Uitbreiding van Buurtzorg open nieuw strak mooi 141 zeeland Onderzoek naar andere tijden op basisscholen Vd 1 1 d b= 1 M PZC Politie stuit op hennepkwekerij Schatkamer WILD WONDERS OF EUROPE maandag 5 maart 2012 door Frank van Cooten YERSEKE - Buurtzorg Yerseke gaat samenwerken met fysiotherapie- praktijk Yerseke en de ergothera peut Esther Burkhardt. Met de start van een 'Buurtzorg Plus'-team heeft deze thuiszorgor ganisatie volgens de medewerkers een succesvol innovatief project in de thuiszorg gelanceerd. „Terwijl de thuiszorg zwaar onder druk staat door dreigende bezuini gingen en kostenoverschrijdingen, heeft Buurtzorg een nieuwe ma nier gevonden om de sector beter te maken", stellen Linet Hartoog en Mieke Molenaar van Buurtzorg. De aanpak van Buurtzorg is kort samengevat een terugkeer naar de 'ouderwetse' wijkzuster: een multi functionele verpleegkundige met een vertrouwd gezicht. De organi satie heeft een broertje dood aan bureaucratie en zweert bij zo kort mogelijke lijnen. Buurtzorg Yerseke bestaat deze maand een jaar. 'Buurtzorg Plus' is een toevoeging aan het bestaande zorgaanbod van Buurtzorg. In Yer seke is het 135ste Buurtzorg Plus-team in Nederland gestart en het vijfde team in Zeeland. Bij Buurtzorg Plus werken gespe cialiseerde fysiotherapeuten en er gotherapeuten nauw samen met de wijkverpleegkundigen en zie kenverzorgenden. Zij brengen in kaart wat het func tioneren van thuiswonende patiën ten belemmert en bedenken oplos singen op maat. Het gaat bijvoorbeeld om aanpas singen in huis en het aanbieden van gerichte oefentherapie waar door patiënten beter kunnen be wegen en hun conditie vooruit gaat. „Onderzoek toont aan dat deze werkwijze zeer positieve gevolgen heeft. Patiënten worden zelfstandi ger, mantelzorgers voelen zich on dersteund, de zorg is beter op el kaar afgestemd en het werk van de wijkverpleegkundigen en zieken verzorgenden wordt minder zwaar. De verwachting is dat de kosten zullen dalen omdat veel pa tiënten uiteindelijk minder zorg nodig zullen hebben." Door de samenwerking heeft Buurtzorg veel beter inzicht gekre gen in de toegevoegde waarde van fysiotherapeuten en ergotherapeu ten, die verder gespecialiseerd zijn in de zorg van ouderen die nog thuis wonen. „Nu al blijkt dat een kwart van de patiënten die cliënt zijn bij een Buurtzorg Plus team wordt door verwezen naar deze disciplines en daar positieve effecten van onder vindt." Het werkgebied van Buurt zorg Yerseke is Yerseke, Kruinin- gen, Hansweert, Schore, Kapelle en Wemeldinge. pzc.nl/webwinkel categorie dvd GOES - Tijdens de speurtocht naar de verdachte van een straatroof za terdagavond op het Geldeloozepad in Goes ontdekte de politie een hennepkwekerij in een schuur in de Frans Etzellaan. Een hondenge leider zocht met zijn surveillance hond naar de verdachte van de roof toen de hond de geur van de kwekerij opving. De kwekerij be vatte 25 planten. Er is ter plekke een 41-jarige Goesenaar aangehou den. SCHOENMODE Papegaaistraat 8, Goes www.vandereepe.nl Samenwerking Yerseke met andere partijen De collectie van de bibliotheek in Heinkenszand wordt door het nieuwe concept een stuk aantrekkelijker gepresenteerd. Zo zijn van veel boeken de voorkanten te zien in plaats van alleen de ruggen. De schatkamer is volgens de medewerkers hierdoor beter te zien. door Frank van Cooten GOES - De drie basisscholen in de Goese Polder (de Tweemaster, 't Noorderlicht en' de Holtkamp- school) onderzoeken wat de moge lijkheden zijn om de tijden in het onderwijs en opvang te verande ren, Dit onderzoek doen de scho len samen met SMWO en kinder opvangorganisatie Kibeo. Reden voor de eventuele verande ring is dat andere tijden meer rust en regelmaat in de dagindeling kunnen brengen van kinderen, ouders en leerkrachten. De scholen noemen een aantal ar gumenten die kunnen pleiten voor andere lestijden. Veel ouders werken beiden zodat vrije midda gen een probleem kunnen zijn en een betere inhoudelijke afstem ming in het programma tussen school en opvang zorgt voor rust en regelmaat. Meer rust in het pro gramma kan tot betere leerpresta ties leiden. Sinds 2006 is het voor Nederland se basisscholen mogelijk hun schooltijden zelf vast te stellen. Zelfs een vierdaagse schoolweek is toegestaan. In wijkgebouw De Spinne is don derdagavond van 19.30 tot 21.30 uur een algemene ouderavond over dit onderwerp. -^WEBWINKEL Ongezien, onverwacht en onvergetelijk! 8-delige dvd-serie met mooie beelden van de BBC en bekeken door de lens van de beste fotografen. Bestel deze schitterde serie voor slechts 2,95 per deel excl. verzendkosten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 50