Onderzoek klachten Den Dullaert Nieuwbouw scouting Axel begint ZEEUWS-VLAANDEREN Record aantal paarden en pony's op 128e jaarmarkt Sint Jansteen MAANDAG 5 maart 2012 13 FZC Nieuwe bioscoop Hulst opent in oktober 14 Gemeente Hulst legt meldingen voor aan stichtingsbestuur cultureel centrum door Eugène Verstraeten HULST - De gemeente Hulst wil van het bestuur van het cultureel centrum Den Dullaert in Hulst we ten of de klachten van gebruikers van het gemeenschapscentrum te recht zijn en wat het stichtingsbe stuur daar dan mee wil doen. De gemeente laat dat weten aan degenen die de afgelopen tijd bij de gemeente hebben geklaagd over Den Dullaert. Op dit mo ment worden de klachten op een rijtje gezet. Het lijstje wordt naar Den Dullaert gestuurd, waarna het bestuur er in een gesprek op mag reageren. De klagers krijgen na het gesprek te horen wat de mening van het stichtingsbestuur is over de klacht en wat het bestuur even tueel gaat doen om een dergelijke klacht in de toekomst te voorko men. Volgens wethouder Adri Totté is het onderwerp op tafel gekomen tijdens een gesprek over de regulie re subsidie voor Den Dullaert. Tot té: „Gebruikers van Den Dullaert moeten met klachten natuurlijk in eerste instantie bij het cultureel centrum aankloppen. Maar ook bij ons komen regelmatig klachten binnen. Den Dullaert wil graag we ten om hoeveel klachten dat gaat en waar die dan betrekking op heb ben. Daarom zijn we nu bezig de meldingen te inventariseren. In al le openheid willen we vervolgens bekijken of de klachten terecht zijn. Was is er van waar?" Dan kan Den Dullaert daar mogelijk actie op ondernemen. Totté: „Als ge meente kunnen wij met die klach ten natuurlijk niet zo heel veel. We kunnen ze ook alleen maar doorgeven in de hoop dat er iets mee gedaan wordt." Hoeveel klach ten er precies op het stadhuis lig gen, wie die heeft ingediend en waarover ze inhoudelijk gaan kan Totté niet zeggen. „We zijn nog be zig met het maken van het over zicht." De gemeente is overigens zelf één van de ontevreden gebruikers. Na onenigheid over de dienstverle ning rond de manifestatie van de jaarlijkse huldiging van de sport- kampioenen, besloot de gemeente eind vorig jaar na jaren uit te wij ken naar de aula van het Reynaert- college in Hulst. Ook in de Hulster gemeenteraad is regelmatig kritiek te horen op het functioneren van het gemeenschapscentrum. Vol gens Den Dullaert is die kritiek on terecht. Het gesprek met het stich tingsbestuur van Den Dullaert is gepland voor half maart. SINT JANSTEEN - De 128e editie van de jaar markt in Sint Jansteen kende zaterdag een re- cordaanvoer van 188 paarden en pony's. De 3-jarige hengst Siemen (foto) van fokstal de Boterhoeve uit Beervelde won de eerste prijs en werd ook als mooist opgetuigde paard ge kozen. De vele bezoekers slenterden langs de ruim tachtig kramen van handelaren, hobbyis ten en verenigingen. De jeugd kon terecht in de draaimolen, zich laten schminken, ezeltje rijden en spelen op het luchtkussen. Verder was er een wedstrijd ringsteken met aange spannen wagens. De schuttersvereniging St. Jan speelde met een 'rattenschieting' op drie staande wippen in op de jaarmarkt. Ruim tach tig schutters deden mee. foto Peter Nicolai OOSTBURG 'Sluis stak geen geld m Waterdunen' De gemeente Sluis heeft geen kos ten gemaakt in de voorbereiding op het project Waterdunen. Dat zegt wethouder Peter Ploegaert. De suggestie van raadslid William Gijsel (Nieuw Gemeentebelang) om gemaakte kosten terug te vorde ren bij de prov incie, de trekker van het project, snijdt dan ook geen hout, deelde de wethouder onlangs mee tijdens een raadsvergadering. Oplichtster dupeerde ouderen Schoondijke De politie heeft in Breskens een een 29-jarige vrouw aangehouden op verdenking van oplichting. Mid dels babbeltrucs maakte de vrouw bij ouderen sieraden en bankpas sen buit en haalde geld van hun re kening. Zij deed zich voor als een medewerkster van een zorginstel ling. Bij de politie zijn twee aangif tes binnengekomen van gedupeer de ouderen uit Schoondijke. AXEL - Vandaag begint de bouw van een nieuw gebouw voor Scou tinggroep De 4 Ambachten aan de Boslaan in Axel. Onder het toe ziend oog van zo'n 120 aanwezigen onthulde wethouder Cees Liefting van de gemeente Temeuzen zater dag een zeven meter hoog bouw- bord met daarop de namen van de sponsors en aannemer. Het bord is deels een artist impressie die ge maakt is door de Explo's van Scou ting Axel met de tekst 'Respect our property'. Dat is meteen een verwij zing naar de brand die in december 2010 het clubgebouw volledig in de as legde en waarvan vermoed wordt dat het vuur aangestoken is. Een trotse voorzitter Theo Mat- theeuws wees er op dat de scouting van 'verliezer' nu 'winnaar' is ge worden. Na ruim een jaar van gulle giften ontvangen, acties onderne men, onderhandelen, offertes over leggen en de goedkeuring van de gemeente Terneuzen kan er nu ge bouwd worden. De Temeuzense ge meenteraad gaf het laatste zetje door de scouting een subsidie van 50.000 euro toe te stoppen en een renteloze lening van eenzelfde be drag. De aannemer verwacht rond september de bouw op te leveren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53