sport 133 Pieters op de bank in topper tegen Twente Janssen mist bijtkracht van Enoh en Anita Racetweets Sablikova stelt eindzege veilig zaterdag 3 maart 2012 De Tsjechische schaatsster Martina Sablikova heeft de eindzege van de Wor^ *-uP 3000/5000 meter veilig gesteld. De rijdster won in Thialfde 5 kilometer in een tijd van 6.52,50 en is daardoor niet meer te achterhalen door de concurrentie. Sablikova bleef de Duitse Stephanie Beckert nipt voor: 6.53,36. Het brons ging naar Claudia Pechstein uit Duitsland. Kjeld Nuis bleef gisteravond op de 1500 Stefan Groothuis voor. foto Vincent Jannink/ANP door Rik Elfrink EINDHOVEN - Jetro Willems (17) start morgen vermoedelijk op nieuw in de basis in het topduel tussen PSV en FC Twente. „Tegen Feyenoord speelde hij een ordente lijke wedstrijd, totdat hij kramp kreeg. Daar kon hij ook niets aan doen", vond trainer Fred Rutten gisteren. „Natuurlijk ben ik wel blij dat Erik Pieters weer aan dek is en het is goed dat hij woensdag bij het Nederlands elftal heeft ge speeld." In overleg met Rutten koos Wil lems ervoor de afgelopen dagen rust te nemen. De tiener haakte niet aan bij zijn generatiegenoten Depay, Bertrams en Locadia die met Oranje Onder-19 in Zwitser land succesvol waren (0-3). „Op zijn leeftijd is het verstandig dat Jetro wat rust inbouwt", meldde de PSV-coach. Willems hield zich de afgelopen maanden, op een paar fouten na, knap staande bij PSV. Ondanks zijn jeugdige leef tijd heeft hij inmiddels al meer dan twintig officiële PSV-duels op zijn naam. Rutten ziet het duel met FC Twen te als belangrijk, maar niet beslis send. Wat de uitslag ook zal zijn, de competitie is na zondag zeker niet gewonnen of verloren, vindt hij. „Het komt aan op de laatste vijf, zes wedstrijden. Dat blijf ik herhalen. Ik verwacht een zuinig en compact FC Twente, met iets andere accenten dan een paar maanden geleden." De Tukkers speelden in eigen huis zo ongeveer met vijf spitsen tegen PSV. Nu is sprake van drie spitsen, met Bra- ma als controleur en twee diep gaande middenvelders naast hem, Fer en Janssen. door Job van Kempen AMSTERDAM - Theo Janssen is bij Ajax nog niet uit de verf gekomen. Hij kwam binnen als beste speler van de eredivisie, maar Janssen ver loor zijn plek bij Oranje en vorige week tegen Excelsior zette trainer Frank de Boer de miljoenenaan koop op de bank. „Misschien speelt Janssen morgen wel tegen Roda JC", meldde De Boer gister middag. „Maar het is wel een te genvaller. We werken er allebei aan om het beter te krijgen." Voor Janssen betekent dat dat hij als verdedigende middenvelder sneller druk moet leren zetten. Voor De Boer betekent het dat hij het elftal zo moet inrichten dat de traptechniek en het spelinzicht van Janssen beter renderen. De Boer: „Theo mist diepte in ons spel. De verstandhouding met me despelers kan beter." Wat dat be treft is het voor Janssen goed nieuws dat de geblesseerde Derk Boerrigter weer met de groep traint en binnenkort mogelijk zijn rentree maakt. Janssen kon de pijl snelle linksbuiten goed lanceren. „Als verdedigende middenvelder zetten Eyong Enoh en Vurnon Anita beter druk dan Janssen", ver volgde De Boer. „Zij knappen het vuile werk beter op als de spelers voorin fouten maken." Dat Janssen het daarin moet afleg gen tegen Enoh en Anita heeft vol gens De Boer niet te maken met de fysieke gesteldheid van Janssen. De oud-speler van Vitesse en FC Twente staat erom bekend dat hij sigaretten rookt en graag bier lust, maar statistieken wijzen niet uit dat Janssen minder kilometers maakt dan andere middenvelders, aldus De Boer. door Roeland van Vliet Het moet haast wel een wereldrecord zijn: auto coureur én twitteraar Brad Keselowski kreeg er maandag binnen een paar uur meer dan 140.000 nieuwe volgers bij. Deed hij dan iets speciaals op het sociale medium? Ja zeker. Hij verrichtte baanbrekend werk, zo werd later gezegd. De 28-jarige ra cer twitterde terwijl hij meedeed aan de Daytona 500, één van de belangrijkste autoraces in het jaar. Keselowski's meest besproken tweet was: 'Fire! My view pic.twit- ter.com/RWn3xMn6'. Op de foto's is eigenlijk niet zo veel bijzonders te zien: een rookpluim in de verte. Maar het feit dat die was gemaakt door een deelnemer vanuit zijn bo lide, maakte het plaatje bijzonder. 'Please! Don't tweet and drive', rea geerde meteen één van zijn vol gers. Maar Keselowski liet weten dat hij stil stond. De race was tijde lijk gestopt na een botsing van oud-Formule i-coureur Juan Pablo Montoya met een safety truck. Na die crash, waarbij niemand ge wond raakte, ontstond er een enor me vuurzee. Het duurde uren voordat alles was opgeruimd, het asfalt hersteld was en de race her vat kon worden. Keselowski benut te die tijd om te twitteren. Zijn vol gers retweetten de berichtjes mas saal, waarna hij bijzonder veel vol gers erbij kreeg. 'Het is duidelijk dat de Daytona 500 herinnerd zal worden om twee dingen: de explo sie van de truck en de tweets van Keselowski', was één van de reac ties op Twitter. Arie Luyendijk, tweevoudig win naar van de nog belangrijkere Indy 500, meldde zijn 2000 volgers: 'Coureurs kunnen snel schakelen, ik drink koffie, water, eet yoghurt, scheer mezelf en twitter tijdens het rijden'. @Keselowski, zoals de Amerikaan op het sociale platform heet, reageerde meteen op het race icoon: 'Haha'. De pionier bekende na afloop te verwachten op z'n kop te krijgen van Nascar, de organisatie van de Daytona 500. Mogelijk zou hij een boete krijgen. Op z'n minst zou den ze hem verbieden ooit nog een telefoon mee te nemen tijdens een race. Maar niets van dat. Bij Nascar waren ze juist blij met hem. Hij deed niets onveiligs en had zich onderscheiden. „Hij bindt zijn fans op vele manieren aan zich", aldus een woordvoer der. In de andere takken van sport zijn ze in de VS lang niet zo soe pel. Bij het honkbal en in het ijs hockey staan er sancties op als spe lers kort voor en tijdens een wed strijd twitteren. In Nederland en andere landen wordt het bijvoor beeld voetballers ook niet in dank afgenomen als ze berichtjes sturen tijdens de voorbespreking, de rust of als ze op de bank zitten. Dat is onprofessioneel gedrag. Maar wat is er nou mis met een tweet van één van de spelers tijdens een wed strijd? Een berichtje van Robin van Persie (@Persie_Official, ruim 1,1 miljoen volgers) had tijdens de tweede helft van Engeland-Neder- land best gekund. Zo van: '@Robben_NL Gave solo, mooie 0-1, ben blij voor je'. Goed binnen de 140 tekens gebleven, dus weinig tijd verloren en toch op een mo derne manier veel gewonnen voor het voetbal. Zo moet Keselowski ook gedacht hebben. Met een handvol snelle tweets deed hij voor de autosport in korte tijd veel goeds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 81