RCS knokt zich naast TSC 321 sport De Meeuwen pakt punten in Axel Zeelandia Middelburg walst over nummer laatst BW'63 heen Serooskerke geeft zege uit handen maandag 5 maart 2012 door Robin Hamelink MIDDELBURG - In de derde klasse A van het zaterdagvoetbal heeft AZW met 3-1 verloren van De Meeuwen. Koploper Heinkens- zand boekte een 3-0-overwinning op Domburg. Oostkapelle won simpel met 4-0 van Hoedekensker- ke. VCK hield de drie punten in Koudekerke na een 2-1-overwin- ning op Arendskerke. AZW-De Meeuwen 1-3: Na een matige eerste helft was de ploeg uit Zoutelande na rust de bovenlig gende partij. Martijn Houterman opende de score voor De Meeu wen. Na goed voorbereidend werk van Bert Apperlo zorgde Daniel Deenen voor 1-1. Jasper Koch kop te De Meeuwen op 1-2. Uit de re bound maakte Wouter Vos er ook nog 1-3 van. Heinkenszand-Domburg 3-0: De thuisploeg kreeg kans op kans in het begin en Ruud La Grand profi teerde van knullig verdedigen bij Domburg. Na de pauze kreeg Domburg twee goede kansen om op gelijke hoogte komen, maar faalde. Na miscommunicatie bij Domburg kopte Alex van Dongen de 2-0 binnen en Toni van Dam me bepaalde de eindstand op 3-0. Oostkapelle-Hoedekenskerke 4-0: Oostkapelle was beter en had negentig minuten lang een Veldo- verwicht. Na vijf minuten scoorde Arjen Pat- tenier de 1-0. Met een mislukte kopbal van Frank Dekker werd het 2-0. Net voor de thee mikte Huib Bimmel de 3-0 in het doel. Vlak voor tijd zorgde Ruben de Visser voor 4-0. VCK-Arendskerke 2-1: VCK speel de goed, maar Arendskerke kwam vijf minuten na rust op 0-1 dank zij Frank Davidse. Een afstands schot van 32 meter van Dig Be- suijen betekende 1-1. Erik Goudt zorgde ervoor dat de drie punten in Koudekerke bleven: 2-1. De Noormannen-Veere 4-1: Een verdiende driepunter voor de thuisploeg. Mark Minderhoud opende de score, maar Rene-Mi- chel Gerritsen trok de stand weer gelijk. Menno de Nooijer bracht zijn ploeg weer op voorsprong. Met zijn tweede zorgde Minder houd voor 3-1. Ruben van Sluijs bepaalde de eindstand op 4-1. Nieuwland-Bevelanders 1-3: In een slechte wedstrijd won hekken sluiter Bevelanders met 3-1. Nieuw- land kwam via Richard Jacobs op 1-0. John Riemens zorgde op slag van rust voor 1-1. Bevelanders counter de via Leo Koole (1-2) en Michel Verburg naar 1-3. Derde klasse B. WHS-MZC'11 2-6 (1-1). Arvin de Wit te 1-0, Thomas Vos 1-1, 2-4 en 2-5, Martijn van Grunsven 1-3, Rudy Ridder hof 2-3 en Frank van der Helm 2-6. The Gunners-Noad'67 2-2 (1-1). Paul Pederen 1-0 en 2-2, Jeroen Verwijs 1-1 en eigen doelpunt 1-2. Krabbendijke-DHV 1-0 (0-0). Danny Weber 1-0. Vosmeer-Tholense Boys 3-0 (1-0). Ra- chid Bouhoudane 1-0 en 3-0 (straf schop) en Mohammed El Jilali 2-0. Rillandia-Kapelle 2-0 (1-0). Diego van de Heuvel 1 -0 en Marco Minnaard 2-0. door Jos van Belzen MIDDELBURG - Voor koploper Axel zag het er halverwege de wedstrijd tegen SC Gastel vrij somber uit na rood voor Remy de Die en een 0-1-achterstand. Na rust boog de zondag-derdeklasser deze achter stand echter om tot 2-1. De komen de tegenstander van de lijstaan voerder is HW'24, dat bij Ria W de eerste overwinning sinds 2 okto ber behaalde. Zeelandia Middel burg boekte in Bergen op Zoom een monsterzege (11-1) tegen hek kensluiter BW'63. Axel-SC Gastel 2-1: De thuisploeg kende een slappe start en won wei nig persoonlijke duels. SC Gastel liet zich slim zakken om op het juiste moment de spitsen in stel ling te brengen. Na de verdiende 0-1 door Bart Vermunt, kreeg even later Remy de Die de rode kaart en pakten donkere wolken zich sa men boven het Axelse sportpark. In de tweede helft trok een felle thuisploeg de wedstrijd naar zich toe. Maik de Wolf kopte de gelijk maker binnen (1-1), waarna even later ook Luc de Jong bij de bezoe kers de rode kaart kreeg. Hierna was het helemaal gedaan met het verzet van de bezoekers en dankzij een treffer van Rick Klasen boekte de koploper zijn twaalfde zege van dit seizoen: 2-1. BW'63-Zeelandia Middelburg 1-11: De Middelburgers, waar Lun- ven Vermeer zijn rentree in de hoofdmacht maakte na fangdurig blessureleed, waren vanaf het be gin de bovenliggende partij. De thuisploeg, die tot dusver in der tien wedstrijden 35 tegentreffers had moeten incasseren, moest RCS staat nu op plaats zes in de tweede klasse. maar liefst elf keer de bal uit het net halen en scoorde pas bij 0-8 te gen. Lunven Vermeer gaf zijn ren tree extra glans met vier treffers. Sebastiaan Lagrand, Alberto Con- de Morgado en Niels Luteijn wa ren allen twee keer trefzeker, ter wijl Sander Ouwerkerk één treffer op zijn naam bracht. Een sterke start van Zeelandia Middelburg in de eerste wedstrijd in de strijd om de derde periodetitel. RIA W-HW'24 0-3: De trainers wissel (Luc Audenaerdt voor de ontslagen Erik Brems) bij HW'24 sorteerde al snel effect. Na vijf mi nuten stond het 0-2 in het voor deel van de Hulstenaren via Mi- chal Szczawinski en Evert van den Berg. De thuisclub kon de situatie niet meer rechtzetten. Uitblinker Szczawinski bepaalde de eind stand op 0-3. door Merlijn van Dierendonck OOST-SOUBURG - „Over de hele wedstrijd gezien hadden we het wel verdiend om te winnen, maar ik ben blij dat we in ieder geval wel gelijk spelen." Dennis de Nooijer hield een dubbel gevoel over aan het duel tussen zijn RCS en TSC uit Oosterhout. Het duel tussen de twee concurrenten ein digde, na een late gelijkmaker van RCS, in 2-2. RCS voetbalde beter in tegenstel ling tot de voorgaande wedstrij den en was de bovenliggende par tij. „Ik vond dat we voor het eerst weer redelijk tot goed gevoetbald hebben", merkte De Nooijer op. „Ik had echt weer het idee dat we wilden winnen." Maar zoals wel vaker dit seizoen kreeg RCS een tik te verwerken toen TSC verras send op voorsprong kwam. Jeroen van Leijsen zette met een knappe kopbal TSC op voorsprong: 0-1. „Ik vond het een mooie goal. Zo'n bal is moeilijk te verdedigen en die vent loopt er goed tegen aan." RCS probeerde zich te herstellen, maar zag twee grote kansen van Morad Bobouh en Yordi Nijland naast de goal van TSC belanden. Toch trok de thuisploeg de stand voor rust weer gelijk. Len Evers- dijk schoot een voorzet van Bo bouh hard tegen de touwen en bracht de stand op 1-1. Na rust bepaalde RCS het tempo van de wedstrijd en TSC werd vooral gedwongen om tegen te houden en te loeren op een goede mogelijkheid. Het geduld van de ploeg uit Oosterhout werd be loond in de 78e minuut. Jeffrey van Baal kreeg, na een afgeslagen aanval, de bal in zijn voeten en met een harde schuiver zette hij de 1-2 op het scorebord. De Nooijer: „Ja die tweede goal, die valt net goed en hij schiet hem per fect in." Voor RCS bleef er weinig anders over dan vol op de aanval te gaan spelen. Een dikke vijf minuten voor het eindsignaal kwam dan op nieuw de verdiende gelijkmaker. Een corner van Morad Bobouh werd ingekopt door Yordi Nijland, die de teams in evenwicht bracht. Nijland was van mening dat er meer had ingezeten. „Het is nu ook de eerste keer dat we fatsoen lijk speelden en we hadden moe ten winnen ook. Maar we hebben goed gereageerd ten opzichte van de twee voorgaande wedstrijden." Over de geruchten dat het zou rommelen bij RCS is Nijland kort: „Wat er wordt gezegd en geschre ven is zwaar overtrokken. Er zijn I altijd mensen die het slecht voor jg hebben met bepaalde spelers en soms is het ook wel zo dat niet ie dereen zich goed inzet. Maar wat ik vandaag heb gezien heeft ieder een er toch alles aan gedaan." On danks het gelijke spel, blijft Den nis de Nooijer hoop houden op een goed resultaat deze competi tie. „Kampioen word je niet meer en de eerste vijf zal ook niet mak kelijk zijn. Nu moeten we ons rich ten op de derde periode." RCS -TSC 2-2(1-1). 21. Jeroen van Leij sen 0-1, 41. Len Eversdijk 1-1, 78. Jef frey van Baal, 83. Yordi Nijland 2-2. Ge le kaart: Steven Visser, Marik Water man (RCS), Luut Willen, Rob Sestig, Jef frey van Ginneken (TSC). Scheidsrech ter: Henk Tempelaar (Dordrecht). Aan tal toeschouwers: 60. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - In de tweede klasse E wordt de situatie er voor Seroos kerke na een 2-1-nederlaag bij Dui- veland niet rooskleuriger op. Serooskerke blijft voorlaatste staan, met Yerseke en Dauwendae- le net boven zich. Koploper Ter- neuzense Boys won eenvoudig met 4-0 van SSV'65. Duiveland - Serooskerke 2-1: In een matig duel kwam Serooskerke door een eigen goal van Rudi Kos ter al in de tiende minuut op 0-1. Serooskerke bleef lang overeind, maar zag de Oosterlanders in de slotfase uit een strafschop langszij komen. Na een handsbal van Aron Koster zorgde Barry Steenpoorte vanaf de stip voor de 1-1. Serooskerke was via Alex Jobse twee keer dicht bij de winnende treffer. Die viel ech ter aan de andere kant. In de slot minuut liftte Marcel de Bruine een afgeslagen bal over doelman Jordy Suurmond, waardoor Serooskerke een ongelukkige nederlaag leed. Internos-Yerseke 1-0: Yerseke be wees zichzelf en de andere Zeeuw se ploegen een slechte dienst. Doel man Ramon Boone redde geduren de de eerste helft op een kopbal van Bart Lips, maar had geen ver weer op een inzet van Rob de Waal. DFS - Dinteloord 0-2: In de 19e minuut profiteerde Jacco de Gast van onoplettendheid in de defen sie van DFS. Drie minuten later kopte Julius Bliek in een luchtduel de bal recht omhoog. Davy van Merriënboer bedacht zich daarna geen moment en nam de bal uit de lucht op zijn slof. Via de onderkant van de lat verdween de bal achter doelman Kevin Verboom. Na rust was het meeste balbezit voor DFS, maar voor de goal ontbrak het aan scherpte. Terneuzense Boys - SSV'65 4_o: In de 22e minuut kopte Ibrahim Eryürük, uit een voorzet van John ny de Jaeger, de thuisploeg naar 1-0. Na een overtreding op De Jaeger, en nadat scheidsrechter Van Bleek uit Tiel enige bedenktijd nam, kreeg Terneuzense Boys in de 52e minuut een strafschop. Marco Faas- sen benutte de penalty. Via Gok- han Ersahin kwam de 3-0 op het bord. Een inzet van Eryürük lever de daarna nog de 4-0 op. Nieuwdorp - Bruse Boys 1-2: Nieuwdorp-speler Pascal Gaakeer liep in de 35e minuut tegen zijn tweede gele kaart op en werd door scheidsrechter Roeland uit het veld gestuurd. Tien minuten na rust profiteerde Bru van de overtal- situatie. Gerard Vogel zorgde voor 0-1. Vijf minuten later zorgde hij ook voor de 0-2. In de 85e minuut kwam Nieuw dorp uit een vrije trap van Frank Oostdijk terug tot 1-2. In het eind- signaal ontsnapte Bruse Boys aan Een speler van Arnemuiden probeert Peter van Gorsel van Dauwendaele een strafschop. van de bal te zetten. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 20