Jari Vyaene treurt om gemiste kans 301 sport CPC stunt tegen koploper Vrouwen Oostkapelle houden stand maandag 5 maart 2012 Onnodig verlies van Hoek bij RWH: 2-1 Hoofdklasser Hoek lijdt een on nodige nederlaag bij RWH. De verdediging van de Zeeuws-Vla mingen komt zelden in gevaar, maar moet wel twee onverwach te treffers incasseren. Jari Vyae ne laat bij 2-1 een prachtige kans op de gelijkmaker liggen. door Koen de Vries RIDDERKERK - Ploeggenoten moes ten eraan te pas komen, later de trainer en tenslotte ook nog de as sistent-trainer. Hoeveel hulp er ook werd ingeroepen, niemand slaagde er na aflpop van de wed strijd RWH-Hoek in Jari Vyaene te troosten. De tranen bleven maar stromen bij de Zeeuws-Vlaamse in valler die vlak voor tijd een reuzen- kans op de gelijkmaker had gemist. Vyaene leek het leed van de hele wereld op zijn schouders te dragen maar dat was beslist niet nodig. Dat Hoek met 2-1 verloor, was lang niet alleen zijn schuld. Feit bleef wel dat Vyaene in een cruciale fase van de wedstrijd een prachtkans miste. Tim de Meers man brak op links door, Guillaume Clinckemaille stapte slim over de bal, waardoor Vyaene zomaar oog in oog kwam met doelman Jacob van de Belt. Waar iedereen een do delijke knal verwachtte, produceer de de Hulstenaar een rollertje. Al les wat Hoek was greep ontzet naar het hoofd. Een honderdpro- centkans was gemist. „Ik had 2-2 moeten maken. Maar de bal kwam iets achter me en precies voor m'n slechte linker", snikte Vyaene, die verder terug kon kijken op een goe de invalbeurt. Trainer Ruud Pennings kon de te leurstelling van zijn speler wel be grijpen. „Jari is zijn basisplaats kwijtgeraakt en heeft keihard ge traind om die terug te krijgen. Hij beseft dat hij een grote kans heeft laten liggen om zijn waarde voor de ploeg te bewijzen. Vyaene was niet de enige Hoeke- nees die in. de overbevolkte kleed kamers van RWH de hand in ei gen boezem stak. Ook keeper Jordi Karakteristiek RWH-Hoek 2-1 (1-0). 30. Roel van Rixoort 1-0, 55. Jorrit d'Haese- leer 1-1, 69. Leon Steketee 2-1. Scheidsrechter T. Oussoren (Amersfoort). Gele kaart: Frank Karreman (RWH). Aantal toeschou wers: 450. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wilson, Giovanni Siereveld, Reguil- lo Vandepitte, Lionel Fitsch; Sebas- tien Hermans (80. Raymond Wolff), Dimitri van Oppens (69. Ja ri Vyaene), Ferry Alfons (46. Guillaume Clinckemaille); Jorrit d'Haeseleer, Tim de Meersman, Re- gillio Pinas. de Jonghe trok het boetekleed aan. De negentienjarige inwoner van Melsele ging bij de winnende tref fer van RWH in de fout, erkende hij. Bij een voorzet ging hij ver van zijn doel het duel aan met de boomlange Roel van Rixvoort, RWH's topscorer met dertien tref fers. De Jonghe, die even daarvoor een ziedend schot schitterend uit de kruising had getikt, verloor het duel, zag de bal voor de voeten val len van Leon Steketee, die hard en hoog raak schoot: 2-1. De doelman had echter een excuus. „Toen de bal weg was, werd ik door die Van Rixvoort vastgehouden. Ik kon nilcs meer doen. Onbegrijpelijk dat die scheidsrechter dat niet zag. Maar ja, hij zag eigenlijk helemaal niets." De Jonghe refereerde daarbij aan de openingsfase, waarin scheids rechter Oussoren uit Amersfoort weliswaar floot toen de doorgebro ken Regillio Pinas werd getorpe deerd, maar de vrije trap niet verge zelde van een kaart. „Dat had na tuurlijk rood moeten zijn", vond De Jonghe. „Regillio was doorge broken, die tegenstander verdiende maar één straf" Dat gebeurde in de beginfase, waar in Hoek een groot overwicht had. „We moeten RWH pijn doen", had Ruud Pennings vooraf gezegd. Hij wist dat de Ridderkerkers dins dag een stunt hadden uitgehaald door in de beker met 0-1 bij Rijns- burgse Boys te winnen, sinds zater dag de koploper in de Topklasse. „Die wedstrijd hebben ze nog in de benen", aldus Pennings. „Maar als we ze pijn willen doen, moeten we zelf ook pijn lijden." Die bereid heid was er alleen in de beginfase. Daarna ging het tempo naar bene den, was de opbouw twee klassen minder, werden vele duels verlo ren en werd er minder agressief ver dedigd. De beste kansen bleven desondanks voor Hoek, totdat in de dertigste minuut bij een corner plotseling Roel van Rixvoort vrij voor De Jonghe kon opduiken. Hij kopte van dichtbij raak: 1-0. „Dit soort dingen mag niet gebeuren", analyseerde Pennings. „De keeper roept niet, dan moeten de verdedi gers zo'n speler afstoppen." In de tweede helft wilde Pennings met Clinckemaille in de plaats van topscorer Alfons (acht treffers) voor meer diepte zorgen. Het mees te gevaar kwam echter van rechts, waar verdediger Fabian Wilson re gelmatig langs de lijn opstoomde. Uit een van de vrije trappen die hij versierde kwam de 1-1. De voorzet van De Meersman leek te laag, maar de bal ging door een woud van benen via de voet van Jorrit d'Haeseleer toch in de korte hoek: 1-1. Plots leek er meer in het vat voor Hoek. RWH begon te wanke len, maar bleef op de been. Hoek, dat zich plotseling ontpopte als de man met de hamer, vergat de laat ste tik uit te delen en ging daar door uiteindelijk zelf naar de grond. Jari Vyaene wilde er zelfs doorheen zakken. mmmmmm HEINENOORD - GPC Vlissingen zorgde in de eerste klasse C van het zaterdagvoetbal voor een stunt door bij koploper Heinenoord met 1-2 te winnen. De Vlissingers profi teerden bovendien van nederlagen van bijna alle concurrenten in de onderste regionen. Op de zege was niets af te dingen. GPC Vlissingen keek al in de twee de minuut tegen een achterstand aan, maar liet zich daardoor niet van de wijs brengen. Compact spe lend waren de Zeeuwen daarna volgens trainer Jurriaan van Poelje veel in balbezit. Zilvano Tuhuleru tekende met een fantastisch schot van afstand nog voor rust voor de gelijkmaker: 1-1. Voorzitter Van der Werf van Heinenoord: „Het was een geweldig schot. Als die jongen nog twintig keer schiet, gaat-ie er niet in." Halverwege de tweede helft bepaalde Jord Ver meer eveneens met een schot de eindstand op 1-2. Omdat onderin verder alleen Alm- kerk won, deed de Walcherse for matie prima zaken in de strijd om lijfsbehoud. „Dit zijn voor ons be langrijke punten", zei Van Poelje. „We naderen Sliedrecht en Zaam- slag tot op een puntje." Het duel tegen de koploper, die eerder dit seizoen in Vlissingen met gemak won, begon slecht. De thuisploeg opende al na twee minuten door een treffer van Remy Spier de sco- re: 1-0. „Maar daarna speelde GPC Vlissingen heel compact. Daar had den wij moeite mee", zei voorzit ter Van der Werf van Heinenoord. „Wij kregen na die 1-0 twee goede kansen. Eén bal werd van de lijn gehaald en een kopbal had er echt in gemoeten." Jurriaan van Poelje: „Na de gelijk maker heb ik in de rust gevraagd om de bal rond te laten gaan en ge concentreerd te verdedigen. We hebben ook in de tweede helft de wedstrijd onder controle gehad." Na de 1-2 drong de thuisploeg met hoge ballen voor het doel aan. GPC gaf echter geen krimp en trok de voorsprong uiteindelijk over de streep. msmBsmt msaauBsmmu MIDDELBURG - De voetbalsters van Oostkapelle speelden in de hoofd klasse met 1-1 gelijk tegen num mer twee SC 't Zand uit Tilburg. De ploeg van trainster Irma de Witte had het lastig, maar pakte verdiend een punt. Voor De Witte was het een specia le wedstrijd, want zij was afgelo pen vier jaar werkzaam bij de Til- burgers. Na vijftien minuten werd een foutje door 't Zand afgestraft: 1-0. Na rust kwam Oostkapelle ver diend op gelijke hoogte. Marieke Kwast nam een bal uit de lucht di rect op de pantoffel en de bal vloog in de verre hoek. De thuis ploeg begon te drukken, maar Oostkapelle verdedigde goed. „We hebben negentig minuten lang gestreden. Het was een fysie ke strijd. Op een gegeven moment was het weg-is-weg, maar het re sultaat is gewoon goed", stelde een tevreden De Witte. Smerdiek leed in de eerste ldasse de eerste nederlaag. In Ridderkerk was RCL 2 met 4-0 te sterk. „Het was een slechte wedstrijd van on ze kant, maar de tegenstander speelde met vijf of zes speelsters uit het eerste elftal, want die wa ren vrij. Dat is jammer, maar dat had ik wel verwacht", zei trainer Servaas Brouwer. Net voor rust kwam RCL op voorsprong na een makkelijk gegeven strafschop. Net na rust was Smerdiek niet scherp genoeg en werd het snel 2-0 en 3-0. Na de 4-0 schoot Daisy Troost de bal nog op de lat voor Smer diek. Bart Deprez passeert aanvoerder Jorg van der Linden van Achilles Veen. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 18