0^0^ Het lot van Kloetinge ligt op de strafschopstip spor 31 sweetdè a I VC Vlissingen geeft voorsprong uit handen Joossens schiet MZVC langs Wemeldinge maandag 5 maart 2012 door Bob Maes door Jan Dagevos KLOETINGE - De elfmetertrap kleurt het leven van Kloetinge mo menteel. Vorige week was er de omstreden strafschop in de verlo ren derby tegen Hoek, afgelopen dinsdag waren er dertien penalty's nodig om verder te komen in de bekerstrijd tegen Jeka en zaterdag kon de Bevelandse ploeg drie pun ten bijschrijven na een omstreden pingel tegen Achilles Veen: 2-1. Kloetinge lachte zaterdag in de thuiswedstrijd in zijn vuistje toen scheidsrechter Van de Berg in de 63e minuut plotseling naar de stip wees. Hij bestrafte een duwtje in de rug van Kloetinge-middenvel- der Roy Mulder met een straf schop. „Ik kreeg een zetje, maar ik had niet verwacht dat hij de bal op de stip zou leggen", verklaarde Mulder naderhand. John Schot schoot, enigszins hape rend en met wat geluk, vanaf elf meter raak: 2-1. Het bleek de beslis sing in de wedstrijd. Achilles Veen, dat sinds de 55e minuut met tien man speelde (Jorg van der Lin den kreeg zijn tweede gele kaart), probeerde de gelijkmaker nog wel te forceren, maar Kloetinge bleef overeind en pakte met een geha vend team drie belangrijke pun ten. Wat misschien nog wel belangrij ker was dat de Bevelandse equipe verder afstand nam van de geva renzone. Na achttien duels staat de teller op 21 punten en is de mid denmoot binnen bereik. „We doen wat we moeten doen", stel de Kloetinge-trainer Diederik Hiensch. Hij doelde op de reeks overwinningen tegen directe con currenten, zoals Heerjansdam en LRC en nu dus Achilles Veen. Het geeft de ploeg uitzicht op lijfsbe houd, de belangrijkste doelstelling onder de huidige omstandighe den. Kloetinge gaat ondertussen moe dig om met de beperkingen. Zelfs als er zeven basiskrachten op het appel ontbreken, raakt de ploeg niet in de war. Hiensch komt elke week weer wel met (tactische) vondsten. Zaterdag was Timo Jan sen van verdediger tot verdedigen de middenvelder getransformeerd, terwijl Bart Deprez in de spits de positie van de geblesseerde Josi- mar Pattinama met verve vervul de. „Jongens uit het tweede elftal doen nu gewoon mee met het eer ste", zei Hiensch. „Dat is prachtig en een compliment waard richting Erwin van der Woerdt (trainer van het tweede elftal). Wat dat be treft zou het mooi zijn als we in het in die hoofdklasse redden. Het biedt de club mooie mogelijkhe den." De teamgeest is enorm, zo bleek ook zaterdag tegen Achilles Veen. Op de hobbelige toendra streed Kloetinge voor elke meter en kwam het na 23 minuten op voor sprong. Maarten van Rosevelt be diende de sprintende Sofyan Azza- gari op maat, waarna de bal bij de tweede paal werd ingebracht. Daar stond Ingmar Quist klaar om de bal in te koppen. Achilles Veen, dat slap was begonnen, schrok wakker en kwam op slag van rust op 1-1 via Mark Veth. Na de pauze kwamen de gasten snel met tien man te staan. Dat leek geen onoverkomenlijk pro bleem, totdat de arbiter de bal op de stip legde na een lichte overtre ding op Roy Mulder. Kloetinge nam het geschenk met graagte in ontvangst. Schot, die niet in de wedstrijd zat, schoot raak. „Dit zijn heel belangrijke punten", zei Mulder. Karakteristiek Kioetinge-Achilles Veen 2-1 (1-1). 23. Ingmar Quist 1-0, 44. Mark Veth 1-1, 64. John Schot (strafschop) 2-1Scheidsrechter: R. v.d. Berg ('s-Gravenzande). Gele kaart: Rick Adjei, Michale Looijen (Achilles Ven), Sjors Lankhaar, Ti mo Jansen (beiden Kloetinge). Ro de kaart (twee keer geel): 55. Jorg van der Linden (Achilles Veen). Bij zonderheden: na afloop kreeg trai ner Frans van Wijk van Achilles Veen rood wegens aanmerkingen op de leiding. Aantal toeschou wers: 500. Kloetinge: Jaco van der Schee; Sjors Lankhaar (73. Michel Maas kant), Arjan van der Smissen, Jaap Esser, Maarten van Rosevelt; Roy Mulder (89. Aart Veldhof), Timo Jansen, Sofyan Azzagari; John Schot (75. Rick Mulder), Bart De prez en Ingmar Quist. HENDRIK-IDO-AMBACHT- VC Vlissin- gen liep gisteren opnieuw averij op in de strijd om de titel in de eerste klasse. Nadat het vorige week al gelijkspeelde tegen Longa, werd er nu in de slotminuten ver loren bij IFC: 2-1. De ploeg van trainer Karl Vergou wen wist dus voor de tweede keer op rij een wedstrijd niet winnend af te sluiten en zakte naar de derde positie. De nederlaag bij IFC was volgens Vergouwen een onnodige. „We waren de bovenliggende par tij, maar pech deed ons de das om." Zijn ploeg begon sterk aan de wedstrijd, waarin het vooral ge vaarlijk was na balverlies van de te genstander. „IFC is een ploeg die wil voetballen. Als ze de bal dan verspeelden, waren we er razend snel uit." Na een uur spelen kwam Vlissin gen op voorsprong. Björn Lange- veld schoot zijn ploeg naar 0-1. Daarna verzuimde de ploeg goed te blijven voetballen en gooide Vlissingen het vooral op de lange bal. Een kwartier voor tijd kwa men de Zuid-Hollanders zelfs op gelijke hoogte, toen Reinder van de Velde een vrije trap binnen schoot. In de laatste minuut was het diezelfde Van de Velde die kon scoren en IFC de drie punten be zorgde. Nemelaer-Goes 1-0 (0-0). Goes trok gisteren een typische o-o-wedstrijd niet naar de eind streep Op bezoek bij Nemelaer, sinds gisteren koploper, verloor het in de laatste minuten. „Ik had voor deze wedstrijd geen kaartje gekocht", zei Goes-trainer Gérard de Nooijer na afloop. In Brabant was er voor de toeschou wers weinig te genieten. Geen van de ploegen slaagde erin kansen te creëren, waardoor een o-o-eind- stand niet meer dan logisch zou zijn. „Zo'n wedstrijd moet je dan gewoon over de streep trekken. We beleefden een echte offday, wa ren niet bereid ook maar een me ter extra te lopen", was de kritiek van De Nooijer. Mede daardoor ging het voor Goes toch nog mis in Haaren. Thijs Burgmans maakte vijf minuten voor tijd de enige treffer van het saaie duel, door een vrije trap bin nen te schieten. Goes was ook na de tegengoal niet bij machte nog een poging op de goal van Neme laer te wagen. Door de nederlaag zakten de Bevelanders naar de achtste plek. De Nooijer: „Geluk kig hebben we door de periodeti- tel al een plek in de nacompetitie." Terneuzen-Longa 1-2: Ondanks de terugkeer van Roel Alberti en Dennis de Kraker verloor Terneu- zen gisteren met 2-1 van het Til- burgse Longa en blijft de ploeg laatste. Longa kwam vlak voor de pauze op voorsprong toen Teun Snels een corner onberispelijk bin nenkopte. Even later ontsnapte Terneuzen aan een grotere achter stand toen Remco van Leeuwen een bal op de eigen doellijn redde. Diezelfde Van Leeuwen zette even later met een steekpass Telle van Nieuwenhuyze alleen voor de Til- burgse doelman. De spits faalde niet: 1-1. Terneuzen verloor uitein delijk alsnog door toedoen van Giovanni Andjole. MAANDAG 5 MAART 2012 Tijd voor een nieuw paspoort of identiteitskaart? Dan heb je waarschijnlijk nieuwe pasfoto's nodig! Bij Foto-atelier CPD in Middelburg krijg je nu 50% korting op 8 pasfoto's. Dan kan je weer even vooruit! MZVC-speler Alexander Bom schermt de bal af in het duel met Wemeldin ge. foto Lex de Meester MIDDELBURG - MZVC heeft zater dag de topper in de vierde klasse A met 4-3 gewonnen van Wemel dinge. De top drie staat nu op een punt van elkaar. Lewedorpse Boys versloeg Wolfaartsdijk met 1-2. Co- lijnsplaatse Boys won simpel met 5-0 van Waarde. Borssele versloeg Vlissingen met 2-1 en Apollo won met 3-4 bij SVD. MZVC-Wemeldinge 4-3: Dankzij twee goals van Dennis Wisse kwam Wemeldinge op 0-2. Patrick Joossens deed wat terug voor MZVC. Binnen een kwartier na rust bracht Joossens de stand van 1-2 naar 4-2 door onder andere een strafschop te benutten. Een rommeldoelpunt van Niels Kole bracht de spanning terug, maar MZVC won deze doelpuntrijke wedstrijd. Borssele-Vlissingen 2-1: Borssele begon sterk, maar Vlissingen bood fel tegenstand. Na een solo open de Stefan Boonman de score voor Borssele. Via een vrije trap van Ro nald van Geul werd het 2-0. Hans te Broeke verkleinde de achter stand, maar dankzij goede reddin gen van Anders Ooms bleven de drie punten in Borssele. Nieuwe pasfoto's nodig? Bij Foto-atelier CPD nu 8 pasfoto's voor €7,50!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 19