Baas bezorgt Dauwendaele kater sport33 Aardenburg pakt een punt Jong Ambon laat langs Clinge Kasse, De Leeuw en Rijk winnen maandag 5 maart 2012 Aardenburg behaalde gisteren een op het oog knap gelijkspel bij Unitas: 3-3. Jelle de Vreeze zette Aardenburg op voor sprong. Rob van Poppel schoot even later namens Unitas de gelijkmaker binnen, maar Aardenburg liet zich niet van de wijs brengen en kwam op 1-2 door Niek van Sprundel. Vlak na rust bracht aanvoerder Joost Veuger Unitas toch weer op gelijke hoogte. Maar opnieuw kwam de ploeg van Robbie de Muynck terug. Van Sprundel, opnieuw hij, stifte de bal op de lat en Bart van de Hemel kon vervolgens simpel scoren. Titelkandidaat Unitas maakte via Sjoerd Ooms nog 3-3. Yordi Nijland probeert met een sliding de bal te heroveren. foto Lex de Meester door Ron de Waal MIDDELBURG - Een veel te slappe start van het duel met Arnemui- den is FC Dauwendaele zaterdag duur komen te staan. Twee treffers van Marinus Baas betekenden een 2-o-voorsprong voor de bezoekers bij rust, en die schade bleek Dau wendaele uiteindelijk te machtig: 1-2. Ondanks dat behoorlijk wat spe lers van Arnemuiden volgens trai ner Marco Groeneveld niet klach- tenvrij uit het duel van vorige week met Duiveland waren geko men, was dat in de beginfase zeker niet aan het spel van de ploeg uit het vissersdorp te merken. Arnemuiden begon zeer fel aan de derby, en dat kon van de thuis ploeg absoluut niet gezegd wor den. Die houding van Dauwendae le werd al heel vroeg na het begin- signaal door Arnemuiden afge straft. Uitermate slap ingrijpen in de Middelburgse defensie gaf Mar vin Meerman al in de derde mi nuut de gelegenheid om Marinus Baas vrij voor keeper Jeremy Ha mers van Dauwendaele te zetten. Met dit buitenkansje wist Baas wel raad: o-i. „Veel te slap, veel te lief', foeterde trainer Paul Telussa na afloop. „Als ze het allemaal wel zeggen maar uiteindelijk niet doen, dan krijg je het deksel op de neus", refereerde Telussa aan voor af gemaakte afspraken. Nauwelijks vijf minuten later had Baas zijn tweede treffer al kunnen maken, maar met veel kunst en vliegwerk werd zijn actie tot corner ver werkt. Arnemuiden bleef heer en meester in de eerste twintig minu ten, maar uit het niets had de thuisploeg zomaar de gelijkmaker op het scorebord kunnen brengen. Een prachtig geplaatste bal van Ste fan Joosse raakte, buiten bereik van keeper Bennie de Looff, de on derkant van de lat. De thuisploeg kroop wat meer uit zijn schulp, maar het was Arnemuiden dat op slag van rust opnieuw dankbaar ge bruik maakte van laksigheid in de Dauwendaele-defensie. Thijs Roovers kon de bal vanaf rechts vrij voorgeven, waarna Marinus Baas zich mogelijk nog vrijer in schotpositie mocht manoeuvre ren. De harde schuiver in de verre hoek van Baas betekende 0-2. De waarschuwing die Marco Groene veld zijn spelers in de rust meegaf, om Dauwendaele net zo kort en fel te bespelen als in de eerste helft, kwam niet helemaal over bij zijn manschappen. „Je moet zo'n ploeg niet laten voet ballen, want dat kunnen ze name lijk best wel", aldus Groeneveld. En dat bleek al-snel na de hervat ting. Maarten van Vooren stuurde Peter van Gorsel de diepte in, waarna de spits op onnavolgbare wijze de bal in de verre boven hoek joeg: 1-2. Arnemuiden zakte vervolgens steeds verder weg, en mocht van geluk spreken dat Bram de Jong de paal raakte voor Dauwendaele, na een knappe actie van Peter van Gorsel. „Dat over komt ons wel vaker", wist Marco Groeneveld. „Veel niveauwisselingen. Zeker in de tweede helft hebben we nauwe lijks meer gevoetbald. Neemt niet weg dat ik erg blij ben met die drie punten." Dauwendaele deed name lijk in het laatste kwartier nog ver woede pogingen om de gelijkma ker te forceren, maar slaagde daar uiteindelijk niet in. „Daarom is het uitermate zuur dat we zo start ten", besloot Paul Telussa. „Want een punt had erin gezeten." FC Dauwendaele - Arnemuiden 1-2 (0-2). 3. Marinus Baas 0-1, 39. Marinus Baas 0-2, 50. Peter van Gorsel 1-2. Scheidsrechter: D.A. Alssema (Goes). Gele kaart: Werner van Belzen (Arne muiden), Mark van lerssel (FC Dauwen daele). Aantal toeschouwers: 200. door Jos van Belzen MIDDELBURG - In de strijd om de ti tel in de vierde klasse A van het zondagvoetbal bleef Jong Ambon op gelijke hoogte met Hontenisse dankzij een late treffer van Daniël van 't Westende in het duel met Clinge: 1-2. Hontenisse klopte Zee land Sport met 1-3. Zeeland Sport-Hontenisse 1-3: Tom Rijk zette de bezoekers op voorsprong. Na wat omzettingen bij de Vlissingers bracht Wesley van Effrink zijn ploeg halverwege de tweede helft op gelijke hoogte. De thuisploeg ging op zoek naar meer, maar Gert-Jan van den Dries bracht de bezoekers weer op voorsprong: 1-2. In de slotminuut besliste Kris van Meel het duel. Clinge-Jong Ambon 1-2: Een goed gegroepeerd spelend Clinge opende via Frans Rokven de score. Kort voor rust bracht Robbie van Iwaarden de bezoekers langszij: 1-1. De tweede helft kende een sen sationele slotfase. Doelman Wes- hley Nijsse kreeg de rode kaart na dat hij Percy Verlinden ten val had gebracht. Peter Drumont verzuim de de strafschop te benutten. Even later kreeg ook Martin Leegwater rood na een overtreding op Rob bie van Iwaarden. Ver in blessure tijd bezorgde Daniël van 't Westen- de zijn ploeg alsnog drie punten. IJzendijke-Patrijzen 0-3 (0-1). Ray mond Rovers 0-1 en 0-2, Arjen Ver burg 0-3. Hulsterloo-Corn Boys 7-1 (4-1). Youri Smet 1-0, Sebastiaan de Meijer 1-1, Ro bert van Driessche 2-1, Jelle van Dam me 3-1 (strafschop), Michiel de Burg- graeve 4-1, Eric van Driessche 5-1, You ri Smet 6-1, Michiel Burggraeve 7-1. Steen-Biervliet 2-3 (1-2). Robin Mari- man 1-0, Erik Adam 1-1 en 1-2, Timon van der Hooft 1-3 (strafschop), Serge Merckx 2-3. Oostburg - Breskens 3-1 (2-0). Arjen Versluys (pen.) 1-0, Peter van de Linde 2-0, Niek Barra (e.d.) 2-1, Arjen Ver sluys (pen.) 3-1. Vierde klasse B. Walcheren-Steenbergen 0-1: De thuisploeg was de hele wedstrijd de bovenliggende partij, zowel voetballend als wat betreft kansen, maar scoorde niet. In de laatste mi nuut kreeg Walcheren hiervoor de rekening gepresenteerd via een treffer van Tom Mulders: 0-1. Luctor'88-METO 1-1 (0-1). Jeroen Kedde 1-1. •S-GRAVENPOLDER - In de hoogste regionen van het Zeeuws damkam pioenschap veranderde zaterdag niets. De drie best geklasseerde spelers maakten geen fouten en wonnen hun partij. Koploper Daaf Kasse consolideer de zijn eerste plaats door een over winning op Ko Louwerse. De Mid delburger combineerde in het mid denspel naar dam, maar had bijna zes uur nodig om de veteraan uit Yerseke knock-out te slaan. Johnny de Leeuw, de belangrijkste achter volger, haalde twee punten ten koste van Evert Wiskerke. Op de 24e zet haalde De Leeuw een dam- combinatie uit en daarna was het snel gebeurd. Kees Rijk bleef in het spoor van zijn concurrenten door een winst partij tegen Ludwig Wilson.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21