Sheri Bos wijst BC Vlissingen de weg 37 Roy Gijsel rijdt onbedreigd naar de overwinning door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing VLISSINGEN - In de basketbalcompe titie versloegen de vrouwen van BC Vlissingen het op de tweede plaats staande Black Eagles. Koplo per Kimbria kan de titel in de hoofdklasse nu niet meer ontgaan. BC Vlissingen blijft op de derde plaats. In de vrouwen overgangs klasse won BV Souburg eenvoudig van Vossenberg. De mannen van BC Vlissingen wonnen in de eer ste divisie met 84-85 van Giants na een tumultueus slot. Vrouwen. BC Vlissingen - Black Eagles 74-65: In de wedstrijd tus sen de nummers drie en twee van de hoofdklasse trokken beide teams aanvallend direct alle regis ters open. BC Vlissingen slaagde er vaak in Sheri Bos vrij te spelen en ook de ploeg uit Rosmalen was via driepunters schotvaardig. Hier door stond er na één kwart al 25-20 op het scorebord. In het tweede kwart viel Black Eagles even stil en BC Vlissingen nam een 39-24-voorsprong. Na de 43-30-ruststand probeerde Black Eagles het verschil kleiner te ma ken. De ploeg van coach Tom Jo- ziasse hield knap stand en de mar ge bleef rond de tien punten schommelen. BC Vlissingen, waar in de vier jeugdspeelsters een be langrijke rol opeisten, behaalde uit eindelijk een fraaie 74-65-zege. Scores: Sheri Bos 22, Nanon Doeland 14, Yoanna Hristova 13, Shanice de Graaf 12, Melanie Dolfing 7 en Linda de Paauw 6. Vossenberg - BV Souburg 59-70: In Oudenbosch hield BV Souburg in het eerste kwart de zone-verde diging prima gesloten. Via fast breaks werd een 11-25-voorsprong opgebouwd. Vossenberg gaf zich niet gewonnen en knokte in het tweede kwart terug naar de 34-42. Na de pauze scherpte BV Souburg de verdediging aan en werd de voorsprong weer uitgebouwd naar 44-57. In het laatste kwart werd de wedstrijd uitgespeeld: 59-70. Scores: Nicoline Craste 17, Jessica Ver- hage 10, Melanie Lindenberg 10, Im- mie Pattikawa 10, Ilse Rijnberg 10, An- negret Scheers 7 en Gitta Zijlma 6. Mannen. Giants - BC Vlissingen 84-85: Tegen het laaggeklasseerde Giants nam BC Vlissingen het ver dedigend te gemakkelijk op. De ploeg uit Bergen op Zoom nam via driepunters een voorsprong en hield deze vast tot ver in het derde kwart. Pas toen zette BC Vlissin gen een tandje bij en nam in het vierde kwart de leiding over: 78-84. In de slotminuut kwam Giants toch nog langszij: 84-84. Vanaf de vrije worplijn nam BC Vlissingen negen seconden voor tijd een 84-85-voorsprong. In de slotseconde scoorde Giants, maar deze score werd afgekeurd door de scheidsrechters. In het daarop vol gende tumult werden de coach en een speler van Giants de zaal uitge stuurd en werd de wedstrijd ge staakt. Aangenomen mag worden dat de bond de 84-85 als eind stand zal handhaven. Scores: Michel Bosters 23, Dorde Ka radzic 14, Benjamin Steenbeek 14, Ste fan Schrier 9, Abdul Zombra 6, Raylin Ji menez 5, Sjors van de Poel 4, Emilio Jangbahadoer 4, Amar van Sluijs 4 en Dominique van Hove 2. BC Vlissingen 2 - Tantalus 2 73-78: BC Vlissingen 2 begon goed (15-7), maar de Eindhovense studenten kwamen terug en bij rust was het verschil terug gebracht tot 38-35- Na de pauze liep de thuisploeg uit naar 50-40, maar kwam vervol gens in foutenlast. In het vierde kwart moest BC Vlissingen daar door zonder centers spelen. Tanta lus nam de leiding over. Scores: Mike de Kraker 20, Erwïn Hil- bert 13, Dylan Hofmann 12, Anton Ver steeg 10, Rajan Dielbandhoesing 8, Raj- inder Poetai 6 en Angelo Roelands 4. maandag 5 maart 2012 GOES Volwassen geworden Togo grijpt zaaltitel Met grote overmacht hebben de korfballers van Togo zaterdag de ti tel in de derde klasse K gepakt. In het afgeladen Sportpunt Zeeland trakteerde de Goese koploper de nummer twee, DSO, op een 14-6-nederlaag. De ploeg uit Klun- dert werd daarmee op een onover brugbare achterstand gezet De vreugde na afloop was bijzonder groot. De tranen vloeiden rijkelijk. Scores Togo: Niek Meerman en Marscha van Rooijen 3, Marianne van Delsen, Jan- Kees Goossens en Marten Postema 2, Mij- ke Tahapary en Marcel Viergever 1 NIEUWDORP Lekaj nu al weg bij Nieuwdorp Ardian Lekaj is niet langer trainer van zaterdag-tweedeklasser Nieuw dorp. De oefenmeester en de voet balclub hebben besloten nu al uit elkaar te gaan. Aanvankelijk zou dat pas aan het einde van het sei zoen gebeuren. De reden voor het vertrek van de 44-jarige Lekaj is zijn werk. Hij gaf bij het bestuur aan dat hij de komende periode veel in het buitenland (Albanië) zit en dat hij zijn baan niet langer kan combineren met het trainerschap. Wie tot het einde van het seizoen voor de groep gaat staan is nog niet bekend. UITSLAGEN ZAALVOETBAL RZW. Eerste klasse. SCB/Esprit - Westkapelle 1 4-4, Milano Domburg - Engiplast/Uitrtn 1 4-11, Damen/Schelde - Murre/de Visser 9-0, Meiveld - Taxi Centrale VI 1 3-2, Domburg ZV 1 - SV Sloga 6-10, Hiwako - No Spang 1-7. Tweede klasse. Westkapelle 2 - Akkerdaas 9-4, Domburg ZV 2 - Arnemuiden 1-10, Garderen/Dekker - Geen Idee/Vanuus 1 -6, TA Control Systems - WZP 5-5, Engiplast/Uitrtn 2 - ECL services 5-6. Derde klasse. Geen Idee 2 - Gouwe Gheyt/SVB 10-3, SC Torna - Aktiefiets 5-4; AFC - De Buuzen 7-6. Vierde klasse. PZN - Draadkrabbers 5-1, MCD Dekker - Taxi Centrale VI 2 6-4, Thermo pro ducts - The Eagles 13-0, Jobse timmerwerken - VAW 2 11-7, FC Laurens - Don Risicobeheer 4-9, MBE afbouw - Meijer montage 9-2. door Aector Doorns AXEL - Roy Gijsel reed zaterdag in de tweede RES-cross in Axel bij de licentiehouders de concurrentie op grote achterstand. De motor crosser uit Heikant won overtui gend beide manches. Volgens Gijsel vormde de RES- cross een goede testcase voor de komende wedstrijden. In zijn ken merkende stijl reed de Heikante naar op zijn witte KTM-machine in de twee reeksen onbedreigd van start tot finish naar de over winning. De Grand-Prix rijder gaat deze week met zijn nieuwe team voor een trainingsstage naar het Franse Royal-Hills. Boy Stock man moest in beide reeksen zijn goede positie prijsgeven. De Ter- neuzenaar eindigde in het klasse ment als achtste. Jordi van de Wie- Ie uit Sint Jansteen zag zijn con stante rijden beloond worden met een zesde plaats. De Souburger Jef frey van Kempen werd knap der de. In de Open Mix klasse behaal de Gian-Carlo Buijs uit Oost-Sou burg een fraaie overwinning. VMDDÉ10L/R< Een speelster van EMM wordt flink op de huid gezeten door twee vrouwen van de Sprint. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 25