Plan voor indoorskeelerbaan ID 'Eigen munt is einde EU' Hfflei<giioet Overval Chinees PZC Dartel Twente geeft PSV ongenadig pak slaag 'Imago van Westkapelle aangetast' MAANDAG PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren 5maart2012 I 254e jaargang nr. 55 - los nummer 1,60 - zaterdag €2,40 Bewolkt en regen, 6" BINNENLAND Het Catshuis is de ultieme plek om te onderhandelen BUITENLAND Creatieve geest achter Star Wars overleden PZC s^s»Ba»;iiBR<ga^:aamsasss55sgac*fl8<iBaBB»^<ag8s5B)68Bra^^ Accommodatie kost ten minste vijftien miljoen euro en zou in Goes moeten verrijzen door Jan Dagevos GOES - De schaats- en skeelerclub De Poel wil in Goes een indoor skeelerbaan realiseren. De piste van 2oo meter zou aan de interna tionale eisen moeten voldoen zo dat er ook een EK en een WK op gehouden kan worden. Om de indoorbaan moet ook een ijsbaan van 400 meter komen te liggen. De schaatsbond (KNSB) juicht het initiatief toe. Het streven is de accommodatie in 2013 of 2014 in de buurt van Sport- punt Zeeland in Goes te laten ver rijzen. Er is een investering van vijftien tot zeventien miljoen euro mee gemoeid die opgehoest zou moeten worden door de overheid en het bedrijfsleven. Het idee komt uit de koker van skeeler- en ijsclub De Poel. „We zijn verder dan ooit", zegt Els Mesu namens de initiatiefgroep van de vereni ging. „Er is al met heel veel par tijen gesproken en het enthousias me is groot." De initiatiefnemers peilden de af gelopen maanden de interesse bij tal van instanties, zoals de gemeen te Goes, de provincie, het Cios Goes en een mogelijke exploitant (Optisport). Optisport geldt als marktleider in het ontwikkelen en beheren van sport- en leisurecen- tra van gemeenten. Afgelopen maandag zat een delegatie met de schaatsbond (KNSB) om de tafel. Arie Koops, directeur sport van de schaatsbond, was laaiend enthou siast. Mesu: „De schaatsbond laat dergelijke initiatieven aan particu lieren en overheden over, maar is wel bereid om mee te denken en te helpen. De schaatsbond zou wat betreft de financiën kunnen lobbyen bij het bedrijfsleven." In het verleden is al eens gespro ken over de aanleg van een kunstijsbaan in Zeeland, maar dat bleek financieel niet haalbaar. Dit keer is de aandacht verlegd naar het inlineskaten (skeeleren). „De piste voor de skeeleraars vormt de hoofdmoot", legt Mesu uit. „Inli- EINDHOVEN - Ola Toivonen ligt verslagen op het gras van het Philips Stadion. De aanvoerder van PSV kreeg gistermiddag met zijn ploeg een onge nadig pak slaag van FC Twente. De formatie uit Enschede won in Eindhoven met liefst 2-6. Na 45 minuten voetbal stond het al 0-4. Na de ro de kaart voor Twente-verdediger Douglas leek PSV tegen tien man nog terug in de wedstrijd te komen. Na de 1-4 van Toivonen besliste Leroy Fer (1-5) het duel echter definitief. Via opnieuw Toivonen (2-5) en Willem Janssen werd het ver volgens 2-6. Door de zege verdrong FC Twente PSV van de tweede plaats in de eredivisie. foto Toussaint Kluiters/ANP zie ook pagina 25, 26 en 27 asmzsesüwszsssxxsz AMSTERDAM - Als Europese landen terugkeren naar hun eigen munt, zoals de PW dat wil in Neder land, valt de Europese Unie uit el kaar en wordt geen recht gedaan aan bereikte vrede, democratie en stabiliteit. „Het is opgeven van pre cies die Europese gedachte waar we zo veel aan te danken hebben", aldus Europees president Herman Van Rompuy gisteren in het tv-programma Buitenhof. Hij rea geerde op het onderzoek naar de voordelen van een terugkeer naar de gulden dat'de PW vandaag pre senteert. Was de eurozone er niet geweest, dan had de financiële crisis vol gens Van Rompuy veel harder toe geslagen in Europa. pagina 4/5: 'bezuinigen geen drama' TERNEUZEN - Een 2i-jarige Terneu- zenaar is in de nacht van zaterdag op zondag rond 04.30 in de Nieuwstraat in Terneuzen aange houden wegens discriminatie. De man bracht bij het verlaten van een horecagelegenheid meer dere keren de hitlergroet en riep aanstootgevende leuzen. In de loop van zondag is de Ter- neuzenaar weer op vrije voeten ge steld. neskaten is een sport op wereldni veau. Er is veel belangstelling voor, ook in landen als België en Duits land. De accommodatie zou ook een ideale trainingslocatie kunnen zijn. Om de piste zou dan nog een ijsbaan kunnen komen, zodat ie dereen aan zijn trekken kan ko men. Op die manier zijn er het he le jaar door activiteiten en dat is voor een exploitant aantrekkelijk." pagina 2: Goes wil plan snel laten toet sen op realiteitsgehalte WESTKAPELLE - Door de zedenaffai- re rondom een zestigjarige inwo ner is het imago van Westkapelle aangetast, zo zei burgemeester Rob van der Zwaag zaterdag bij de start van de Dijkwerkersdag. Vorige week werd bekend dat de man de afgelopen decennia moge lijk ontucht heeft gepleegd met een honderdtal jongeren. De bur gemeester vindt dat alles in het werk gesteld moet worden om het imago weer op te krikken. De ze- denaffaire was het gesprek van de dag tijdens de Dijkwerkersdag. „Wij zijn het bombardement van de dijk en het dorp in 1944 ook te boven gekomen. Deze affaire ko men we ook wel te boven", zei een inwoner die ongevraagd zelf over de zedenzaak begon. pagina 14 en 15: 'Gul, gemoedelijk, saamhorig en trots' DE STELLING Indoorskatebaan is een onhaalbare zaak Reageer op pzc.nl UW MENING 473 reacties Ik hou de hand op de knip eens 67% oneens 33 MIDDELBURG - Een Chinees restau rant aan de Varkensmarkt in Mid delburg is gisteravond overvallen. Twee medewerkers werden be dreigd met een vuurwapen. Nie mand raakte gewond. De verdach te, een man van 1.70 meter lang, was gisteravond nog voortvluch tig. Hij droeg een bruine sweater, donkere broek en zwarte schoe nen. Zijn gezicht was bedekt. Hij maakte bij de overval geld buit. sHnióssussssso" _J,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1