Catshuis, politiek epicentrum 41 binnenland weekendcompany T0©S 'Politie niet meer bij voetbalwedstrijden' Jongeren PvdA voor Samsom Auto's met racistische teksten beklad 'Europees president' Herman Van Rompuy probeert de onrust in Nederland over de komende bezuinigingen te bezweren. Die zullen de economie niet kapotmaken, stelt hij. Oppositie wil opheldering over Vestia www.weekendcompany.nl maandag 5 maart 2012 amsterdam - Politievakbond ACP dreigt dat agenten niet meer inge zet willen worden bij grote evene menten zoals bijvoorbeeld voetbal wedstrijden. Dat zei ACP-voorzit- ter Gerrit van de Kamp gisteren naar aanleiding van suggesties op de site van de bond voor acties nu de eisen voor een nieuwe cao nog niet zijn ingewilligd. Hij zegt dat de actiebereidheid groot is. Vrijdag zei minister Ivo Opstelten (Veiligheid en Justitie) dat hij geen acties verwacht. De bonden verbaasden zich over de uitspraken van de minister. „Ons is niet bekend waar hij dit op baseert. Wij hebben nog niets van hem vernomen. Na het verlo pen van het ultimatum gaan de ac ties gewoon van start", aldus een vakbondswoordvoerder. De politiebonden hadden ge dreigd geen bonnen meer te note ren als niet aan hun eisen werd voldaan. Het ultimatum van de bonden loopt vandaag om 12.00 uur af Alleen voor buitensporige misstanden wordt een uitzonde ring gemaakt. „Dit zal de eerste actie zijn", zegt voorzitter Gerrit van de Kamp van de grootste politiebond ACP vori ge week. „Dat gaat de overheid veel geld kosten. Als er dan nog geen beweging komt, zal er zwaar der geschut worden ingezet", bena drukt hij. Van de Kamp houdt nog even voor zich hoe die zwaardere acties eruit zullen gaan zien. zundert - Vandalen hebben zater dag in Zundert 25 personenauto's beklad met witte verf Ook straat- meubilair en muren moesten het ontgelden. In een skatepark waren leuzen geverfd als 'Kut''Kut Hol anders' (met één L), Marokko en pentagrammen (vijfpuntige ster ren) als in de Marokkaanse vlag. De meeste auto's zijn inmiddels weer schoon. Over de schade is weinig bekend. De daders zijn nog spoorloos. De buurtbewoners ha len de schouders op. Sommige hebben al meer meegemaakt. Pes terijtjes, onaangenaamheden. Ze weigeren zich door dit incident te laten intimideren. Al draaien ze hun deuren 's nachts goed op slot. „De teksten wijzen op Marokka nen", zegt een buurtbewoonster. „Maar ik denk dat het ook anders om kan zijn. Jongeren die Marok kanen juist in diskrediet willen brengen. Het lijkt mij hoe dan ook een daad uit pure frustratie." den haag - Een groot deel van de oppositie eist opheldering van mi nister Spies (Binnenlandse Zaken) over een huurverhoging voor nieu we huurders bij woningcorporatie Vestia. Vrijdag werd bekend dat bij PAUL KUSTERS POE TIM WEER PRESIDENT VAM ÖE STEMMEN.,, VRAAC3 IK ME TOCH AF OP WIE TPIE AMt>ERE 37% SESTEMb HEBBEN Woensdag liepen de onderhande lingen voor een nieuwe politie-cao opnieuw vast. Met name op het gebied van inko mensverbetering en de mogelijkhe den voor vroegpensioen liggen de bonden en de minister nog ver uit elkaar, stelt de voorman van de ACP. „We erkennen heus de serieuze economische situatie", vindt Van de Kamp. „Maar onze eisen zijn keurig en houden hier rekening mee. We kunnen echter niet toe staan dat het kabinet de politieme dewerkers financieel uitkleedt en ons minder dan de nullijn biedt. Dat betekent dat onze politiemen sen er, als het aan de minister ligt, op achteruit gaan." Volgens de voorzitter van de ACP wentelt Opstelten een 'rekenfout' van 700 miljoen over een regeling van vervroegd pensioen voor poli tiemensen af op diezelfde dien ders. Van de Kamp: „Dat is natuur lijk onacceptabel." Minister Opstelten biedt de zeker heid voor alle agenten dat ze liun baan behouden, zegt zijn woord voerder. „Hij wil zekerheid bieden aan alle agenten. In veel andere sec toren wordt dat allerminst gegaran deerd. De minister wil eruit ko men, maar vasthouden aan een looneis van drie procent en nog eens een structurele loonsverho ging van een schaal is in het huidi ge economische klimaat echt on realistisch." «asse^sis^ses^sss^immasssisimssssim Voor Mark Rutte, Maxime Verhagen, en Geert Wilders is het de komende weken hun thuis: het Catshuis. Ze gaan er onderhandelen over extra bezuinigingen. door Annemieke Kooper Op de zolder van het Catshuis lag in de ja ren zeventig een oud bed met ijzeren spira len. Tijdens de vergaderingen van de ministerraad beneden hoorden de bewindslieden van het kabi net-Van Agt wel eens krakende ge luiden, vertelt toenmalig WD-vi- cepremier Hans Wiegel in de bio grafie over Dries van Agt, Tour de force. En dan wisten ze dat de 'af wezige' minister-president Van Agt (CDA) een uiltje had geknapt en zich klaarmaakte om alsnog op de bijeenkomst te verschijnen. Ook al zou dat bed er nog steeds staan, de huidige premier Mark Rutte (WD) zal vanaf vandaag in het Catshuis weinig aan slapen toe komen. De regeringspartijen WD, CDA en gedoogpartner PW staan voor de zware opgave miljarden euro's te bezuinigen. Om te bepa len waarop moet worden be spaard, trekt Rutte zich er drie we ken terug met CDA-vicepremier Maxime Verhagen, CDA-fractielei- der Sybrand van Haersma Buma, WD-fractievoorzitter Stef Blok, PW-1 eider Geert Wilders en PW-vicefractievoorzitter Fleur Agema. Het Catshuis is de ultieme plek om die onderhandelingen te voeren. Aan de rand van de Scheveningse bossen kan dat bui ten het blikveld van journalisten en andere nieuwsgierigen. Op 21 september 2006 praatten be windslieden er over de fouten die waren gemaakt waardoor de Schip- holbrand kon ontstaan, waarbij elf gedetineerden omkwamen. Na die bijeenkomst traden CDA-minister van Justitie Piet Hein Donner en WD-minister van Volkshuisves ting Sybilla Dekker af In het Catshuis worden ook regel matig buitenlandse hoogwaardig heidsbekleders ontvangen zoals voorzitter van de Europese Com missie José Manuel Barroso. Memorabel was de huldiging van het Nederlands voetbalelftal na de verloren WK-finale van 1974. Op tv was te zien hoe in de tuin van het Catshuis bondscoach Rinus Mi- chels, zijn spelers en PvdA-pre- mier Joop den Uyl spontaan in po lonaise gingen. In 2004 verwoestte brand een groot deel van de benedenverdie ping, waarbij een schilder om het leven kwam. De overheid werd be schuldigd gevoelige informatie over de brand te hebben achterge houden. Jan Peter Balkenende, die destijds aan het politieke roer stond, kreeg forse kritiek vanwege deze 'Catshuisaffaire'. Hoewel het Catshuis sinds 1963 of ficieel de ambtswoning van de mi- nister-president is, was Van Agt de laatste premier die het huis door deweeks als zodanig gebruikte. sssmsasmstt Vestia de huur- voor nieuwe huur ders met gemiddeld 9 procent stijgt. Vestia zit diep in de proble men. Daar kwam nog het bericht bij dat de vertrokken topman Erik Staal 3,5 miljoen meekreeg. Het Catshuis Het Catshuis staat nog steeds als pied-d-terre ter beschikking van de premier. Het was eind jaren zeventig dat Van Agt en Wiegel, zo vertelt Wie gel in Tour deforce, in het Catshuis wachtten op CDA-fractievoorzit- ter Ruud Lubbers. Naar hun me ning bemoeide Lubbers zich soms te veel met regeren. „Dries", zei Wiegel daarom, „weet je wat? Bij de eerste oplossing die hij aan draagt, zeggen we meteen ja." Zo geschiedde. Lubbers was daardoor zo in de war gebracht dat hij argu menten tegen zijn eigen voorstel begon te verzinnen. Daardoor werd uiteindelijk het oorspronkelij ke plan van Van Agt en Wiegel uit gevoerd. Zo makkelijk zal het Mark Rutte vanaf morgen waarschijnlijk niet vergaan. AMSTERDAM - Diederik Samsom is onder Jonge Socialisten, de jonge renbeweging gelieerd aan de PvdA, favoriet voor het leider schap van de partij. In een peiling, uitgevoerd door de JS, kiest 47 pro cent voor Samsom. Hij laat Ronald Plasterk (22 procent) en Nebahat Albayrak (21 procent) Martij n van Dam (6,5 procent) en Lutz Jacobi (-2,7 procent) ruim achter zich. De Jonge Socialisten hebben dat giste ren bekendgemaakt. De PvdA heeft er gisteren in de wekelijkse peiling van Maurice de Hond twee zetels bij gekregen in vergelijking met vorige week. Als er nu verkie zingen zouden zijn, zou de PvdA volgens de peiling uitkomen op achttien zetels, twaalf minder dan nu in de Tweede Kamer. Korting 34% 163 beschikbaar! OP=OP Vaaactie.5 maart aom Reserveren via: 0900 TOO 7004-(€0,25 Let op! Alleen op 5 maart tussen 0.00 en 23.59 uur te boeken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 4