sport 139 Bouterse en Vermue winnen slotcross maandag 5 maart 2012 Als mijn huisgenoten gaan studeren, ga ik 1 trainen Zeeuws kampioene Nina Meppelder door Sjaak Sinke VLISSINGEN - De Zeeuwse cross kampioenen waren al voor de start van de laatste wedsrijd van het seizoen bekend, maar ze kon den geen afscheid nemen met een zege. In de Kustcross in Vlissingen zagen Martijn de Kok en Laurey van den Berge-Hey junior Niels Bouterse en Esther Vermue (Rot terdam Atletiek) naar de overwin ning lopen. Martijn de Kok had er wel zin in want hij trok meteen na de start de meute uit elkaar, met A-junio- ren Tommy Staal en Niels Bouter se in zijn kielzog. Halfkoers plaats te Bouterse een aanval op de zand strook onderaan de Nolledijk. Even liep De Kok de achterstand weer in maar dat had zoveel kracht gekost dat hij Bouterse met een weer moest laten gaan. De Middelburger legde de 9,3 kilome ter winnend af in 30.06 minuten. Het gat met nummer twee De Kok was opgelopen naar meer dan een minuut. Voor A-junior Bouterse was het na de Finlandcross in Westdorpe zijn tweede overwinning in de crosscompetitie. „Ik heb twee we ken rustig aan moeten doen door mijn inspannings-astma", liet hij weten. Volgend jaar gaat de stu dent juridisch medewerker aan de slag bij de Zeeuwse senioren: „In het nationale circuit waar ik dit jaar derde werd bij de A-junioren heb ik niks meer te zoeken." De prolongatie van de Zeeuwse ti tel was voor Martijn de Kok de eer ste echte prijs dit seizoen. Op 11 mei pakt hij zeker de hoofdprijs door zijn huwelijk met Sandra de Block. Erik Wolfert (Flakkee) en Robin de Vos (AV'56) maakten het erepodium van de eindstand kom pleet. Voor Laurey van den Berge-Hey is de crosstitel een mooie beloning voor haar doorzettingsvermogen. Vanaf D-junior was ze altijd goed bezig en dat doet ze nu als senior nog steeds. Esther Vermue, afkomstig uit Le- wedorp maar ingeschreven in de gemeente Rotterdam, kwam niet in aanmerking voor de Zeeuwse ti tel omdat alleen inwoners van de Zeeuwse regio hiervoor mogen meedoen. Vermue liet in Vlissin gen zien wel degelijk de beste te zijn. Bij de vrouwen D35 greep Paola van Gilst (AV'56), dit keer in een oranje rokje, naast de titel omdat ze maar aan vier wedstrijden had meegedaan. Benny Thuy (RKHAV) hield club genoot Edwin de Jaeger ruim schoots achter zich bij de mannen H35. Voor de masters H45 greep Sjaak Luteyn (LPK) de eindzege door Eric Cappon (Wielingen) voor te blijven. Wim de Jonge (AV'56) was de sterkste H55 en Theo Zoontjes (Dynamica) ont troonde Joop Lasseur (Delta Sport) bij de 65-plussers. Jasper Zuidhof (AV'56) boekte- maar één overwinning op de korte cross maar won wel de titel. Sebas- tiaan Heikoop (Deltasport) was in zeven wedstrijden de winnaar bij de masters en dus de logische kam pioen. Bianca Luteyn (Wielingen) won de korte crosstitel en Margot de Nijs (RKHAV) veroverde er weer een masterstitel kort bij. Juriaan Vogel (Dynamica) was overall de sterkste A-junior. Tim van de Broeke (Dynamica) hield Luuk Balkenende (AV'56) ruim schoots achter zich. Marijke de Vis ser (Dynamica) moest het bij de A-meisjes helemaal alleen doen evenals B-junior Elke Freijzer (RK HAV). De Freijzer mocht uit handen van competitieleider Anton Vael de ti- telprijs in ontvangst nemen. WEERT Groene Ster verslaat nummer laatst De zaalvoetballers van Groene Ster hebben in de eredivisie een nipte zege geboekt tegen ZV Weert. De ploeg van Mo Ahrouch versloeg de nummer laatst van de ranglijst met 3-4. André Siereveld zette de Vlis- singers in de eerste helft op voor sprong. Uit een 10-metertrap kwam de thuisploeg langszij. Na rust zette Salim Ben Sellam Groene Ster weer op voorsprong, maar op nieuw kwam de thuisploeg terug. Via Khalid El Hattach en Hoessein Bouzambou trok de Zeeuwse equipe uiteindelijk toch aan het langste eind. MIDDELBURG Handboogschutters rayonkampioen Het eerste team van handboog schutterij Sint Sebastiaan uit Yerse- ke is rayonkampioen geworden in de A klasse compound. De ploeg versloeg in de finale het team van Jacoba van Beieren uit Gouda met 214-209. De strijd in de halve finale was een stuk spannender. Tegen Rozenjacht uit Baarschot was het 210-210. In de extra serie schoten was Sint Sebastiaan het sterkst: 29-28. Het team bestond uit Bram Kole, Cees Oreel, Perry Bos en Ri- nus Kriekaard. ALPHEN AAN DEN RIJN De la Ruelle wint Twintig van Alphen De atleet Edwin de la Ruelle uit Koewacht heeft de Twintig van Al phen gewonnen bij de masters H40. Zijn tijd van 1 uur, 12 minuten en 7 seconden over de twintig kilo meter leverde de Zeeuws-Vlaming de 21e plaats overall op. Henk Lous uit Vlissingen werd vijf de bij de mannen H50 in een tijd van 1 uur, 22 minuten en 55 secon den. Daarmee eindigde hij als 51e in het overallklassement. DEVENTER Geelhoed vijfde juniore in Cup Finale De achttienjarige Nicole Geelhoed uit Zoutelande is op de 1500 meter van de Holland Cup Finale als vijf de junior geëindigd. De Nederland se schaatstop die zich niet ge plaatst had voor de wereldbeker cy clus deed aan deze wedstrijden mee. Geelhoed noteerde een tijd van 2.11.11. „Jammer van die misslagen in de laatste ronde. Ik had dik onder de 2.10 kunnen rijden", keek de schaatsster van SSC De Póël terug. Winnares werd Team Hart schaats ster Yvonne Nauta. MIDDELBURG Renners X-treme vijf keer in de prijzen Jeugdrenners van mountainbike vereniging X-treme uit Goes pak ten zaterdag vijf podiumplaatsen bij de openingswedstrijd van het seizoen. In Assen reden Dies Moeleker, Zoë Muller, Tim van Dijke, Joppe de Vries en Aimee Schoe naar het po dium. Het parkoers was voor hen niet erg uitdagend. Er waren veel lange rechte stukken en weinig technische passages. Zaterdag staat in Berlicum de twee de wedstrijd uit een reeks van veer tien op het programma. Nina Meppelder (blauwe helm) deelt een rechtse stoot uit aan Priscilla Netten uit Den Haag foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 27