Nieuwe bioscoop Hulst opent 141 'Lokale posten blijven het hart' Gewonde bij brand Oostburg almanak Camping gaat speelterrein onderhouden WILD WONDERS OF EUROPE FZC maandag 5 maart 2012 Brandweer Terneuzen door Eugène Verstraeten OOSTBURG - Bij een schoorsteen brand in een woning aan de West straat in Oostburg gisteravond kreeg de bewoner zoveel rook bin nen dat hij naar het ziekenhuis is gebracht. Daar werden foto's van zijn longen gemaakt. De brand ontstond even voor acht uur in de schoorsteen, maar breidde zich uit naar het dak van de woning. Tip? redactie@pzc.nl Op de krant wordt het beleid om trent de wijze van berichtgeving wel eens aangepast aan de noden van tijd en ruimte. Zo besloot de redactie onlangs, met spijt maar gedreven door de noodzaak tot keuzes, om de portrettering van langjarige huwelij ken niet langer op traditionele wijze te doen. De familiejubilea mochten ook niet helemaal uit de krant ver dwijnen: elke week kunnen lezers hun familiefeest laten vermelden op een speciale pagina. Dat zinde die diamanten bruidegom geenszins. Als er geen verslaggever kwam, hoefde het allemaal niet voor hem, liet hij weten. „Daar ben je nou dan al die jaren voor bij elkaar gebleven; het laatste krantenstukje datje zelf nog kan zien. Voor je overlijdensbericht." NIEUWVLIET - De dorpsraad van Nieuwvliet heeft Marleen Vermeu len, eigenaresse van Camping In ternational, benaderd voor het on derhoud van het sport- en speelter rein aan de Mettenijedijk. Door het wegvallen van het beheer en onderhoud door de gemeente Sluis moest de dorpsraad op zoek naar een alternatief Die is nu ge vonden bij de camping. Van ver koop aan de camping is geen spra ke. Het terrein blijft in eigendom bij de gemeente. Als tegenprestatie voor het onder houd kunnen in de zomermaan den door het animatieteam activi teiten worden opgezet. Dagelijks het nieuws in twee minuten videojournaal. Ma. t/m vr. om 12.00 en 20.00 uur, za. en zo. om 18.00 uur Q www.z2.nl TERNEUZEN - Ook in een grootscha lige brandweerorganisatie Zeeland blijven de lokale uitrukposten nog steeds het hart van de brandweer. Burgemeester Jan Lonink van Ter- neuzen zei dat tijdens de jaarlijkse feestavond van de vrijwillige brandweer Terneuzen. Het was de laatste bindingsavond, want alle brandweerlieden zijn straks niet meer in dienst van de gemeente, maar ze worden ondergebracht bij de Veiligheidsregio Zeeland. De veranderingen veroorzaken nogal wat onzekerheid bij de vrijwillige brandweermensen. Ze vragen zich af wat het voor hen betekent. De Terneuzense brandweer telt op dit moment 200 vrijwilligers en 20 be roepsbrandweermensen. Volgens Lonink blijkt uit onder zoek dat de reden om bij de vrij willige brandweer te gaan vooral de onderlinge kameraadschap is en de wens iets voor eigen wijk of dorp te doen. Met het grootschali ger worden van de organisatie vra gen de vrijwilligers zich af of er dan nog wel lokale binding is. Vol gens Lonink wel. „Voor de brand weermensen verandert er niet zo veel." Nieuw is de inzet van snelle inter ventievoertuigen met een paar be roepsbrandweerlieden, die vanwe ge hun korte uitruktijd snel ter plaatse kunnen zijn. Lonink: „Dat roep vraagtekens op bij de vrijwilli gers. Die denken dat ze dan niet meer aan bod komen. Maar dat is zeker niet zo. Een brandweer zon der vrijwilligers is onbetaalbaar." De gemeente Terneuzen geeft: nu ongeveer 90 euro per inwoner uit aan de brandweer. Lonink: „Dat geld moeten we efficiënt gebrui ken. Niet nog meer investeren in kazernes en dergelijke. We moe ten veel meer doen aan preventie. Daar kun je meer mee winnen als het gaat om slachtoffers." De Houtmarkt wordt het culturele hart van de Hulster binnenstad. Op de tekening van architect Guido Goethals is te zien hoe de de gevels er straks uit Projectontwikkelaar Karei Riet bergen opent in oktober drie bioscoopzalen in de voormalige Koning van Engeland aan de Houtmarkt in Hulst. Verder ko men er vijf bowlingbanen, een bioscoop- en theatercafé en een restaurant. door Eugène Verstraeten Oktober is zeker een realistische datum, zegt Karei Rietbergen. „Want qua verbouwing is het alle maal niet zo spectaculair. Er moe ten wat wanden worden weggebro ken." Drie voormalige bioscoopzalen worden weer in gebruik genomen als filmzaal. Met respectievelijk 96, 146 en 84 stoelen. Afgelopen week heeft FTT Filmtronics, de leveran cier van de apparatuur, de zalen bekeken. „Alle drie de zalen wor den digitaal ingericht en waar schijnlijk één zaal wordt ook ge schikt voor 3D." Het boeken van films gebeurt in overleg met Cine- City (Vlissingen en Terneuzen). Twee zalen woerden servicezalen en één zaal wordt uitgebreid met een podium voor het doek, zodat die ook geschikt is voor theater voorstellingen. De voormalige zaal 1 wordt een 'bios-bowling'. Riet bergen: „Hulst wordt daarmee uniek in Nederland, Er komen vijf bowlingbanen in terwijl er ook film kan worden gekeken vanaf het balkon, de voormalige zaal 2." Jongerencentrum Komma wordt groter, verhuist naar de kelder en krijgt een aparte ingang. De huidi ge berging wordt helemaal geïso leerd en kan dan gebruikt worden als discotheek. De twee zalen op de verdieping worden samenge- 'Het culturele hart van de binnenstad nieuw leven inblazen. Daar gaat het om' #WEBWINKEL pzc.nl/webwinkel categorie dvd Ongezien, onverwacht en onvergetelijk! 8-delige dvd-serie met mooie beelden van de BBC en bekeken door de lens van de beste fotografen. Bestel deze schitterde seri e voor slechts 2,95 per d«Jel excl. verzendkosten. Voor meer informatie: www.pzc.nl/dvd

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 54