'Gul, gemoedelijk, saamhorig en trots' 141 zeeland Politie: wees alert op hennepkweek Dijkwerkersdag vandE rEEpE open nieuw strak mooi 'Ook bommen te boven gekomen' Winst Leeuwtjes en Sjakies Vermiste jongen uit Middelburg is weer terecht WILD WONDERS OF EUROPE PZC maandag 5 maart 2012 door Emile Calon VLISSINGEN - De Vlissingse politie adviseert verhuurders van wonin gen regelmatig hun eigendommen te inspecteren om zo te voorko men dat huurders hennepkweke rijen beginnen. „Neem dit ook op in de huurovereenkomst", schrijft de politie in de digitale nieuws brief. De politie vindt dat verhuurders geen genoegen moeten nemen met een kopie van een legitimatie bewijs als iemand een woning wil huren. „Vraag naar het origineel en controleer of het legitimatiebe wijs overeenkomt met de persoon die de woning gaat huren." De politie treft regelmatig hennep kwekerijen aan in huurwoningen. De verhuurder kan in zulke geval len ook verantwoordelijk gesteld worden, zo waarschuwt de politie. „Dit betekent dat u mogelijk op draait voor energiekosten, ontman- telingskosten en overige schade in uw woning. Deze kosten kunnen oplopen tot in de tienduizenden euro's." Een verhuurder moet bij het aan gaan van een huurovereenkomst naar een recente loonstrook van de aspirant-huurder vragen, aldus de politie. „En tevens een bankaf schrift waarop te zien is dat het sa laris is gestort." Verder meldt de politie in de nieuwsbrief dat ver huurders ervoor moeten zorgen dat de elektriciteitsaansluiting van een woning op de naam komt te staan van de huurder. „En vraag de huurder zich in te schrijven in de gemeentelijke basisadministra tie." Al die maatregelen zijn nodig om er zeker van te zijn dat verhuur ders te maken hebben met bonafi de huurders. Maar ook om de scha de aan de woning alsnog te kun nen verhalen als de huurders toch een kwekerij in de woning begin nen. De politie adviseert altijd te bellen als iemand vermoedt dat zich in een woning een hennepkwekerij bevindt. Dat kan volgens de poli tie ook anoniem via het nummer 0800-7000 van Meld Misdaad Ano niem. „Speel in ieder geval niet de held en ga er nooit zelf op af', luidt de laatste waarschuwing. „Achter de hennepteelt zitten vaak zware criminelen die niet te rugdeinzen voor geweld." 'U draait mogelijk op voor energiekosten, ont- mantelingskosten en schade in de woning' Tijdens de Dijkwerkersdag van afgelopen zaterdag in Westkapelle werd er heel veel gepraat over de zedenaffaire waarmee Westkapelle nu heeft te maken. Bewoners en oud-bewoners konden elkaar in de ogen kijken, aldus Ada van Hoof van het Polderhuis. De zedenaffaire kwam zaterdag telkens terug tijdens de Dijkwer kersdag in Westkapelle. De bur gemeester had het erover, de wethouder, iedereen. Onge vraagd lieten inwoners van het dijkdorp weten hoe die affaire hen heeft geraakt. door Emile Calon Westkapelle toon de zaterdag haar ware aard: gul, gemoedelijk, saamhorig, be reidwillig, hard werkend en boven al trots op haar eigen dorp. Met die woorden omschreef Ada van Hoof van museum Het Polder huis in Westkapelle de Dijkwer kersdag. Hoeveel mensen de Dijk werkersdag bezochten, weet ze niet exact. Maar het waren er vol gens haar vele duizenden. Terugblikkend noemde ze de Dijk werkersdag het perfecte moment om na zo'n hectische en emotione le week even met elkaar bij te pra ten. „Inwoners en oud-inwoners konden elkaar even in de ogen kij ken en in een ontspannen sfeer met elkaar praten." Het hoogtepunt van de dag was volgens haar de Senior Kamervei ling met meer dan honderd vei lingkavels. Ze toonde zich gisteren nog steeds verbaasd dat die veiling ten bate van het Polderhuis 'maar liefst 9.055 euro opleverde'. Wethouder René Molenaar liet tij dens die veiling zien en vooral ho ren dat hij een geboren veiling meester is. Maar hij wist de harten van de inwoners van Westkapelle vooral te raken door aan het begin van de veiling te zeggen dat 'deze dag de ware aard van Westkapelle laat zien, dat is saamhorigheid'. Een flink applaus volgde van de ve le ménsen die in het buurthuis Westkapelle Herrijst de veiling volgden. Het eerste kavel, een workshop advocaat maken, ging vervolgens weg voor twintig euro. De bieders kwamen iets meer op gang toen er geboden kon worden op een uur meevaren met het red dingsschip van de KNRM met bal na. Het kavel ging weg voor hon derddertig euro. En ze raakten echt op dreef toen een foto of een schilderij, volgens Molenaar was het verschil niet te zien, van een strandjutter ter veiling kwam. Het werkstuk ging weg voor driehon derd euro. Vooral omdat twee wa re kunstliefhebbers maar tegen el kaar bleven opbieden. Een vijftal jaren terug werd voor de eerste maal, op bescheiden schaal, de Dijkwerkersdag gehou den. Twee jaar geleden volgde de tweede editie, al iets groter van op zet. Afgelopen zaterdag de derde en tot nu toe de meest succesvolle. De organisatoren Jeroen de Witte en Adrie Roelse hopen over twee jaar weer zoiets van de grond te krijgen. Elk jaar is volgens hen nog niet mogelijk omdat de organisatie zoveel energie vraagt. Maar gezien de drukte afgelopen zaterdag en de reacties van veel bezoekers lijkt daar toch wel behoefte aan. MIDDELBURG - De Leeuwtjes van de basisschool Leeuwenburch en de Sja kies van Acaciahof hebben afgelopen zaterdag in de sporthal aan de Nassau- laan het schoolkampioenschap handballen van Middelburg gewonnen. Eindstand bij de meisjes: 1. Leeuwtjes Leeuwenburch; 2. Bitches Acaciahof; 3. Flitsende meiden Acaciahof; 4. Smurfen Acaciahof. Eindstand bij de jon gens: 1. Sjakies Acaciahof; 2. Bende scorende hand Herman Faukelius; 3. Crackling Ball ABS. foto Lex de Meester Door de zedenaffaire rondom een zestigjari ge inwoner is het ima go van Westkapelle aan getast, zo zei burgemeester Rob van der Zwaag zaterdag bij de start van de Dijkwerkersdag. Vorige week werd bekend dat de man de afgelopen decennia moge lijk ontucht heeft gehad met een honderdtal jongeren. De burge meester vindt dat alles in het werk gesteld moet worden om het ima go weer op te krikken. Hij wil de komende tijd dan ook met tal van partijen om de tafel gaan zitten en bespreken op welke manier dat imago van Westkapelle weer her steld kan worden, zo zei hij desge vraagd. Hij vertelde dat hij wel al enkele ideeën heeft, maar die wilde hij nog niet prijsgeven omdat hij eerst overleg wil hebben met meer men sen en organisaties uit Westkapel le. „Als het wat rustiger is geworden, pakken we dat op." Hij liet ook we ten dat hij de afgelopen dagen al door verschillende mensen is bena derd die met hem mee willen den ken. De zedenaffaire was tijdens de Dijkwerkersdag het gespreksonder werp van de dag. Ongevraagd be gonnen inwoners van het dijkdorp vaak zelf over de verdachte te pra ten, over hoe hun woonplaats is beschreven en besproken in de me dia en wat zij zelf wisten van het optreden van de verdachte. „Wij zijn het bombardement van de dijk en het dorp in 1944 ook te boven gekomen. Deze affaire ko men we ook wel te boven", zo zei een van de inwoners die onge vraagd zelf over de zedenzaak be gon. Velen benadrukten dat de verdach te vooral actief was buiten Westka pelle. Dagelijks het nieuws in twee minuten videojoumaal. Ma. t/m vr. om 12.00 en 20.00 uur, za. en zo. om 18.00 uur Q www.z2.ni MIDDELBURG - De vermiste zestien jarige jongen uit Middelburg is te recht. Vrijdagavond meldde de politie dat deze jongen weg was gelopen uit zijn woning aan de Dillenburg laan in Middelburg. Sinds 09.15 uur die vrijdagochtend was er geen contact meer geweest met die jongen hoewel er een hele dag naar hem was gezocht. Men was vooral bezorgd over zijn wel zijn omdat hij elke dag medicijnen nodig heeft. 's Avonds laat meldde de politie dat hij zich weer thuis had gemeld en dat de oproep werd ingetrok ken. SCHOENMODE Papegaaistraat 8, Goes www.vandereepe.nl WEBWINKEL pzc.nl/webwinkel categorie dvd Ongezien, onverwacht en onvergetelijk! 8-delige dvd-serie met mooie beelden van de BBC en bekeken door de lens van de beste fotografen. Bestel deze schitterde serie voor slechts 2,95 per deel excl. verzendkosten. Voor meer informatie: www.pzc.nl/dvd

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 34