buitenland 19 Comaspecialist: 'Wellington is goede plek voor Friso' Verplicht alcoholtest op zak in Frankrijk vragen over costa concori Lente aan de Moezel! zaterdag 3 maart 2012 PARIJS - Wie deze zomer naar Frankrijk rijdt, moet blaaspijpjes meenemen. Vanaf juli moet elke automobilist en motorrijder dat bij zich hebben op straffe van een boete. Zo wil de regering het rij den onder invloed beperken. Vorig jaar telde Frankrijk 3970 ver keersdoden, 31 procent door alco hol in het verkeer. President Sarko- zy wil dat aantal nog dit verkie zingsjaar tot onder de 3000 terug dringen. De maatregel geldt voor alle gemotoriseerde voertuigen be halve de Solex, zodat de platte landspastoor buiten schot blijft. Een beetje diner begint in Frank rijk met champagne en eindigt na enkele glazen wijn met een Sauter- nes (dessertwijn). Het apparaatje - prijs maximaal twee euro - zal bij de meeste apo thekers verkrijgbaar zijn. Nacht clubs en discotheken zijn verplicht het op voorraad te hebben. De kri tiek is niet van de lucht. Het pijpje heeft een levensduur van twee jaar, en is niet bestand tegen tem peraturen onder nul of boven 40 graden. Mensen kunnen het dus niet in de auto laten liggen. Het ap paraatje kan ook maar één keer worden gebruikt, dus moet je twee pijpjes bij je hebben en na elk diner de voorraad aanvullen. Uw verblijf U verblijft in Hotel Ringelsteiner Mühle in Moselkem. Het hotel ligt op ca. 2 km van de Moezel, ideaal voor wandelingen door bossen en wijngaarden en voor uitstapjes naar wijnstadjes als Cochem. Uw kamer is voorzien van satelliet-tv en badkamer met douche, toilet en föhn. Informatie Reserveringen www.pharosreizen.nl/wegener of via 0900 - 365 65 65 (20 cpm, max. 10,- per gesprek) met zoek boekcode 32176 Prijzen 03/03-31/03 99 01/04-15/05 119 16/05-30/09 129 01/10-31/10 119 01/11-30/11 109 Kinderkorting (bij 2 volbetalenden op de kamer, max. 2 kinderen) 1 e kind 0 t/m 11 jaar: gratis 2e kind 2 t/m 11 jaar: 50% korting Prijzen in p.p. Niet inbegrepen: reserverings- kosten, toeristenbelasting en kosten calami teitenfonds. van dictator Kaddafi. Ze vernielen nu heiligdommen en monumenten die ze als 'niet Islamitisch genoeg' beschouwen. foto Manu Brabo/AP Kapitein Schettino en nog zeven personen verschijnen vandaag voor de rechter in een besloten zitting. Een voorschot op het pro ces over het ongeluk met de Cos ta Concordia op 13 januari. "I Wat gebeurde er destijds? De Costa Concordia, het groot ste en meest luxe cruiseschip van het Italiaanse bedrijf Costa Crocie- re, dochter van het Amerikaanse Carnival, met aan boord 4292 per sonen aan boord (3216 passagiers en 1013 personeelsleden) raakt een rots en kapseist. Kapitein Frances co Schettino bracht een zeemans- groet aan het eilandje Giglio, maar hield niet genoeg afstand. Hij spreekt van een 'black out' en heeft, na het eerste alarm om 22.06 uur, pas om even voor elf de eva cuatie geboden van het schip. Om vijf uur 's nachts verlaten de laatste passagiers het schip. Schettino is dan al vier uur aan wal. Welke straf wacht Schettino? Alle beschuldigingen bij elkaar vertalen zich in een potentiële ge vangenisstraf van 2697 jaar. Justitie heeft een dossier van ruim 5000 pagina's met een voor Schettino verwoestende bewijslast. De kapi tein staat onder huisarrest vanwe ge vluchtgevaar. Hij wordt beschul digd van meervoudige dood door schuld, het niet melden aan de kustwacht van de werkelijke situa tie aan boord, en het verlaten van het schip terwijl er nog 300 passa giers aan boord waren. Een advo caat van een passagier zal vragen door Eelco van der Linden om de aanklacht te verzwaren en het woord 'opzettelijk' toe te voe gen aan de aanklacht 'een ramp te hebben veroorzaakt'. 3 Wat is zijn verdediging? De kapitein blijft van een on geluk spreken en stelt dat de rots 'niet op de kaart stond'. Hij ont kent de Concordia vroegtijdig te hebben verlaten. Hij zou zijn uitge gleden en zo in een sloep terecht zijn gekomen. Deze week werd be kend dat hij waarschijnlijk met een speciale reddingsboot voor officie ren naar Giglio is gevaren. Het ver klaart ook waarom Schettino als één van de weinigen kurkdroog werd aangetroffen. De kapitein be weert bovendien de 'groet' op be vel van de rederij te hebben uitge voerd; dat zou een gewoonte zijn, een soort reclame. Een afgeluisterd telefoongesprek ondersteunt dat. 4 Wat is de situatie van de Costa Concordia nu? Er worden nog zeven personen ver mist, 25 lijken zijn geborgen. De dieselolie is voor 85 procent overge pompt, waarmee het risico op een milieuramp is afgenomen. Het schip wordt gesloopt, Costa Crocie- re ontvangt derhalve 400 miljoen euro van de verzekering. De juridi sche strijd zal effect hebben op de hoogte van alle claims, tezamen al een miljard euro. Het bedrijf is fi nancieel gezond en goed verze kerd, maar het imago ligt aan digge len, mede door de pech deze week met het zusterschip Costa Allegra. Er wordt gevreesd voor ingrijpen van de Amerikaanse eigenaar. door onze correspondent Cees van Zweeden door onze correspondent Koos van Wees DEN HAAG/LONDEN - Een uitste kend ziekenhuis waar prins Friso (43) verzekerd is van alle condities die mogelijk kunnen leiden tot ver betering van zijn toestand. Zo om schrijft de Belgische neuroloog Ste ven Laureys, een van de meest vooraanstaande comadeskundigen in Europa, het Wellington zieken huis in Londen. Het privéziekenhuis waar Friso donderdag is opgenomen heeft een uitgebreide neurologische afde ling, waar zowel acute hulp als re validatie kan worden geboden aan mensen met hersenbeschadiging. Behalve een team van neurochirur- gen, neurologen, psychologen, fy siotherapeuten, ergotherapeuten en verpleegkundigen staan de pa tiënten ook fitnesszalen en een zwembad ter beschikking. Het Wellington is het grootste pri véziekenhuis van Groot-Brittan- nië. Voor de mensen met hersen beschadigingen zijn 46 kamers- en-suite beschikbaar, met genoeg ruimte voor de ontvangst van vrienden en familie. Eerder behan delde het nabij Regent's Park gele gen ziekenhuis ook koning Con- stantijn van Griekenland, die er een hartoperatie onderging. Volgens Laureys, hoofd van de Co ma Science Group in Luik, is het onmogelijk te zeggen of prins Fri so hiermee in het beste ziekenhuis voor zijn aandoening is beland. „Er is geen ranglijst in aan te bren gen. Er is ook niet één behandel wijze voor de revalidatie van deze patiënten. Maar dit is wel een uit stekend ziekenhuis met uitsteken de specialisten", zegt hij. De Belgische neuroloog noemt het minstens zo belangrijk dat Friso in de nabijheid van zijn familie kan revalideren. „In Nederland is er geen goede opvang van comapa tiënten, tenzij ze nog geen 25 jaar zijn. Ik vind dat niet te verant woorden. In Londen heeft hij nu de mogelijkheid in alle rust met zijn familie aan zijn herstel te wer ken. Ik zou dat meer comapatiën ten uit uw land gunnen." Nu ko men ze volgens hem terecht in ver pleeghuizen voor dementerende ouderen. „Schandelijk", meent Laureys. Wat voor behandeling Fri so krijgt, kan Laureys niet zeggen. Gebruikelijk is dat via medicatie en therapie de hersens worden ge prikkeld, en via fysiotherapie ge wrichten en spieren soepel wor den gehouden. „Ik denk dat met een met een stimulatieprogramma wordt begonnen", aldus Laureys. Prinses Mabel (rechts) bezoekt met een vriendin het Wellington Hospital waar prins Friso wordt behandeld. foto AP Photo/ Alastair Grant Jt-cld3g£& l\Aore> Inc-lv^i\v& De Moezel is een heerlijk gebied om er een paar dagen tussenuit te gaan! U vindt hier heuvels vol wijngaarden, de romantisch kronkelende rivier en vrolijke wijndorpjes met kasteel tjes en vakwerkhuisjes! Proeft u de lekkerste wijnen op een gezellig terrasje? Of wandelt u vanuit uw hotel naar de prachtige Burg Eltz? U profiteert van een zeer scherp geprijsd arrangement, met volop mogelijkheden voor leuke uitstapjes en ontspanning! euro p.p. 4-daagse More Inclusive Duitsland zoek boekcode 32176 Inbegrepen 3x overnachting met ontbijtbuffet 3x driegangenmenu of buffet 2x saladebuffet met soep (12-14 uur) 1x welkomstdrankje 1x koffie met lekkernij toeristische informatie Extra inbegrepen t/m 31/03: dagelijks 2 drankjes bij avondeten anu/b HK-l-,* 6&nf v daar al 'ns A P h 3 T O

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9