Brouw kent kleurrijk bedrijfsleven SCHOUWEN-DUIVELAND Man slachtoffer van straatroof almanak Feest MAANDAG 5 maart 2012 13 FZC Minder padden om over te zetten 14 en 15 Ondernemers niet allemaal gerust op toekomst na besluit gemeentebestuur door Melita Lanting Het was al weer de der de keer dat de onder nemers van Brou wershaven en omstre ken zich zaterdag pre senteerden aan de inwoners. In het Tonnenmagazijn hadden be drijven van zeer uiteenlopende pluimage stands ingericht. „We willen Brouwershaven en de omge ving promoten", zegt Sjaak Hanse. Een kleine rondgang over de beurs leert dat in die omgeving zeer uit eenlopende bedrijven zitten. Een fietsenhandel, viswinkel, massage praktijk, afslankmiddelenconsu lent, computerzaak, witgoedwin kel, fotograaf of een drukwerkspe cialist. Er is van alles, zoals ook de trimsalon van de baas van hond Axel. De grootformaat poedel is het levende bewijs van de vaardig heden van de eigenaar. Hanse vindt het belangrijk dat de inwoners van het dorp weten dat ze meestal ook in de eigen omge ving terecht kunnen en niet voor alles naar Zierikzee of nog verder moeten reizen. En daarmee snijdt Hanse wel een gevoelig punt aan. Want Brouwershaven heeft: inder daad een bloeiende middenstand, maar om dat te houden moet er wel wat gebeuren. De ondernemers en de stadsraad hadden hun hoop gevestigd op de ontwikkelingen rond Innovation Island. De extra woningbouw, de extra activiteiten rond de jachtha ven zouden veel meer mensen naar de stad trekken. Nu de ge meente die overeenkomst gaat stopzetten, is het afwachten. „We moeten opnieuw beginnen", zegt Appie van den Hoek, onder nemer. Hij wil het toch positief be naderen. „Morgen is belangrijker dan vandaag. De gemeenteraad wil Brouwershaven betrekken bij Tij voor de Toekomst, daar moe ten we mee aan de slag. Misschien is er volgende maand al wel een nieuw plan." De gemeenteraad heeft het college opdracht gegeven op de middellange termijn plan nen te ontwikkelen voor een Vi taal Brouwershaven'. Daarvoor moet ook budget gereserveerd wor den. Sjaak Hanse vindt het jammer dat Innovation Island niet doorgaat. Uiteindelijk is daar zes jaar aan ge werkt en hij is er niet gerust op dat Brouwershaven straks wel vol op in de schijnwerpers staat bij het gemeentebestuur. „Ze willen uiteindelijk alles concentreren in Zierikzee, dat is gezegd tijdens de informatiebijeenkomsten. Dan krij gen wij straks een stad waar men sen wonen en niemand werkt. Dan gaat iedereen carpoolen naar Zierikzee. Daar moeten we voor waken en daar was Innovation Is land goed voor." Ondertussen laten de Brouwse on dernemers het hoofd niet hangen. „We zetten Brouwershaven in de markt", zegt Hanse. „We organise ren zomermarkten, burendag, lam- pionnenoptocht", somt hij op. „Brouwershaven heeft ongeveer too ondernemingen die zijn inge schreven bij de Kamer van Koop handel. Veel daarvan zijn kleine eenmansbedrijven die vanuit huis werken en 33 zijn lid van de onder nemersvereniging." RlH§8 Hond Axel krijgt een borstelbeurt. Later is de poedel nog h foto Dirk-Jan C ZIERIKZEE Zeelandbrug weer nachtje dicht De Zeelandbrug is de komende nacht afgesloten voor het wegver keer. De stremming begint om midder nacht en duurt tot 5.00 uur. De brug is dicht voor onder houdswerkzaamheden. Zo moeten er onder meer lampen worden verwisseld, er worden re flectoren aangebracht en de weg wordt schoongemaakt. Tip? redactie@pzc.nl Een 25-jarige Goesenaar is zaterdag avond het slachtoffer geworden van een straatroof op het Gelde- loozepad bij het Schenge. Hij liep richting het clubgebouw van de jeugdsoos toen hij werd bedreigd door een gemaskerde man die geld van hem eiste. Het slachtoffer gaf hem geld waarna de straatrover zich uit de voeten maakte. Tijdens de speurtocht naar de ver dachte ontdekte de politie een hen nepkwekerij in een schuur in de Frans Etzellaan. Een hondengelei der zocht met zijn surveillance hond naar de verdachte van de roof toen de hond de geur van de kwekerij opving. De kwekerij be vatte 25 planten. Er is ter plekke een 41-jarige Goesenaar aangehou den. De verdachte van de straat roof is nog niet gevonden. Op de krant wordt het beleid om trent de wijze van berichtgeving wel eens aangepast aan de noden van tijd en ruimte. Zo besloot de redactie onlangs, met spijt maar gedreven door de noodzaak tot keuzes, om de portrettering van langjarige huwelij ken niet langer op traditionele wijze te doen. De familiejubilea mochten ook niet helemaal uit de krant ver dwijnen: elke week kunnen lezers hun familiefeest laten vermelden op een speciale pagina. Dat zinde die diamanten bruidegom geenszins. Als er geen verslaggever kwam, hoefde het allemaal niet voor hem, liet hij weten. „Daar ben je nou dan al die jaren voor bij elkaar gebleven; het laatste krantenstukje dat je zelf nog kan zien. Voor je overlijdensbericht."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 45