m zeeland 123 Vernietiging VERHUIZEN MET ZORG! Raad doet zichzelf computertablets cadeau Pieter Zeeman tweede Muzi.kal£\. 4 sn wedstrijd Technasia jacobustheater' PE open nieuw strak mooi 'Niet proberen om je invloed aan te wenden' 'Ik heb het ervaren als doorgeschoten beleid' 0113 22 22 20 'Ik ben er wel vanuit de achterban op aangesproken' i - - zendiM dienst s zaterdag 3 maart 2012 Als blijkt dat er sprake is van belangenverstrengeling, kan een raadsbesluit worden voorgedragen voor vernieti ging. Wout van den Berg van de WD is aandeelhou der van het windpark Zierikzee. Deze club gaat drie windmolens bouwen langs de Gou- weveerse Zeedijk bij Zierikzee. Hij was daar al bij betrokken voor dat hij voor de WD in de gemeen teraad werd gekozen. „Zo lang het politiek niet actueel was, heb ik er niet veel over nagedacht", zegt Van den Berg. „Maar op een gegeven moment werd het actueler en toen heb ik binnen de club gezegd dat we er over na moesten denken. Je kan natuurlijk proberen als raads lid je invloed aan te wenden, maar dat krijg je als een boemerang te rug." Van den Berg heeft bij zijn aantreden als raadslid zijn betrok kenheid direct opgegeven. Op het moment dat het actueel werd, heeft hij telkens een stap te rug gedaan als het aan de orde kwam. „Ik heb bewust niet gepro beerd om dit onderwerp voor ons tot een goed einde te brengen. Als het bij de fractie aan de orde kwam ben ik altijd naar buiten ge gaan." Daarnaast is Van den Berg ook bij de raads- en commissievergaderin gen weggelopen als de windmo lens op de agenda stonden. Wout van den Berg GOES De Alliance geeft les in vakantie-Frans De Alliance Francaise Coeur de Zé- lande begint maandag 12 maart een cursus 'Praktisch Frans voor op va- kantie'.Aanmelden is op de eerste bijeenkomst in het Ostrea Lyceum in Goes, van 20.30 tot 22.00 uur. De cursus telt twaalf lessen en is be doeld om het oude schoolfrans op te frissen en bij te spijkeren. OOST-SOUBURG Nog geen spoor van Souburgse overvaller De politie heeft nog geen idee wie donderdagavond het Chinese res taurant aan het Oranjeplein in Oost-Souburg heeft overvallen. On danks een oproep hadden zich gis teren ook nog geen getuigen ge meld, aldus een woordvoerder van de politie. Donderdag rond 20.30 uur kreeg het restaurant te maken met een overval. De overvaller be dreigde een personeelslid en ver dween lopend. monpirtLmouERs ia GOES Man uit Goes wordt vermist na ruzie De 27-jarige Dimitri Simoens uit Goes wordt sinds dinsdag 28 fe bruari vermist. Dimitri heeft een verstandelijke beperking. Mentaal is hij twaalf. Hij verliet zijn huis na een ruzie. Dimitri is 1.85 m. lang, fijn gebouwd met blond, kalend haar. Hij droeg een donkerblauwe trainingsbroek met een witte zij- streep, een rode fleecetrui, zwarte jas en zwarte Nikes. Een foto staat op politie.nl. Tips: 0900-8844. T os Beije was naast fractievoor- I zitter van Alert! ook bestuurs- I lid van de vereniging Stad en Lande. Een logische combina tie als je naar de uitgangspunten van zijn partij kijkt. Alert! streeft naar het behoud van oude land schappelijke waarden en historisch erfgoed. Toch heeft Beije omwille van het vermijden van de schijn van belan genverstrengeling zijn bestuurs functie neergelegd. Aanleiding was de bouw van windmolens langs de Gouweveerse Zeedijk. Het bestuur van Stad en Lande is daar op tegen en het bestuur diende daarom een zienswijze tegen het bestemmings plan in. Hoewel Beije zich binnen de vereniging bewust afzijdig hield van de kwestie, zou stemmen over het bestemmingsplan strijdig kun nen zijn met de Gemeentewet. Bur gemeester Gerard Rabelink maakte hem daar op attent. Beije besloot daarop te stoppen als bestuurslid van Stad en Lande. „Maar ik heb het wel ervaren als doorgeschoten beleid", zegt Beije. „Toch heb ik uiteindelijk ook niet meegestemd in de gemeenteraad omdat de prijs te hoog zou zijn." Mede op initiatief van Beije heeft de gemeenteraad onlangs met el kaar gesproken over belangenver strengeling. Paul Krugerstraat 20-550 Vlissingen is flM •v >1 Op éen ideale locatie nabij het centrum, boulevard en strand gelegen keurig appartement op de 4e (top) verdieping.Vanuit de woon kamer heeft u een vrij.zicht over het stadhuisplein en de scad vlissingen. Vraagprijs 99.000,- k.k. ■BBHBHBBflHraBRBHHHnni Jos Beije Brigitte Troost van de PvdA werkt bij energiebedrijf Del ta. Een bedrijf met een zake lijke relatie met Schouwen-Duive- land, want de Zeeuwse gemeenten zijn aandeelhouder. In de dagelijkse praktijk van een ge meenteraadslid levert dit door gaans geen problemen op. Dat kan anders worden als de gemeentera den zich gaan uitspreken over het beleid van Delta. Dat gebeurde onlangs, toen de frac ties van GroenLinks, D66 en de PvdA een motie indienden bij de raad over de voorgenomen bouw van een tweede kerncentrale in Borssele. Een motie tegen het voor genomen beleid van haar werkge ver. Troost heeft er toen voor geko zen om niet deel te nemen aan de discussie. „Ik vind dat dat niet kan als ik bij dat bedrijf werk", zegt Troost. „Maar ik ben er vanuit mijn eigen achterban wel op aange sproken." Ze vertelt dat niet ieder een begreep dat ze hier koos voor de zuiverheid. „En dat moet je op zo'n moment misschien beter dui delijk maken." Dat Troost in het grote bedrijf Del ta niets te maken heeft met de ont wikkeling van kernenergie doet volgens haar niet ter zake. „Dat kan een buitenstaander niet zien. Die weet alleen dat je bij Delta werkt." door Melita Lanting Brigitte Troost zierikzee - De raadsleden krijgen allemaal een comptertablet van de gemeente Schouwen-Duiveland. Dat heeft de raad besloten. De tab- Iets zijn nodig omdat de raad zo snel mogelijk 'digitaal' wil vergade ren. Alleen de PvdA fractie was fel ge kant tegen van gemeentewege ver strekte tabiets. „Een van de motie ven waarom we overgaan naar digi taal vergaderen is een besparing van 14.000 euro", zei Petri d'An- jou tijdens de behandeling van het voorstel. „Dat doen we nu voor een groot deel teniet als we tabiets kopen. Wij krijgen als raadsleden allemaal een pc-vergoeding van 45 euro per maand. Dat is dus 2160 euro voor een volledige raadsperio de. Daar kan je prima een tablet van kopen." Daar waren de overi ge raadsleden het niet mee eens. Volgens Robbert Lievense van LSD is de vergoeding nodig om de kosten te drukken. „Daar heb je vier jaar lang een internetabonne ment voor en een virusscanner en een computer." „Ik ben echt verbaasd dat iedereen geld uitgeeft voor zichzelf dat vind ik een verkeerd signaal als we overal op moeten bezuinigen", zegt d'Anjou. Wanneer de gemeente stopt met het produceren van raadsstukken op papier is nog onduidelijk. Dat kan pas als de computersystemen aangepast zijn, er draadloos net werk in het gemeentehuis is en de tabiets voor de raadsleden zijn aan geschaft. Ook voor het publiek zijn in de toekomst geen papieren meer beschikbaar. door Ton van den Nouweland zierikzee - Technasiumleerlingen van de Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee zijn tweede geworden in de regiofmale van de Technasium Top Award 2012. Het Pontes-team 'De Homies' be dacht een telefoonapplicatie (app) die ouderen helpt bij beginnende vergeetachtigheid. Met een tik op een symbool kunnen ouderen hun medicijngebruik volgen, con tact opnemen met de wijkverple ging of de werking van apparaten uitgelegd krijgen. Kortom: een steun en toeverlaat voor de eerste ouderen uit de computergeneratie. Team De Homies bestaat uit Coco d'Olivo, Jesse McLusky, Jurriaan Berger, Hidde Onrust en Mariëtte van Wanrooij. Het andere team van de Pontes Pieter Zeeman: 'The Kitchenmakers', bedacht een appa raat waarmee op een veilige ma nier een pan heet water kan wor den afgegoten. Dit idee viel echter buiten de prijzen. De regiofmale Zeeland en West-Brabant werd woensdag op de hogeschool in Vlissingen gehou den. Team De Homies heeft nog kans op deelname aan de landelij ke finale Technasium Top, die op 20 en 21 april wordt gehouden bij de Hogeschool Utrecht. renesse - In de Jacobuskerk in Renesse wordt zondagochtend een muzikale zendingsdienst gehou den in een opmerkelijke ambian ce. Daar staat al het decor opge steld voor de musicalproductie Ja cobus die over twee weken in pre mière gaat. Tijdens deze bijzonde re dienst zingt Anita Krijger drie populaire liedjes: 'Telkens weer' van Willeke Alberti, 'Ik zou wel eens willen weten' van Jules de Corte en 'We zullen doorgaan' van Ramses Shaffy. Verder vertelt Tieneke Krijger over het zending- project in Ghana. Organist is Joost de Nooijer. Voorganger is Piter Goodijk. Aanvang 9.30 uur. SCHOENMODE Papegaaistraat 8, Goes www.vandereepe.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 95