Geboren voor onteigenen de gitaar zeeland 125 Julio Melio (14) Waterschap gaat landbouwgrond Zeelandstrip bestseller Vierde editie Groot Dictee Zeeland Voorlichtingsavond 'Nieuwe natuur deelgebieden io, n en 12' Schouwen-Oost zaterdag 3 maart 2012 '&OSXSG$66S&)S6ii!tXSaxa „Het geluid van een akoestische gitaar spreekt me erg aan, meer dan dat van een elektrische gitaar." door Maurits Sep Julio Melio uit Heinkenszand is pas 14 jaar, maar nu al een bege nadigd gitarist. Hij won afgelo pen weekeinde de tweede voor ronde van de bandwedstrijd Re- gioruis in Zierikzee. door Luc Oggel Die winst bij Regioruis kwam eigenlijk als een verrassing, want Julio deed niet mee om te winnen. „Ik speel gewoon graag", zegt de vwo-scholier van het Ostrea Lyceum. Julio Melio - de perfecte artiesten naam heeft-ie al - kreeg het gitaar- virus van zijn vader August. Die speelde elektrisch en waar de meeste jongens van zijn leeftijd die gitaarspelen dat doorgaans het liefst doen met veel distortion en de versterker op 10, heeft Julio be wust gekozen voor de akoestische gitaar. „Dat pure geluid spreekt me gewoon heel erg aan", zegt hij in de woonkamer van zijn ouderlijk huis, zijn handgebouwde Eastman binnen handbereik. Inmiddels speelt Julio al zo'n ze ven jaar erg fanatiek en heeft hij zich toegelegd op de zogeheten fin- gerpicking stijl. Gitaristen als Har ry Sacksioni en Tommy Emma nuel zijn wat dat betreft grote voor beelden. Hij heeft beide al eens ontmoet en Sacksioni toonde zich Julio Melio uit Heinkenszand is nog maar veertien jaar oud, maar nu al een zeer begenadigd fingerpicking gitarist. foto Willem Mieras iisissss!ss->:yA<eag.'.affsssgaa GOES - Voor de Stripgeschenkda- gen, die nog tot en met zondag 11 maart duren, heeft boekhandel Het Paard van Troje in Goes een heruitgave van 'Zeeland in strip' van de Kloetingse illustrator Dan ker Jan Oreel met slappe kaft uitge bracht. Het Zeeuwse geschiedenisboek in stripvorm is inmiddels een best seller: er zijn er ruim 11.500 exem plaren van verkocht. in een e-mail onder de indruk van het Zeeuwse gitaartalent, nadat Julio een uitvoering van een van Sacksioni's composities op diens website had geplaatst. Julio volgt al sinds het begin gitaar les van Pierre de Nijs aan de Zeeuwse Muziekschool in Goes. Aan de wand prijken drie diplo ma's, het laatste behaalde hij vorig jaar juni met lof. Zoals veel gebo ren artiesten is ook Julio een jon gen van weinig woorden. Hij laat het liefst zijn gitaar spreken. Zodra hij het instrument ter hand neemt, komt hij in zijn eigen we reld en vullen de sprankelende klanken de ruimte. Zijn lange vin gers pakken als vanzelf de lastigste akkoorden. Julio speelt elke dag, maar doordeweeks vanwege huis werk niet zo veel als hij eigenlijk zou willen. „In het weekend oefen ik meestal wel een uur of drie." Binnenkort wacht wat dat betreft een beproeving, want dan 'moet' hij mee op vakantie. Aangezien het een vliegreis is, moet de gitaar thuisblijven. „Ja, daar zie ik toch wel een beetje tegenop", klinkt het enigszins vertwijfeld. Hoewel hij al een handvol eigen composities heeft geschreven, vindt hij het zelf nog te vroeg voor een cd. „Dat komt misschien later wel. Ik wil eerst zoveel mogelijk spelen en een beetje naamsbekend heid opbouwen." Er zijn al zo'n acht optredens gedaan, voorname lijk tijdens talentenjachten en open podia. Vandaag treedt Julio om 14.30 op in De Koperen Tuin in Goes. www.pzc.nl/video www.juliomelio.com GOES - Het Groot Dictee Zeeland is woensdag 14 maart toe aan zijn vierde editie. De opbrengst gaat dit jaar naar het project Boeken- hut van de Bibliotheek Ooster- schelde. Het dictee wordt georgani seerd door de Rotary Goes-Rei- merswaal en vindt plaats in het Goese Lyceum aan de Bergweg. De tekst is dit jaar geschreven door taaifanaat Rein Leentfaar en journaallezeres Helge Prinsen van Omroep Zeeland. Die laatste zal het dictee ook voorlezen. Burge meester René Verhulst geeft om 19.30 uur het startschot. Deelname kan individueel of per team van 4 personen. Opgeven kan via www.grootzeeuwsdictee.nl of op de avond zelf. Van de opbrengst wil de biblio theek een rondreizende boeken- hut betalen. Dit is een centrum voor leesbevordering voor de basis- schoolgroepen 1 tot en met 4. koudekerks - Vier grondeigena ren moeten hun grond bij Nol- le-Westduin verplicht afstaan voor natuurcompensatie. Waterschap Scheldestromen heeft besloten tot onteigening over te gaan omdat de onderhandelingen, die al ruim vijf jaar duren, niet tot overeenstem ming leiden. „We zijn verplicht om twaalf hec tare nieuw bos aan te planten als compensatie voor de zes hectare die zijn verdwenen voor.de kust- versterking bij Nolle-Westduin. De Raad van State heeft dat nog eens bevestigd", verklaart Guiljam van der Schelde, dagelijks bestuur der van Scheldestromen. „We voe ren al een aantal jaren overleg, maar we komen er niet uit." Dat is vooral een principieel verzet van de grondeigenaren, die hun be zit gewoon niet kwijt willen. Ook zit er een gat tussen wat het water schap aan geld biedt voor de grond en wat de eigenaren vragen, zegt Van der Schelde. „We hebben op basis van taxaties van de grond waarde een uiterste bod gedaan. Maar men wil gewoon niet verko pen." Het waterschap heeft als uitgangs punt dat grondonteigening alleen wordt ingezet als het echt niet an ders kan. „Ik had ook het liefst ge keken of we met minder hectare natuurcompensatie hadden toege kund, of bos op een andere plaats hadden kunnen aanplanten. Maar gezien de uitspraak van de Raad van State kan dat niet", verklaart Van der Schelde. De vier grondeigenaren zijn inmid dels ingelicht over de onteigenings procedure. Omwonenden krijgen vandaag een briefin de bus. Veruit de meeste grond van de twaalf hec tare is in bezit van de landbouwfa- milie Kluijfhout. Die legt zich ook bij de aangekondigde onteigening niet zomaar neer, reageert Salo mon Kluijfhout. „Wij zien er gewoon het nut niet van in dat daar bomen worden ge plant en een speelbos wordt aange legd. Dat staat daar straks maar niks te doen, terwijl het voor ons heel goede landbouwgrond is. Dit is puur machtsvertoon. Ik ga mijn advocaat inschakelen." Het waterschap moet de onteige ning nog aankondigen bij het Rijk. Van der Schelde verwacht dat eind dit jaar een Koninklijk Besluit valt. Op donderdag 8 maart organiseert de Landinrichtingscommissie Schouwen-Oost in samenwerking met de provincie Zeeland en Dienst Landelijk Gebied een informatiebijeenkomst. De bijeenkomst gaat over de inrichting van de laatste twee gebieden binnen Schouwen-Oost, ten noordwesten (deelgebied 12) en zuidwesten (deelgebied 10 en n) van Zierikzee. Deze gebieden zullen worden ingericht als nieuwe natuur. Locatie: Burgerzaal in het gemeentehuis te Zierikzee, Laan van St. Hilaire 2,4301 SH Zierikzee. Tijd: De voorlichtingsavond start om 19.00 uur. Het programma 19.00 uur: Aanvang Gelegenheid voor het bekijken van streefbeelden en impressies 19.30 uur: Welkomstwoord 19.40 uur: Toelichting op streefbeelden, uitvoeringswerkzaamheden en planning 21.45 uur: Gelegenheid tot het stellen van vragen Bezoek voor algemene informatie de website: www.schouwen-oost.nl. Namens de Landinrichtingscommissie voor de herinrichting Schouwen-Oost, ir. E.J. van der Meer, secretaris Opdrachtgever Provincie Zeeland Dienst Landelijk Gebied Ministerie van Economische Zaken, Landbouw en Innovatie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 97