Veerse musea vrezen de toekomst WALCHEREN Vrijwilligers staan zeifin het zonnetje almanak Feest MAANDAG 5 maart 2012 13 Gul, gemoedelijk, trots en saamhorig 14 Festival muziekschool slaat aan 16 en 17 Terugdraaien subsidies heeft verstrekkende gevolgen voor Schotse Huizen en de Vierschaar door Annemarie Zevenbergen VEERE - De beide musea in het stadje Veere zien de toekomst som ber in. Als de gemeente de subsi diekraan dicht draait, betekent dat de nekslag voor zowel De Vier schaar als De Schotse Huizen. Woordvoerder Harry Buiter van Stichting Delta Cultureel die beide musea runt, ziet donkere wolken zich samenpakken boven de twee 'pareltjes in het stadje'. „Als de ge meenteraad in maart akkoord gaat met de kadernotitie musea en pre sentatieruimte Veere, zie ik het somber in. Zonder subsidie kun nen wij niet open blijven. We heb ben onvoldoende eigen geld." „De gemeente spreekt alsmaar over het DNA van Veere. De Vier schaar en De Schotse Huizen wor den daarbij genoemd. De musea nemen een belangrijke plaats in binnen de gemeenschap. Maar ze willen ze wel om zeep helpen. Dat is toch met elkaar in tegenspraak? Zeker als je ziet dat de Schotse Hui zen goed draait. We krijgen jaar lijks zo'n ïo.ooo mensen binnen." Afgelopen week verwoordde de Stichting haar zorgen in de raads commissie Financieel beleid en Al gemeen Bestuur. Harry Buiter had echter 'niet het gevoel een gewillig oor te vinden'. „Wij beraden ons nu wat te doen vóór de raadsverga dering van 15 maart. We proberen zo veel mogelijk mensen in de be nen te krijgen om de raadsleden op andere gedachten te brengen." De notitie musea en presentatie ruimten heeft als uitgangspunt dat de musea zichzelf bedruipen. De jaarlijkse exploitatiesubsidies wor den vervangen door eenmalige bij dragen voor speciale projecten die gericht zijn op samenwerking met andere musea, kwaliteitsverbete ring en speciale projecten. Een mu seum moet samenwerken met commerciële marktpartijen en ge dragen worden door vrijwilligers. Wethouder René Molenaar ziet het Polderhuis in Westkapelle als voorbeeld. „Dat is een heel ander museum, maar delen van dat mo del kunnen we gebruiken. Voort zetting van het huidige beleid is onmogelijk zonder forse extra in vesteringen. Dat geld is er niet." De gemeente wil de museale func tie van beide gebouwen wel behou den. „Ze moeten, in ieder geval deels, toegankelijk blijven voor pu bliek. De panden op zich zijn al musea. Cultureel erfgoed dat in stand gehouden moet worden." Harry Buiter: „De Rijksgebouwen dienst wil van de Schotse Huizen af Wij exploiteren het museum al jaren en jaren voor hen. Met hart en ziel. Het voelt alsof we daar nu voor gestraft worden." NEELTJE JANS - Rond de 450 Zeeuwse vrijwilli- misschien even onwennig omdat de meeste se stands met streekproducten en 's avonds bloem 50.000 euro heeft gewonnen met een gers van De Zonnebloem zijn zaterdag vrijwilligers normaal niet zelf in het zonnetje was er een buffet met kleine acts aan de ta- wedstrijd van Delta Zeelandfonds, gefêteerd in Deltapark Neeltje Jans. Dat was staan. Er waren workshops, optredens, diver- fels. Het feest was mogelijk omdat De Zonne- Video op www.pzc.nl foto Dirk-Jan Cjeltema HOEDEKENSKERKE Ontwikkeling jachthaven De gemeente Borsele schrijft een wedstrijd uit voor de ontwikkeling van de jachthaven in Hoedekens- kerke in combinatie met een hore- cavoorziening. Het gemeentebe stuur wil met deze combinatie er voor zorgen dat de jachthaven er niet bij komt te hangen. „En we willen voorkomen dat de ontwik kelaar de krenten uit de pap haalt", stelt wethouder Marga Vermue. VLISSINGEN In een woning aan de Doctor Ot- testraat in Vlissingen is afgelopen vrijdag ingebroken. Volgens de poli tie werd uit die woning een dek bed en een tv gestolen. Zaterdag tussen 15.00 uur en 23.00 uur is een poging tot inbraak ge daan in een woning aan de Kerkto ren in Middelburg. De politie stelt in beide gevallen een onderzoek in. ■SSSGCSEaSSaXBZX&ZtESZ VLISSINGEN In een woning aan de Verkuijl Quakkelaarstraat in Vlissingen is gisteravond een man neergestoken. Dat maakt de Politie Zeeland be kend. Het slachtoffer is naar het zieken huis vervoerd. Hij was volgens de politie nog wel bij kennis. De politie was gisteravond nog op zoek naar de verdachte (n) van de steekpartij. Op de krant wordt het beleid om trent de wijze van berichtgeving wel eens aangepast aan de noden van tijd en ruimte. Zo besloot de redactie onlangs, met spijt maar gedreven door de noodzaak tot keuzes, om de portrettering van langjarige huwelij ken niet langer op traditionele wijze te doen. De familiejubilea mochten ook niet helemaal uit de krant ver- msBSBSOSSSSSSSsesfsseesaseaa Tip? redactie@pzc.nl dwijnen: elke week kunnen lezers hun familiefeest laten vermelden op een speciale pagina. Datzinde die diamanten bruidegom geenszins. Als er geen verslaggever kwam, hoefde het allemaal niet voor hem, liet hij weten. „Daar ben je nou dan al die jaren voor bij elkaar gebleven; het laatste krantenstukje dat je zelf nog kan zien. Voor je overlijdensbericht." Inbraak in Vlissingen Man gewond na en poging Middelburg steekpartij in woning

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 33