Meppelder profiteert van vele trainingen 330 381 sport Stephanie de Frel geeft afscheid hal Heikant kleur Hannewijk is sterkste in menmarathon Siereveld wint proeven maandag 5 maart 2012 door Lucien Roelandt HEIKANT - Ruiters, officials en pu bliek hebben zaterdag met wee moed afscheid genomen van het Hippisch Sportcentrum Heikant. Het bedrijf is verkocht. De nieuwe eigenaar, Luc Tilleman uit het Bel gische Vrasene, maakt er een privé- bedrijf van. En daar in is geen plaats voor de sport. Iets wat voor het opmerkelijk groot aantal be langstellenden op deze laatste wed strijd enorm wordt betreurd. Bram Wattel uit Vrouwenpolder: „Bij de opening in oktober 1996 heb ik hier het springparkoers ge bouwd. Vandaag doe ik als jurylid voor de dressuur het licht uit. Dit is een enorm verlies voor de paar densport." Stephanie de Frel was in de accommodatie, waar ze in de afgelopen zestien jaar een niet meer te tellen aantal wedstrijden op haar naam schreef, de laatste spekkoper in de door de ruiterclub Hulst gehouden wedstrijd. De ex-jeugdinternational uit Koe wacht was met de mooi bergop waarts gaande en veel lengtebui ging tonende Don Schuffio-zoon Carstenwaard met 71,66 procent in L2 overtuigend de beste. De combi natie bleef Vincent Bol uit Nieuw en Sint Joosland met de Gribal- di-zoon De Kroo's Vip ruim drie procent voor. In Zi eiste Stephanie de Frel met Bromelia M met een straatlengte voorsprong de overwinning op. Zij liet met de expressief bewegen de Gribaldi-dochter de teller op lopen naar 66,47 procent. Vijf pro cent meer dan dorpsgenoot Jorien Muilwijk met de Expert-dochter Nadia. Marijke van Giessen had zich met haar nieuwe aanwinst, de ruin So litair, een geen betere start kun nen wensen. De amazone uit Zaamslag stuurde de mooi in ba lans lopende Voltaire-zoon met 69,50 procent naar de overwin ning. Ingrid van der Vlies uit Hengstdijk eindigde met de Tus- chinki-dochter Amanda met 67,16 procent op de tweede stek. „Ik heb Solitaire drie weken geleden van Marlon Savat gekocht. En het klikt bijzonder. Het is een werkwillig paard, dat ook goed kan bewegen. Mijn vorige paard Valentina was steeds geblesseerd. Het was een jaar geleden dat ik op wedstrijd ben geweest. En dan dit", vertelde Marijke Van Giesen. door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Het be richt dat alle paardensportwedstrij den wegens het Rhinovirus waren afgelast, speelde de indoormara- thon mennen parten. „Gelukkig waren de deelnemers er allemaal, maar het nieuws heeft ons wel heel wat publieke belangstelling ge kost", zei voorzitter Leo Paauwe van de stichting mensport Zee land. De koetsiers bij het enkelspan po ny's bezorgden de wedstrijd in Stal De Kroo in Nieuw- en Sint Joosland een zinderend slot. Het verschil tussen de winnaar, Maai ke Hannewijk, en nummer drie Chantal Vermerris bedroeg slechts 0,28 seconde. Met een rit in 91,33 seconden bracht Rogier de Rijk uit Sas van Gent met Almira het spel op de wagen. Maaike Hannewijk uit Ove- door Lucien Roelandt VLISSINGEN - Linda Siereveld deed zaterdag in de competitie om de Steketee Mode Gouden Ruif dres- suurcompetitie goede zaken. De amazone uit Colijnsplaat schreef in manege De Scheldestad in Vlissingen met de schimmel merrie Barona S beide proeven in M2 op haar naam. In de eerste proef behaalde de tandartsassisten te met de Krack C dochter 63,33 procent. Tanny de Pagter uit Kou- dekerke eiste met de Don Primaire afstammeling Tassaro met 62 pro cent de tweede plaats op. In de herkansing toonde Linda Siereveld Aan het Open ZK taekwondo deden deelnemers mee uit Ne derland, België en Luxemburg. zande toonde zich met Ferro een fractie sneller (90,57 seconden). Fa voriet Chantal Vermerris flitste met Rapsodie in 90,65 over het parkoers. Maar de aanspanning uit Kats kreeg wegens het afgooien van een balletje vijf strafseconden opgelegd. Met een rondje in 90,21 in de tweede manche zette Rogier Rijk met de Haflinger zijn achter volgers onder druk. Maaike Hanne wijk beet zich met de Welsh A op deze tijd stuk (90,31), maar in het overallklassement bleef ze de Zeeuws-Vlaamse aanspanning een tiende tel voor. Chantal Vermerris staat bekend om haar vechtlust en ging er voor. In een ware dode- mansrit joeg ze de Welsh Cob over het parkoers. In 86,40 toonde ze zich de snelste, maar ze moest wel met de derde plaats overall ge noegen nemen. „Dat balletje heeft mij de overwinning gekost. Daar baal ik geweldig van." De negentienjarige Nina Meppel der uit Kattendijke is in Middel burg Zeeuws kampioene taek wondo geworden. In de senio rencategorie boven zeventig kilo gram op het onderdeel sparren versloeg ze in de finale Kim- berley Marso uit Mierlo. door Robin Hamelink MIDDELBURG - Nina Meppelder is van aparte klasse. Ze had weinig moeite met haar opponenten. Ze schopte en sloeg sterk en ook tac tisch was ze heel goed bezig. Al leen had ze nog mooiere punten kunnen maken. Naast haar eigen toernooi was ze ook actief als coach bij de jeugd. „Dat vrat ener gie. Ik ben weinig bezig geweest met mijn eigen wedstrijden. Ik was druk in de weer met de jeugd. De concentratie kreeg ik pas kort voor mijn eerste tweestrijd weer terug", aldus een tevreden Meppel der. Ze ging als klein meisje op taek wondo, omdat haar moeder vond dat ze op een vechtsport moest. Zo kon ze zich eventueel verdedi gen tegen enge figuren. „Eerst leek kungfii me leuk, alleen al vanwege de naam. Ik woonde toen in Lei den. Daar hadden ze geen kungfii- club voor kinderen, maar wel een taekwondoclub", vertelde Meppel der kort voor haar eerste wed strijd. Ze beoefent haar sport nu al jaren bij Tae Kwon Do in Middel burg. „Het is een gezellige club. De sfeer is uitstekend. Dit toernooi is nu voor de tiende keer gehouden en het is goed georganiseerd. Er was ook veel publiek en dat is een goede motivatie", stelde ze. Mep pelder woont momenteel in Rot terdam. Daar studeert ze genees kunde aan de Erasmus Universi teit. Ieder weekeinde keert ze te rug naar Zeeland om te gaan trai nen bij Tae Kwon Do Middelburg. Doordeweeks traint ze bij sport centrum Koguryo in Krimpen aan de Lek bij taekwondobondscoach Chiel Rombout. Ze heeft veel over voor haar sport. „Ik wil veel trainen, want zo ont wikkel ik mezelf sneller. Tweemaal loop ik hard, driemaal heb ik taek- wondotraining. Ik boks eenmaal in de week en ik probeer veel te fit nessen. Ik merk dat al het harde werk begint te lonen", vertelt Mep pelder. De combinatie studeren en spor ten is voor haar geen gelukkige. „Er wordt door de universiteit geen rekening met mij gehouden. Het is mijn eigen pakkie-an. Als mijn huisgenoten gaan studeren, ga ik trainen. Ik probeer zoveel mo gelijk tussendoor te leren. Het is zwaar, maar ik ben blij dat ik deze studie mag doen", aldus Meppel der. Vorig jaar werd ze Europees kampioene bij de junioren in het Slowaakse Bratislava. Dat was haar eerste grote toernooi. „Ik wist niet wat ik moest verwachten. Maar ik was echt in vorm", herinnert Mep pelder zich. Van 19 tot 22 april staat het EK tae kwondo in Slovenië op het pro gramma. Meppelder zal daar voor het eerst uitkomen bij de senio ren. „Het is moeilijk in te schatten wat ik daar kan presteren. Veel ver schil zal er qua techniek niet zijn. De tegenstand heeft meer interna tionale ervaring. Ik ben daar het 'broekie'. Natuurlijk ga ik probe ren om te winnen, maar als ik ver lies is het niet erg. Elke ervaring die ik daar opdoe is mooi meege nomen", stelt ze. Haar coach Nanne Boonstra was tevreden. „Ze heeft het niet ca deau gekregen, maar ze moest hier winnen voor eigen publiek. Ieder toernooi leer je wat. In april zullen we zien of ze ook sterk genoeg is om een goed Europees kampioen schap te draaien. Ze wordt iedere week beter en dat is mooi om te zien", zegt een tevreden coach. Goede resultaten voor Zeeuwse deelnemers Jeremy Dijkstra behaalde bij het on derdeel tuis 'eerste dan' de eerste plaats bij de senioren. Bij het spar ren werd hij tweede in de catego rie tot 71 kilogram. Serge Thenu werd eerste bij de jeugd heren A-klasse -160cm bij sparren en hij behaalde een eerste plaats bij de jeugd jongens A-klas se gesprongen technieken. Marien Visser: eerste plaats senio ren heren B-klasse -80 kg bij spar ren. Faris Errahmouni: eerste plaats jeugd jongens B-klasse bij gespron gen technieken. Djamai Penturi: eerste bij de jeugd dames rode band bij tuis. Trisha Dekker: eerste bij de junio ren dames gele band bij tuis. zich met 62 procent de beste. Elsi- na Pelgrom uit Koudekerke met de Rousseau-zoon Wiseguy legde met 61,33 procent beslag, op de tweede plaats. In strijd om de oranje rozetten wis selden Claudia Witte uit Vrouwen polder met merrie Charlette en Willem Wallenburg uit Ritthem met de ruin Zipp in L2 stuivertje. In de warmloopronde toonde Claudia Witte zich met de Briar-dochter met 64,33 procent de beste. In de tweede proef trok Willem Wallenburg met de Painted Black nazaat met 63,66 procent aan het langste eind. Delta Sport-atlete Kristien Baas (562) werd Zeeuws kampioen bij de meisjes C. Bianca Luteyn van de Wielingen (934) pakte bij de vrouwen de Zeeuwsse titel op de korte cross. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 26