Larsson heeft geluk met het weer sport29 Oud-wereldkampioene Van Deutekom zet punt achter carrière Paulien van Deutekom wist het meteen nadat ze de wereldbekerwedstrijd 1500 meter in Heerenveen teleurstellend als zestien de had beëindigd. „Het is gewoon klaar", vertelde de schaatsster, nadat ze wereldkundig had gemaakt per direct te stoppen. „Het schaatsen is nog steeds ontzettend mooi, maar ik wilde niet meer echte topsport bedrijven." Van Deutekom beleefde in 2008 het hoogtepunt uit haar carrière toen ze wereldkampioene allround werd. Daarna raakte ze echter overtraind en kon ze de afgelopen jaren niet meer haar oude niveau te bereiken. Bob de Jong neemt zijn ploeg- en landgenoot Jorrit Bergsma op sleeptouw tijdens de tien kilometer in Heerenveen. foto Vincent Jannink/ANP SAINT REMY LES CHEVREUSE - De Zweed Gustav Erik Larsson van Vacansoleil-DCM heeft gisteren de proloog van de Franse ritten koers Parijs-Nice gewonnen. De 31-jarige renner, overgenomen van Saxo Bank, liet in een tijdrit over ruim negen kilometer de Brit Bradley Wiggins één seconde ach ter zich. De Amerikaan Levi Leip- heimer werd derde. Lieuwe Westra, eveneens van Va- cansoleil, was de beste Nederlan der. De Fries werd negentiende op twintig seconden van de ritwin naar. Rabo-kopman Bauke Molle- ma, die zijn zinnen heeft gezet op een goed eindklassement, staat voorlopig dertigste. Larsson had geluk met het weer. Toen favoriet Wiggins de weg op ging, was het inmiddels licht aan het regenen. „We hebben de juiste keuze gemaakt om midden in het veld te starten. Het waren betere omstandigheden dan voor de ren ners op het einde", erkende de specialist die bij de Spelen in Pe king tweede werd op de tijdrit. „Ik was niet zeker van mijn zaak, omdat dit pas mijn tweede wed strijd van dit jaar is. Maar het liep goed." Wout Poels, eveneens van Va- cansoleil, sloot de Ronde van Mur- cia af als derde. De Colombiaan Nairo Quintana pakte de eindzege in de tweedaagse. Hij won zater dag de lastige eerste rit, waarin Poels als tweede eindigde. De afsluitende tijdrit over 12,3 ki lometer werd gewonnen door de Rus Serov. Hij Het de Spanjaard Jo nathan Castroviejo en de Duitser Alexander Wetterhall achter zich. De Brit Jonathan Tiernan-Locke klom in het eindklassement naar de tweede plaats. Johnny Hoogerland eindigde als zevende op 25 tellen van de eind winnaar. Hij werd zaterdag zesde en gisteren negentiende. De Gustav Erik Larsson Zeeuw gaat volgende week zater dag Milaan-Sanremo rijden. Als hij goed door de Tirreno-Adriatico komt, krijgt hij een startplaats van ploegleider Hilaire Van der Schue- ren. Fabian Cancellara liet zaterdag zien dat hij in vorm komt voor de grote klassiekers. De Zwitser kwam in de Strade Bianche, ook wel de Italiaanse Parijs-Roubaix genoemd, solo aan op de Piazza del Campo in Siena. Het was voor Cancellara de tweede keer dat hij de Strade Bianche wint. Het traject van 190 kilometer telde acht stroken onverharde grind wegen. Achter Cancellara won de Kazach Maxim Iglinsky de sprint om de tweede plaats voor de Italia nen Oscar Gatto en Alessandro Ballan. De Italiaan Andrea Guardini was ongenaakbaar in de Ronde van LangkawL Hij bracht gisteren ook de tiende en laatste rit op zijn naam. Na een wedstrijd over 116,9 kilometer van Tasik Kenyur naar Kuala Terrenganu was hij de snel ste in de massasprint. Guardini won ook al de tweede, derde, vier de, achtste en negende etappe. Vo rig jaar pakte hij vijf ritten in Ma leisië. De eindzege was voor de Co lombiaan Jose Serpa, die ook twee ritten won. maandag 5 maart 2012 DUBAI Federer klopt Murray in eindstrijd Dubai Roger Federer heeft zaterdag voor de vijfde keer het internationale tennistoernooi van Dubai gewon nen. De Zwitser won in de finale van de Schot Andy Murray: 7-5 6-4. Het was voor Federer de 72e toer nooizege in zijn loopbaan en, na Rotterdam, de tweede van dit jaar. In Dubai verloor Federer niet één set. Hij brak Murray in de eerste set bij 5-5, profiterend van een minde re opslag van zijn opponent. In de tweede set forceerde hij bij 4-4 de beslissing, nadat beiden eerder al een eigen servicegame hadden moe ten afstaan. KUALA LUMPUR Qualifier zegeviert op WTA Tour Tennisster Hsieh Su-wei uit Taiwan heeft gisteren haar eerste titel op de WTA Tour behaald. En dat terwijl ze als qualifier tot het hoofdschema was doorgedrongen. Haar Kroati sche tegenstandster Petra Martic gaf in de finale bij een stand 2-6 7-5 4-1 voor de Aziatische op. Martic had eerder op de dag ook al de halve finale afgewerkt. Ze won daarin in een zware wedstrijd met 6*7 (5) 7-5 7-6 (5) van de als tweede gerangschikte Servische Jelena Jan- kovic. Door de regen liep het toer nooi veel vertraging op. ALPHEN AAN DEN RIJN Stitzinger onder het uur in '20 van Alphen' Patrick Stitzinger heeft gisteren een sterke '20 van Alphen' afge werkt De Limburgse atleet eindig de in Alphen aan den Rijn als twee de achter de Keniaan Michael Mu- tai. Stitzinger liep de 20 kilometer binnen het uur: 59.51 seconden. Winnaar Mutai noteerde 59.30. Jes- per van der Wielen finishte als der de in 1.00.46. Bij de vrouwen zegevierde Ruth van der Meijden in 1.11.16. BARCELONA Mislukte test Vettel in nieuwe Red Buil Sebastian Vettel heeft gisteren in Barcelona een mislukte laatste test dag in de Formule 1 beleefd. De tweevoudig wereldkampioen reed maar 23 rondjes is zijn nieuwe Red Buil. De Duitser had problemen met de versnellingsbak en reed bo vendien in de ochtendsessie een voorvleugel van zijn bolide aan gort. Hij noteerde de elfde tijd. De Fin Kimi Raikkönen (Lotus) was de snelste van de slotsessie voor aanvang van het nieuwe sei zoen in de Formule 1, dat op 18 maart begint met de Grand Prix van Australië. TOKIO Ruiter Hoketsu (70) naar Spelen in Londen De Japanse ruiter Hiroshi Hoketsu, de oudste deelnemer aan de Olym pische Spelen van Peking in 2008, is er komende zomer in Londen op nieuw bij. Hoketsu won een dres- suurwedstrijd in Frankrijk en leidt daarmee het klassement dat bepaalt welke ruiters uit de zone Azië/ Oceanië naar de Spelen mogen. Hoketsu wordt later deze maand 71. Hij deed in 1964 al mee aan de Olympische Spelen van Tokio, toen als springruiter.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 17