouw, worden op de verdiepingen twee grote apparte menten gerealiseerd. Tussen het bankgebouw en de voormalige kin dervilla komen vier appartemen ten en één maisonette in de koop- en huursector. In de voormalige klaslokalen van de Kindervilla wor den lofts gebouwd. Het gedeelte aan Boudeloo wordt gesloopt en hier komen twaalf huurapparte- menten van de Woonstichting Hulst. „We zijn er over in onder handeling", zegt directeur Jos Val- ckx. „Het worden appartementen in de vrije verhuur. We denken met name jongeren. We hebben op dit moment een wachtlijst met jongeren die graag in de binnen stad van Hulst willen wonen. Daar aan willen met deze appartemen ten tegemoet komen en zo de druk een beetje weghalen." NIEUWVLIET-BAD - Een tachtigtal wandelaars deed gisteren samen met hun hond mee aan de spon sorwandeltocht voor het dierena siel Zeeuws-Vlaanderen in Terneu- zen. Vanaf het parkeerterrein bij het Best Westernhotel in Nieuw- vliet gingen ze op pad voor een tocht van vijf of tien kilometer. De «tocht was voor het eerst in West-Zeeuws-Vlaanderen. Deelne mers ihadden zich laten sponsoren door vrijenden en familie voor mi nimaal 7;jjo euro. Zo wist Gregor Emmen va.n strandpaviljoen Saint Pierre meer\dan vijftig sponsors te vinden, die (sen totaal 1200 euro op tafel legde;n. Om dit te vieren vertoonde hij 'zich in korte broek en strandslippeijs. Margot Burgers i beheerster van het dierenasiel was* zeer te spreken over de grote opkomst. Visbootje met stuurproblemen Een sportvisbootje Visbootje met stuurproblemen is zaterdag door de reddingsboot Zeemanshoop uit Breskens naar de haven van Bres- kens gesleept. Het bootje lag voor anker in de monding van de Wes- terschelde, had problemen met de motor en vroeg om een sleep naar Breskens. De Zeemanshoop, die net deelnam aan een gezamenlijke oefening met de KNRM Hans- weert, was binnen een kwartier ter plaatste en bracht de sportvis ser veilig naar Breskens. HULST Lezing over genezing langs geestelijke weg 'Gezondheid kan men niet kopen'. Dat is het thema van een informa tieve lezing over hulp en genezing langs geestelijke weg volgens de leer van Bruno Gröning, op woens dag 7 maart in Hulst. De lezing vindt plaats in diensten centrum De Lieve aan de Brood- markt en begint om 19.30 uur. De toegang is gratis, maar een vrij willige bijdrage wordt op prijs ge steld. Inlichtingen via 01128-611907. TERNEUZEN Inbraken bij woningen en bedrijf Terneuzen Twee woningen in Terneuzen zijn in het weekend het doelwit ge weest van inbrekers. Uit een woning aan de Lorentzlaan zijn een tv en sieraden gestolen. De inbraak werd rond 17.30 uur ont dekt. Uit een woning aan het Beethoven- hof zijn sieraden, computerappara tuur en geld ontvreemd. Ook in een bedrijf aan de Vloos- wijkstraat is ingebroken. Daar is tussen woensdag 11.00 uur en vrij dag 17.30 uur gereedschap en dertig kg lood weggenomen. OOSTBURG 'Interesse Belgen reden WOZ-stijging' De reden dat Sluis de enige Zeeuw se gemeente is waar dit jaar de WOZ-waarde van woningen is ge stegen, zou kunnen liggen in de in teresse van Belgen in de West- Zeeuws-Vlaamse woningmarkt, en in de oplèvering van een aantal nieuwbouwwoningen, onder meer in de recreatiesector. Dat antwoordt wethouder Conny Almekinders op vragen van raadsle den. De wethouder benadrukt overi gens dat ook hij alleen kan gissen naar de reden van de stijging. AXEL/RETRANCHEMENT Elektronica gestolen uit woningen In een huis aan de Middelhoves- traat in Axel is zaterdag tussen 19.20 uur en 23.15 uur ingebroken. Uit de woning werd onder meer computerapparatuur, een telefoon en sieraden gestolen. Ook in Retranchement heeft zater dag een inbraak plaatsgevonden. Uit een woning aan de Zwinstraat zijn een laptop en iPod gestolen. MEEST CELEZEN 1. Onderzoek klachten Den Dullaert 2. Sportvisboot in problemen 3. Bioscoop opent in oktober STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto SCHOONDIJKE - De gemeente Sluis is gestopt met een proef waarbij groen wordt onderhouden zonder het gebruik van chemische midde len. De afgelopen tijd was het dorp Schoondijke testgebied. Het resultaat is hetzelfde als met ge bruik van chemische middelen, concludeert het college, maar de kosten liggen 20 procent hoger. Daardoor heeft de test niet het ge wenste resultaat. Wel zou de uit komst nuttig kunnen zijn als de re gering het gemeenten binnen een paar jaar verbiedt om chemische middelen te gebruiken. Daar ziet het nu wel naar uit. Die kostenstij ging wordt onder meer opgevan gen door onderhoudsarmere plant soenen te maken. Die omvormin gen vinden momenteel per kern plaats. Voor volgend jaar staan de dorpen Zuidzande, Waterlandkerk je en IJzendijke op het program ma, in 2014 zijn Aardenburg, Eede, Sint Kruis en Draaibrug aan de beurt, en een jaar later Schoondij ke, Nummer Een en Cadzand. Overigens doet werkvoorzienings schap Dethon tegenwoordig tach tig procent van het groenonder houd voor de gemeente Sluis. Zo'n tachtig baasjes met hun hond deden gisteren mee aan de sponsor- tocht voor het dierenasiel in Terneuzen. foto Peter Nicolai SINT JANSTEEN - Burgemeester Jan Frans Mulder knipte vrijdagavond het toegangslint door naar het nieuwe complex De Bombardon van de fanfare St. Jan en de gelijk namige schuttersvereniging. Beide verenigingen moesten hun onder komen aan de Tragel na 16 jaar ver laten voor woningbouw. Het nieu we gebouw aan de Wilhelmina- straat kreeg vrijdagavond veel be langstellenden over de vloer. Mul der spande die avond ook nog als eerste de boog voor een schot naar de pluirhen op één van de drie staande wippen van de schutters club. De fanfare hield zaterdag en zondag een druk bezocht muziek festival. Daarbij traden 9 regionale muziekkorpsen voor het voetlicht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 55