Verbeek baalt van interlands 361 sport Van Hooijdonk gaat niet in op avances NAC Komst rit Eneco Tour een stap dichterbij RUIM HONDERD MERKEN IN DE SPOTLIGHTS BIJ MORRES MET EXTRA VOORDEEL! véél woonplezier zaterdag 3 maart 2012 door Dennis van Bergen BREDA - Pierre van Hooijdonk gaat zoals verwacht niet in op het ver zoek van NAC Breda om komend seizoen de nieuwe assistent-trai ner te worden van de club. Dat heeft hij technisch directeur Jef frey van As gistermiddag laten we ten. Laatstgenoemde reageerde te leurgesteld op de mededeling van de voormalig goalgetter. „We wis ten dat het moeilijk zou worden, maar dat neemt niet weg dat we hier erg van balen. Pierre was on ze eerste keus", meldde Van As. Hij zat afgelopen dinsdag, samen met directeur Ed Busselaar en diens opvolger Stefaan Eskes, om de tafel met Van Hooijdonk. Het was volgens Van As een vrucht baar gesprek. Eerder waren infor meel al lijntjes uitgezet. „Pierre is iemand met een echt NAC-hart. Dat merk je als je met hem praat. Daarom is het zo zonde dat hij Pierre van Hooijdonk niet in gaat op ons voorstel. Hij had voor ons heel veel kunnen be tekenen." Van As gaat nu verder in zijn zoektocht naar een nieuwe rechterhand van hoofdtrainer John Karelse. Eerder liet hij al opte kenen dat de opvolger van Gert Aandewiel van buitenaf aangetrok ken zal worden en niet van bin nen de club komt. Van As: „Maar dan moeten we wel iemand vin den die iets toevoegt aan de techni sche staf" ALKMAAR - AZ-trainer Gertjan Ver beek heeft zijn ploeg amper kun nen voorbereiden op de thuiswed strijd tegen Heracles Almelo. Maar liefst zeven spelers ontbraken deze week wegens interlandverplichtin gen op het Alkmaarse trainings veld. Verbeek heeft grote bedenkingen bij de internationale speelkalen- der, waardoor voetballers midden in het seizoen gedurende een kor te tijd door hun bonden worden opgeëist. Niet zelden gaat het om onbeduidende oefenpotjes, die vol gens de coach louter een commer cieel belang dienen. De enige die deze week om 'hét echie' speelde, was Adam Maher die met Jong Oranje een EK-kwalificatieduel af werkte met Jong Schotland (0-0). De Deen Simon Poulsen voetbal de in eigen land (0-2 nederlaag te gen Rusland), de anderen speel den een uitwedstrijd. De Ameri kaan Jozy Altidore kwam in actie in Italië (0-1), de Zweed Rasmus Elm in Kroatië (1-3), de IJslander Johann Berg Gudmundsson in Montenegro (2-1) en de Fin Niklas Moisander in Oostenrijk (3-1). Het langst onderweg was de Est Ragnar Klavan die naar Los Ange les moest afreizen om het op te ne men tegen El Salvador. „Die is vrijdagochtend om half zeven te ruggekomen", moppert Verbeek. „Hij heeft amper vijf uurtjes kun nen slapen in het vliegtuig. Vol strekt belachelijk." Verbeek had van tevoren contact opgenomen met de Estse bonds coach Tarmo Rüütli met het ver zoek Klavan niet op te roepen. „Maar die wilde van niets weten. Hij riep dat Ragnar bij ons toch niet speelt. Dat geeft aan dat hij AZ afgelopen maand helemaal niet heeft gevolgd." Verbeek heeft ook geprobeerd Klavan te overtui gen in Alkmaar te blijven, maar snapt dat de verdediger is gegaan. „Als hij geen goede reden weet te bedenken om weg te blijven, kan hij de volgende wedstrijd worden geschorst." Overigens koos Brett Holman na overleg met de Austra lische bondscoach Holger Osieck ervoor het duel met Saoedi-Arabië aan zich voorbij te laten gaan. Het betrof weliswaar een WK- kwalifi catiewedstrijd, maar Australië was al geplaatst voor de volgende ron de. Het stoort Verbeek eveneens dat veel bondscoaches in een inter- landweek geen rekening houden met de belastbaarheid van de spe lers, zoals Mixu Paatelainen van Finland. „Die heeft zijn spelers maandag en dinsdag twee keer la ten trainen. Vervolgens trapte zijn ploeg tegen Oostenrijk geen deuk in een pakkie boter. Zo'n man zou eens met Raymond Verheijen (in spanningsfysioloog) moeten pra ten. Bert van Marwijk doet het wat dat betreft beter. Die geeft ze maandag vrijaf en doet dinsdag niet veel." Volgens Verbeek lijden de clubs onder de interlandverplichtingen. door Jan Dagevos MIDDELBURG - De komst van een etappe van de Eneco Tour naar Zeeland is gisteren een flinke stap dichterbij gekomen. De provincie en de gemeente Middelburg zijn bereid om de organisatie op zich te nemen. De rit van de professio nele wielerkoers zou maandag 6 augustus door Zeeland moeten voeren. De Dam in Middelburg wordt als finishlocatie gezien. „We willen graag het parkoers van de Giro-etappe uit 2009 aanhou den", zegt gedeputeerde Ben de Reu. „Dat was destijds een prachti ge etappe en de draaiboeken heb ben we daar nog van." De Reu voerde gisteren met wet houder Albert de Vries van de ge meente Middelburg overleg over de plannen. Daarbij kwam onder meer ook de politie-inzet ter spra ke. Rond die tijd is het immers ook kermis in Middelburg. „We hebben daar goed over gesproken en het gaat allemaal lukken", stelt De Reu. „We staan er positief tegenover. Ik heb vorige maand alle sportwet houders gevraagd om na te den ken over grootschalige wielere- venementen. We willen de komen de jaren op het gebied van wielren nen het nodige doen in de provin cie en de Eneco Tour past hierin. Als we elk jaar zoiets dergelijks kunnen organiseren in Zeeland, zou dat geweldig zijn." De Reu gaat maandag contact op nemen met de wethouders van de gemeenten waar de etappe van de Eneco Tour doorheen zou komen. „Het is belangrijk dat ook zij mee doen en dat we samen optrek ken." De Eneco Tour, die van 6 tot en met 12 augustus wordt gehouden en door Nederland en België voert, behoort tot de WorldTour. GRAMS 25% korting op alle woon j jubileum modellen Xaccessoires- 25% j korting* Dt: grootste woonwinkel voor Nederland én België is elkêxondag open Industrieweg 2 I 4561 GH Hulst (Zeeuws-Vlaanderen) Tel. 0031(0)416 - 673678 w> klantenservice@morres.nl Maar 45 minuten van Breda. 15 minuten van Antwerpen en 25 minuten van Gent 5 0 1 NI G F B/I.C H T t WOON KA P K.S 00 C O X I' i. L T 5 I A A P A v f R S S G G F S I" I BABY - \t K N O 1 R A H® Woondecoratie Bed- en Badtextiel Art Raam- en vloerbekleding Tapijten Verlichting Wooncosmctlta Klelnmeubelen Koken/tafelen Home office

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 84