Nieuwe toekomst voor jachthaven Naar Dirk dus! Zelfbediening in bibliotheek Kapelle BEVELANDEN/THOLEN almanak Feest MAANDAG 5 maart 2012 13 Verleiding in Heinkenszand 14 Borsele schrijft wedstrijd uit voor bouw nieuwe horecatent in combinatie met uitbaggeren haventje door Frank van Cooten HOEDEKENSKERKE - De gemeente Borsele schrijft een wedstrijd uit voor de ontwikkeling van de jacht haven in Hoedekenskerke in com binatie met een horecavoorzie ning. Het gemeentebestuur wil met de ze combinatie er voor zorgen dat de jachthaven er niet zomaar komt bij te hangen. „Ook willen we voorkomen dat de ontwikke laar de krenten uit de pap haait", stelt wethouder Marga Vermue. De bekende uitspanning De Stei ger op het havenplateau is al een tijdje dicht en wordt binnen af zienbare tijd gesloopt voor de dijk versterking ter plaatse. Volgens Vermue is er veel animo onder ondernemers om een nieu we horecavoorziening te begin nen. Omdat het nog zeker twee zo mers duurt voordat er iets perma nents staat, wordt gekozen voor een tijdelijke horecatent. „Ook daar is veel belangstelling voor", zegt Vermue. „De tijdelijke voor ziening blijft dan staan tot er een definitieve horecazaak wordt ge bouwd. Dat gaat zeker twee zo mers duren. Daarom willen we op kleinschalige wijze iets voor de ho reca doen. Wij vinden het belang rijk dat passanten bij de jachtha ven iets kunnen drinken en eten." Borsele zoekt een ontwikkelaar die behalve de bouw van de tijde lijke horecavoorziening ook iets aan de jachthaven wil doen. „De kandidaat die beide zaken wil aan pakken, verdient extra punten in de wedstrijd." De jachthaven van Hoedekensker ke met 33 ligplaatsen slibt door de ligging jaarlijks dicht. Het uitbagge ren gebeurt nu voor rekening van watersportvereniging De Val. De spaarpot van de kleine vereniging is niet zo goed gevuld. Het meeste geld gaat zitten in het jaarlijks uit baggeren van de haven. Een bag- gerboot kost honderdvijftig euro per uur. Zeventig uur baggeren kost de kleine vereniging dertien duizend euro. En door de verdie ping van de Westerschelde is de aanzanding alleen maar toegeno men. Als het aan wethouder Vermue ligt, gaat de ontwikkelaar die het nieuwe paviljoen en de eventuele paalwoningen bij de strekdam gaat bouwen, ook de haven uitbagge ren. De wedstrijd, die deze maand is begonnen, wordt ook aangegrepen om de jachthaven te modernise ren zonder overigens het authen tieke karakter geweld aan te doen. Hoe de modernisering er uit gaat zien, is nog niet bekend. Er moe ten nog randvoorwaarden en gun ningscriteria worden opgesteld. „We gaan Rijkswaterstaat en het waterschap nauw bij de ontwikke ling betrekken", laat Vermue we ten. Het Borselse college besloot naast het opstellen van het wedstrijdpro gramma ook vijftienduizend euro uit te trekken voor verplaatsing van het wachthuisje op het haven door Frank van Cooten Kijk voor onze aanbiedingen elders in deze krant! KAPELLE - De vestiging Kapelle van Bibliotheek Oosterschelde krijgt vanaf maandag 12 maart zelfbedie ning. Vanaf dan mogen de leden de boeken zelf innemen en uitle nen door ze over een scanplaat te halen. Hiermee wil de Bibliotheek Oos terschelde het lenen van materia len eenvoudiger maken. Met de zelfbedieningscomputer kunnen bezoekers voortaan zelf hun boe ken en materialen lenen, inleveren en verlengen. „Op het scherm van de zelfservi- ce-apparatuur staat stap voor stap plateau. Vrijwilligers van de Stich ting Stoomtrein Goes-Borsele en de watersportvereniging verplaat sen het cultuurhistorisch waarde vol gebouwtje in mei naar een zichtlocatie op het haventerrein. De watersportvereniging krijgt vijf duizend euro van de gemeente voor de inrichting van het gebouw tje. aangegeven hoe het werkt en aan het einde ontvangt de bezoeker een transactiebon. De eerste keer is het misschien even wennen, maar vanzelfsprekend zijn de me dewerkers in de buurt om te hel pen", zegt woordvoerder Andjenie Hanoeman van de bibliotheek. De bibliotheekmedewerkers krij gen door deze aanpassing in dienstverlening meer tijd voor het beantwoorden van vragen, het ge ven van advies en het vinden van informatie. Ook gaan zij meer aan dacht besteden aan het organise ren van speciale activiteiten om de collectie meer bekendheid te ge ven. )e«»»88ï*e9«* Tip? redactie@pzc.nl Op de krant wordt het beleid rond berichtgeving wel eens aangepast aan de noden van tijd en ruimte. Zo besloot de redactie onlangs, met spijt maar gedreven door de noodzaak tot keuzes, de portrettering van langjari ge huwelijken niet langer op traditio nele wijze te doen. De familiejubilea mochten ook niet helemaal uit de krant verdwijnen: elke week kunnen lezers hun familiefeest laten vermel den op een speciale pagina. Dat zin- de die diamanten bruidegom geens zins. Als er geen verslaggever kwam, hoefde het niet voor hem, liet hij we ten. „Daar ben je dan al die jaren voor bij elkaar gebleven; het laatste krantenstukje dat je zelf nog kan zien. Voor je overlijdensbericht." Paviljoen De Steiger is al een tijd dicht en wacht op sloop, foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 49