Nieuw elan met Rederijkers Zierikzee SCHOUWEN-DUIVELAND Gemeente neemt vernielingen aan kinderspeelplaats hoog op Zwarttanker almanak Kerk of hof ZATERDAG 3 maart 2012 21 Geboren voor de gitaar 24 en 25 Erfgoed ter ziele gegane stichting Historische Spelen Zierikzee kan voortleven door Ali Pankow ZIERIKZEE - Rederijkers Zierikzee is een nieuw initiatief op het gebied van historisch spel op locatie op Schouwen-Duiveland. De Rederij kers Zierikzee wordt opvolger van de ter ziele gegane stichting Histo rische Spelen. Het initiatief komt van een groep spelers uit de oude stichting. De initiatiefnemers denken aan kleinschalige producties op locatie onder regie van André van Hest. „Het is geen doorstart van de Stich ting Historische Spelen. Het gaat hier echt om een nieuwe organisa tie. Juridisch gezien is dat ook de beste manier", benadrukt voorzit ter Aad van der Wouden van de stichting die binnen afzienbare tijd wordt opgeheven. Hij ziet goe de mogelijkheden het erfgoed van de Historische Spelen inderdaad te laten voortleven binnen de Rede rijkers Zierikzee. „Natuurlijk gaan we nog met elkaar aan tafel over hoe een en ander overgedragen zou kunnen worden." Van der Wouden blijft zelf niet meer be stuurlijk betrokken bij de nieuwe club. Rob Nijholt is gevraagd het voorzitterschap op zich te nemen van de Zierikzeese Rederijkerska mer. Hij heeft toegezegd. Nijholt is een groot liefhebber van het maken van korte speelfilms en is al jaren op veel fronten actief binnen amateurfilmgroep Skoep in Rotterdam. „Maar altijd op de achtergrond. Ik ben geen man om op een podium of in het licht te staan." Nijholt was als vrijwilliger actief tijdens diverse voorstellin gen van de Historische Spelen en prijst de inzet waarmee de produc ties werden gemaakt. Hij is bereid zich als voorzitter in te zetten voor behoud van hetgeen is opge bouwd, maa'r dan op nieuwe wijze uitgevoerd. Een eerste bijeen komst heeft veel creatieve ideeën opgeleverd, maar nog geen vaste besluiten. Gedacht wordt aan his torisch getinte, kleinschalige voor stellingen op diverse locaties in Zierkzee, maar af en toe ook daar buiten. Het streven is begin sep tember een optreden te geven, zo mogelijk op Open Monumenten dag. Om een en ander te kunnen realiseren dient eerst een bestuur te worden gevormd en een finan ciële basis gecreëerd te worden. ZIERIKZEE - De kinderspeelplaats aan de Van Hngen zijn vorige week zaterdag al gepleegd, waarde heeft voor de betrokkenen. Ook meer- Veenlaan in Zierikzee is vernield. De gemeen- De daders vernielden een rolstoelwip, een lan- dere rubberen tegels werden losgewerkt en te Schouwen-Duiveland roept mensen die wat tarenpaal en een prullenbak. Ze knakten ook op een hoop gegooid. De herstelkosten wor- gezien hebben op zich te melden. De vernie- een gedenkboom die vooral een emotionele den geschat op 5000 euro. De gemeente hoopt dat reacties tot aanhouding van de da ders zal leiden. Tips kunnen gemeld worden op het gemeentehuis: 0111-452000. foto's Dirk-Jan Gjeltema GOES - De politie zoekt een zwarte Opel Meriva in 'Cosmo'-uitvoe- ring. Met die auto is in februari in de omgeving van Goes tweemaal getankt zonder betalen. De auto droeg kentekènplaten die in Goes van andere auto's gestolen zijn. De auto heeft een sportgrill van het merk Trmscher'. Wie weet waar deze auto is of de eigenaar kent, wordt gevraagd de politie te bel len: 0900-8844. Een foto van de auto staat op www.politie.nl. Een volle zaal in het Gregoriuscen- trum in Axel. Pastor Tom Brooij- mans rept over de kracht van het mosterdzaadje dat, hoe klein ook, toch weet te ontkiemen onder moeilij ke omstandigheden. Een beeldende verwijzing naar de moeizame totstandkoming van verre gaande samenwerking in deparo- chiekemen van Axel, Zuiddorpe en Tip? redactie@pzc.nl Westdorpe. Een verhit debat daar over barst los. Na een halfuur vraagt een zichtbaar geïrriteerde man het woord. „Waarom praten we hier op een bijeenkomst over volks tuinen alleen maar over kerken." Zo'n negentig aanwezigen schieten in de lach. Zij weten wat de boze man niet weet: de volkstuinders ver gaderen een zaaltje verderop.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 93