Verleiding in Heinkenszand 1000 0% rente 15 Petrakerk Kapelle is feestelijk heropend Z^,eam Rentevrije weken SP: Tholen moet Koorconcert in agenten claimen' kerk Kapelle Man slachtoffer van straatroof City Spa Goes Lawaaioptocht van De Zuidvliet maandag 5 maart 2012 Het nieuwe concept van de bibliotheek in Heinkenszand slaat volgens de medewerkers aan. In de eerste dagen na de opening noteerde de bieb al direct duizend uitleningen. -I' - 3^ r De bibliotheek in Heinkenszand opende zaterdag de schatkamer. Het nieuwe concept is ontwik keld om klanten te verrassen en te verleiden. De Heinkenszandse bieb is de eerste Zeeuwse vesti ging die volgens een winkelfor mule werkt. door Frank van Cooten De rode loper was za terdag letterlijk uitge legd tijdens de open dag. Was de traditio nele bieb vroeger een wat saaie zaal vol met rugge lings geplaatste boeken in eindelo ze kasten, de Heinkenszandse ves tiging laat anno 2012 zien dat het ook anders kan. De boeken zijn nu veel aantrekke lijker gepresenteerd met voorkan ten duidelijk in het zicht, er zijn thematafels en de collectie is over zichtelijk gerangschikt volgens the ma's die met kleuren zijn aangege ven. Zo is de kleur roze voor de kinde ren van nul tot acht jaar en zwart voor de pubers. Rood, groen en paars zijn voor de volwassenen. En rood staat dan weer voor span ning en avontuur. Midden in de ruimte staat een dui delijk aangegeven informatiepunt, gemaakt van gerecyclede oude la dekasten en ook de boekenkasten zijn gewoon de oude exemplaren. „Door de nieuwe vormgeving zijn onze oude spullen echter niet meer als zodanig te herkennen", zegt Andjenie Hanoeman van de bibliotheek. Jacqueline kwam samen met haar 6-jarige dochter Aïcha een kijkje nemen. Ze is tevreden over de 'nieuwe' bieb. „Leuk en overzichte lijk. Je ziet nu veel meer voorkan ten van boeken. Ik kies altijd boe ken uit op basis van de voorkant. De bibliotheek in Heinkenszand is door het nieuwe concept voor zo wel jong als oud aantrekkelijker ge worden. De heropening was afgelo pen zaterdag. foto Willem Mieras THOLEN - Nu de politie Zeeland heeft aangekondigd dat er het ko mende jaar tientallen wijkagenten bij komen, vindt de SP in Tholen dat de gemeente spijkers met kop pen moet slaan. Fractievoorzitter Theo Korevaar heeft schriftelijke vragen aan het college gesteld. Hij vraagt hoeveel wijkagenten Tholen krijgt en wil dat B en W hun uiterste best doen om in elk geval een aantal van de ze dienders te claimen. KAPELLE - In de Hervormde Kerk in Kapelle is zaterdag 10 maart een instrumentaal koorconcert. Martin Mans, orgel, en Noortje van Middelkoop, panfluit, zullen sa men muzikale werken laten ho ren. Tevens treedt het jeugdkoor 'Jong Crescendo' uit Kapelle onder leiding van Dineke van Middel koop op. Het concert staat in het teken van de actie 'Zeeland helpt scholen in Tsjaad'. Het concert be gint om 19.30 uur. GOES - Een 25-jarige Goesenaar is zaterdagavond het slachtoffer ge worden van een straatroof op het Geldeloozepad bij het Schenge. Hij liep richting het clubgebouw van de jeugdsoos toen hij werd be dreigd door een gemaskerde man die geld van hem eiste. Het slacht offer gaf hem geld waarna de straatrover zich uit de voeten maakte. De politie heeft de dader nog niet kunnen traceren en zoekt daarom getuigen. De ware onspannir/gsbetevfag Pedicure, ^Schoonheidssalon, Infraroodsauna, "Floating, Massage, Wellnessarrangementen www xlty- so a-goe s.hl Dus dat komt goed uit." En dat is nou precies de bedoeling van het nieuwe concept, legt Hanoeman uit. „Bij binnenkomst worden be zoekers gelijk verleid om een boek of tijdschrift mee te nemen." Cijfers tonen aan dat het concept aanslaat in Heinkenszand. De me- derkers noteerden de eerste dagen al duizend uideningen. Die mede werkers staan overigens niet meer zelf achter de balie om boeken in te nemen of uit te lenen. Dat moe ten de klanten voortaan zelf doen via een scanner. „Dat went vrij snel hoor. Trou wens, sommige klanten waren wat verlegen en voelden zich wat bezwaard bepaalde boeken op de balie te leggen. Ze wilden liever niet dat de medewerkers zagen welke onderwerpen ze lazen. Nu scannen ze de boeken zelf in. Dat betekent dus meer privacy." Het nieuwe bibliotheekconcept is dus een formule waar de wat saaie leeszaal van vroeger plaats heeft ge maakt voor een sfeervolle inrich ting met een verleidelijke presenta tie van boeken, tijdschriften en an der materialen. De collectie wordt gepresenteerd in een aantal bele vingswerelden. De vestiging in Heinkenszand is de eerste 'nieuwe bibliotheek' van Bibliotheek Oos- terschelde en tevens de eerste 'for mulebibliotheek' in Zeeland. „We hebben voor Heinkenszand geko zen omdat deze bibliotheek toe was aan een herinrichting." De formule wordt de komende ja ren ook in andere vestigingen toe gepast. In mei is de bieb in Burgh-Haamstede aan de beurt. De 'nieuwe' bibliotheek in Hein kenszand werd zaterdag geopend door wethouder Conny Miermans en bibliotheekdirecteur Jannie van Vugt. De kinderen van de basis scholen in Heinkenszand deden mee aan een tekenwedstrijd. De vijf winnende hangen nu uitver groot op de kinderafdeling. De prijswinnaars kregen hun teke: ning op canvas en een boek. Wet houder Miermans deelde de pre sentjes uit. www.pzc.nl/video KORTGENE - De bezuinigingen van het kabinet op passend onderwijs voor leerlingen die extra zorg no dig hebben, verleidt de basisschool De Zuidvliet in Kortgene welis waar niet tot staken, maar wel tot een lawaaioptocht om het misnoe gen bij leraren en leerlingen ken baar te maken. De maatregel treft alle leerlingen, stelt De Vliete. Dinsdag marcheert de school in protest door Kortgene tussen 14.00 en 15.00 uur. De Petrakerk in Kapelle hield zaterdag open huis. foto Willem Mieras door Frank van Cooten KAPELLE - Na meer dan een jaar verbouwen is de Petrakerk in Ka pelle zaterdag feestelijk heropend. Veel mensen grepen de gelegen heid aan de kerk van binnen en buiten te bekijken. Ouderling en voorzitter van de bouwcommissie Krijn Kleppe toonde zich tevreden over het re sultaat van de grootscheepse ver bouwing. „De verbouwing heeft veertien maanden geduurd maar we waren er eigenlijk al vanaf 1997 mee bezig. Er zijn zeshonderd plaatsen bijgekomen waardoor we de komende tien tot vijftien jaar verder kunnen." De Petrakerk telt nu 1350 zitplaatsen maar kan nog uitbreiden tot 1625 zitplaatsen. „De belangstelling voor de open dag is overweldigend. En wellicht zijn mensen geneigd ook eens de kerk op zondag te bezoeken", al dus Kleppe. Niet alleen hij was te vreden over de verbouwing. Dat gold zaterdag ook zeker voor de medewerkers van de bibliotheek in de kerk. De ruimte van de bieb is groter geworden zodat er meer ruimte is voor de collectie. De hele dag door waren er diverse presentaties over de verschillende fases van de bouw en doorlopend was er muzikale omlijsting. Veel bezoeker maakten ook van de gele genheid gebruik het meubilair te testen. Dat stemde veel mensen tot grote tevredenheid. www.pzc.nl/video bij financiering van uw nieuwe auto of occasion Opel 5+5 Deal: 5 jaar 0% financiering 5 5 jaar gratis onderhoud Chevrolet High five: 0% financiering 8 extra inruilbonus tot 2.500,- Occasions: 0% financiering op alle G2 o CHEVROLET Let op! Geld lenen kost geld

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 51